Skocz do zawartości
Kosyn Hd

Z5 Dual E6633 bardzo słabo trzymająca się bateria mimo jej wymiany na nową. Co może być nie tak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie posiadam Xperie Z5 Dual E6633(pisze tutaj bo nie było nigdzie na forum o tej wersji Z5, więc proszę o nie usuwanie tematu). Telefon miała moja siostra niestety potłukła lecz nabyła inny smartfon, wziąłem więc ten od niej, wymieniony został wyświetlacz, lecz bateria bardzo mocno spadała postanowiłem na własną rękę wymienić baterie, zamówiłem baterie, wymieniłem i jest to samo co wcześniej, czym może być spowodowany tak szybki spadek energii? Przywracałem system przez Sony PC Companion. Na custom robię sytuacja się zmieni? Dodam, że ładowany telefon jest NIE oryginalną ładowarką, może to ma znaczenie. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Lysolus
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus
    Dnia 16.01.2018 o 23:18, Kosyn Hd napisał:

Na custom robię sytuacja się zmieni?

Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, natomiast mogę powróżyć, że jeśli robiłeś przywracanie systemu przez PC Companion to raczej nawet custom ROM nie pomoże. Aczkolwiek chciałbym się mylić - możesz to sprawdzić :) 

Ładowarka niekoniecznie musi być oryginalna, byle to nie była jakaś chińska za złotówkę, a raczej jakaś znanej i zaufanej firmy.

Dnia 16.01.2018 o 23:18, Kosyn Hd napisał:

czym może być spowodowany tak szybki spadek energii

Opisz bardziej szczegółowo, ile trzyma od 100% do 0%?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest oryginalna ładowarka Sony, propably od Z1. Bateria od 100 do 0% schodzi od 8 do 15 gdy jestem w szkole i przycisnę go na przerwach i trochę na lekcjach przy włączonym necie i jakieś gry, snapchat, facebook

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Pokaż screeny z użycia baterii i czasu wyświetlacza, tak żeby był jakiś obraz. Może coś drenuje baterię - jakaś apka czy usługa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi