Skocz do zawartości
dziamot

Płatność kartą i wyciek danych

Rekomendowane odpowiedzi

sonic87

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak też zablokować obecna kartę skoro już i w Polsce pojawiają się głosy o próbach kradzieży :/ ma kolega rację...teraz może być cisza ale nie wiadomo kiedy coś się stanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym wątku na forum OnePlus jest ankieta i ludzie w postach opisują ile stracili. Tam grube pieniądze ukradli... na ostatniej stronie (obecnie 28 strona) pojawiły się kwoty jak 3000EUR, 1500GBP.
    Jeden użytkownik opisał, że ukradli mu nawet pieniądze z karty, na której nie przeszła płatność, ponieważ była to karta MasterCard, czyli nie obsługiwana forma płatności na stronie OnePlus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sonic87

No to grubo...ja już kartę zablokowałem...natomiast powiedzcie mi...w takiej sytuacji jak komuś by wypłynęły pieniądze to oneplus jakoś poczuwa się do winy i zwraca pieniądze czy umywają ręce ? Jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Myślę że to raczej temat do twojego banku bo co oneplus może zrobić, dzwoniłem dziś z pytaniem do mojego banku ale z racji że ja płaciłem kartą typu prepaid to powinienem być spokojny bo ta karta działa tylko do wysokości salda. A mogłem to zrobić przez PayPal tylko zmienić żeby to bank zrobił przewalutowanie...kurcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Myślę że to raczej temat do twojego banku bo co oneplus może zrobić, dzwoniłem dziś z pytaniem do mojego banku ale z racji że ja płaciłem kartą typu prepaid to powinienem być spokojny bo ta karta działa tylko do wysokości salda. A mogłem to zrobić przez PayPal tylko zmienić żeby to bank zrobił przewalutowanie...kurcze
    Przecież można wyzerować limit płatności w internecie w obcej walucie tak jest w ING

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w poradniku zakupowym pisałem chyba o tym ze dane kart ze strony mogą wyciec... Sam wtedy w to nie wierzyłem, ale jednak wychodzi na to że ostrożności nigdy dość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ament

Taki wyciek może się zdarzyć właściwie wszędzie ale... jakoś dziwnym trafem OPO ostatnio trapią różnego rodzaju afery.

Jak już pisałem wyżej - kartę zablokowałem i zamówiłem nową. Trzeba pamiętać, że Polska to dalej "dziki kraj" i kto wie jak się dany bank zachowa w przypadku takiej sytuacji. Miałem już w życiu różne przypadki z bankowością i lepiej dmuchać na zimne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do mnie wczoraj dzwonili z Alioru, że była próba transakcji z USA. Na szczęście to kantor, a do tego karta prepaid, więc nie było na niej wystarczającej ilości środków aby wykonać transakcję. Plus, że bank czuwa i kontaktują się odrazu. Potwierdziłem Pani, że chcę zablokować tą kartę na stałe i zamówiłem nową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Oficjalne stanowisko oneplus w sprawie wycieku danych przy płatności kartą kredytową.

Źródło: https://forums.oneplus.net/threads/jan-19-update-an-update-on-credit-card-security.752415/

Spoiler

Jest nam niezmiernie przykro ogłaszać, że rzeczywiście zostaliśmy zaatakowani, a incydent może mieć wpływ na około 40 tys. Użytkowników na stronie oneplus.net. Wysłaliśmy e-mail do wszystkich potencjalnie dotkniętych użytkowników. 

1. Co się stało

Jeden z naszych systemów został zaatakowany, a złośliwy skrypt został wprowadzony do kodu strony płatności w celu wykrycia informacji o karcie kredytowej podczas jej wprowadzania.

Szkodliwy skrypt działał sporadycznie, przechwytując i wysyłając dane bezpośrednio z przeglądarki użytkownika. Od tego czasu został wyeliminowany.

Poddaliśmy kwarantannie zainfekowany serwer i wzmocniliśmy wszystkie odpowiednie struktury systemowe.

2. Kto jest dotknięty

Może to wpłynąć na niektórych użytkowników, którzy wprowadzili informacje o karcie kredytowej oneplus.net między połową listopada 2017 r. A 11 stycznia 2018 r.

Dane karty kredytowej (numery kart, daty wygaśnięcia i kody bezpieczeństwa) wprowadzone w witrynie oneplus.net w tym okresie mogą zostać naruszone.

Użytkownicy, którzy zapłacili za pomocą zapisanej karty kredytowej, NIE powinni mieć wpływu.

Użytkownicy, którzy zapłacili za pomocą metody "Karta kredytowa przez PayPal", NIE powinni mieć wpływu.

Użytkownicy, którzy zapłacili za pośrednictwem PayPala, NIE powinni mieć wpływu.

Kontakt potencjalnie dotkniętych użytkowników skontaktowaliśmy się przez e-mail.

3. Co możesz zrobić

Zalecamy sprawdzenie wyciągów z karty i zgłoś wszelkie obciążenia, których nie rozpoznajesz w swoim banku. Pomogą Ci w zainicjowaniu obciążenia zwrotnego i zapobiegną stratom finansowym.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem pomocy technicznej pod adresem https://oneplus.net/support .

Jeśli zauważysz potencjalne luki w systemie, zgłoś je na adres [email protected] . To jest monitorowana skrzynka odbiorcza, ale pamiętaj, że możemy nie być w stanie odpowiedzieć na wszystkie raporty.

4. Co robimy

Nie możemy wystarczająco przeprosić za to, że pozwoliliśmy sobie na coś takiego. Jesteśmy na wieki wdzięczni, że mamy tak czujną i świadomą społeczność, i to nas boli, aby cię zawieść. 

Jesteśmy w kontakcie z potencjalnie zagrożonymi klientami. Współpracujemy z naszymi dostawcami i władzami lokalnymi, aby lepiej zająć się incydentem. Współpracujemy również z naszymi obecnymi dostawcami usług płatniczych w celu wdrożenia bezpieczniejszej metody płatności kartą kredytową, a także przeprowadzenia dogłębnego audytu bezpieczeństwa. Wszystkie te środki pomogą nam zapobiegać takim incydentom w przyszłości

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie OnePlus można ponownie płacić kartą. Ciekawe jak z bezpieczeństwem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi