Skocz do zawartości
i3olo

Uszkodzenie mechaniczne a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

i3olo

Witajcie. Ostatnio odesłałem ten telefon na gwarancję. Oddzwoniła do mnie po paru dniach pani z serwisu Huawei z zapytaniem o naprawę. Konkretyzując telefon ma pękniętą szybkę z tyłu. Pęknięcie nie zachodzi na aparat. Nie wpływa w żaden sposób na użytkowanie telefonu. Miła pani oświadczyła mi, że aby została wykonana naprawa gwarancyjna telefon musi być wolny od uszkodzeń mechanicznych i czy chcę zapłacić 250zł za wymianę tylniej klapki (lub szybki, nie jesteem pewny), czy telefon wraca do mnie tak jak przyszedł zapakowany. Szczerze mówiąc trochę mnie to zdziwiło... I teraz pytanie czy to co ona powiedziała jest zasadne? Czy upierać się na naprawę gwarancyjną, aby została zrobiona? Proszę o pomoc w tej sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
paveu241

Tak, jest jak najbardziej zasadne. Czytałeś warunki gwarancji?

Nie ma się co o to kłócić - jak chcesz mieć naprawione na gwarancji to musisz wymienić tę szybkę u nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwozdek

Pewnie to też zabezpieczenie przed klientami, którzy mogliby sobie coś ubzdurać, że dali telefon do naprawy, a wrócił z uszkodzonym xxx, yyy lub zzz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uszkodzenie mechaniczne jak nazwa wskazuje jest uszkodzeniem mechanicznym. Nie wiem czemu miało by nie być zasadne. Już pomijając zapisy karty gwarancyjnej. No na logikę. Przy upadku działają siły na cały telefon więc ..... Odpowiedz sobie sam czy jest zasadność.

Gdybym był producentem to też bym odrzucił naprawę gwarancyjną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi