Skocz do zawartości
Zyrus_o

Kupno nowego telefonu do 2400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Przymierzam się do zakupu nowego telefonu - mój poprzednik Huawei P8 był niesamowicie miłym zaskoczeniem - dość nowa firma Huawei zrobiła konkretny telefon - ale pomyślałem, że czas na coś nowego.
Budżet jaki mogę przeznaczyć to maks ok. 2400zł, chociaż to i tak ogromna suma, jak na telefon, więc wydam jedynie w wypadku ekstra-kosmo telefonu.
Moimi głównymi pretendentami, które sprawdzałem to:

Huawei P10 - pierwszy telefon, który sprawdziłem - to z racji poprzednika, iż był mega konkretnym telefonem. Ten też wydaję się dobry i ma przynajmniej dość mały ekran patrząc na aktualne telefony.

Samsung S7 Edge - już prawie ta sama cena co Huawei, a to w końcu Samsung;

Samsung S8 - mega desing, ale jednak to najdroższy z moich propozycji i nie mam pojęcia czy warto przepłacać za ten telefon;

OnePlus 5T - nieidealny, ale chyba stosunek=cena dość dobry poziom;

Huawei Mate 9 PRO Dual SIM - ma dużą baterię, aparat jest niezły, czytnik z przodu, aktualizacje na bieżąco do tej pory, tylko cenowo drogo - jakby za 2000zł to pewnie bym wziął, (czy naprawdę jest taki ogromny? Obawiam się trochę żeby sobie nie kupić giganta, którego ciężko będzie obsługiwać jedną ręką).

Telefon mam zamiar kupić z polskiej dystrybucji.
Liczę na szybką pracę, szybki czytnik linii papilarnych, możliwie jak najlepszą baterie oraz jeśli przewidywania wskazują - to na wsparcie aktualizacjami (Huawei P8 miał trochę z tym jednak problem).
Myslałem też o poczekaniu na prezentację nowych flagowców, ale to bezsensu - telefony będą miały wysokie ceny + te same ceny szybko spadną w przeciągu roku, więc wolałbym kupić teraz, a po 1-1,5roku sprzedać i kupić któryś z flagowych gnatów.

Dzięki z góry za wszelką pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Entercode

Chyba wybralbym op5t. 

+Czytnik

+Bateria

+Design

+wyswietlacz

+Face unlock

+Dobry aparat (w nocy srednio)

+6 lub 8 gb ram +lekka nakladka

+szybkie ładowanie

-brak wodoszczelnośći

-brak ładowania bezprzewodowego

-brak slotu mikrosd

S8 jedynie wersja plus, albo s7 edge ostatecznie jesli chcesz wiecej zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko wytłumaczyć, ale spodobał mi się bardzo ten Mate 9 Pro (chyba głównie rodzi się we mnie dobra myśl po poprzednim Huawei'u).

Tylko aktualnie żadnych promocji i wszystkie ceny za nowy model to 2400zł+, więc trochę przesadnie.

OnePlus 5T - bardzo fajnie wygląda, jednak mimo iż nie mam mega wymagań, co do aparatu, to boję się, że będę żałował w tym polu - lubię cykać zdjęcia i fajnie żeby wyglądały ładnie oraz sporadycznie nagrywać coś kamerą, a brak stabilizacji może dać się we znaki.

Swoją drogą ten Face Unlock mnie nie przekonuje - bardziej bym polegał na samym czytniku.

S8 przykuwa moją uwagę, bo raczej pewny produkt na teraz i nie będzie problemu żeby go sprzedać za jakiś czas - teraz kosztuje koło 2350zł na bestcenie, więc chyba całkiem spoko.

Myślałem o S7 Edge, ale jeśli miałbym dołożyć te 400zł na S8 - to chyba lepiej mi tak wyjdzie. Tym bardziej, że jakby nie przesiadam się z telefonu - tylko kupuję sobie nowy.

@Entercode Czemu jeśli S8 to tylko plus? Chodzi Ci o ram/pojemność i batka? Podobno dość ciężko się z niego korzysta.

Edytowane przez Zyrus_o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Entercode

Tak. Większa bateria, ekran i nie wydaje sie taki dlugasny w porównaniu do s8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rybus85

S8 w odczuciach jak mała tania zabawka. Telefon do damskiej torebki. Może kwestia wagi. Jak wziąłem do ręki to takie było pierwsze wrażenie. Z S8+ już takiego nie ma. Telefon dobrze leży,nie ma problemu z korzystania. A konsumpcja treści na tak dużym ekranie to rewelacja. Minus to czytnik linii papilarnych. W kretyńskim miejscu. W S8 jest czasem ciężko trafić. W plusie to już przegięcie. Zależy też od chwytu,ale wygodne to nie jest,więc obojętnie czy to S8,plus czy notes. 

Od razu uprzedzam że lubię duże telefony,więc kogoś innego odczucia mogą być całkiem odwrotne :P

Bateria dla mnie to największe zaskoczenie. Włączone 24h LTE, bluetooth i lokalizacja. Wyświetlacz auto,AOD,żadnego oszczędzania. Trochę gierek w robocie,dużo przeglądarka(opera),synchronizację itd. SOT spokojnie powyżej 4h. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam od siebie LG V30 lub HTC U11, U11 będzie płynniejszy ale i tańszy. OP5T to świetny smartfon ale multimediami ustępuje wszystkim flagowcom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
penguino

@little.big.conversation V30 trzyma cenę, w sklepach wciąż 3700zł. Trochę to dziwne jak na LG.

Dnia 17.01.2018 o 02:11, Zyrus_o napisał:

Samsung S7 Edge - już prawie ta sama cena co Huawei, a to w końcu Samsung;

P10 mocno staniał (1599zł), S7 edge jest o 500zł droższy.

Dnia 17.01.2018 o 23:38, rybus85 napisał:

Od razu uprzedzam że lubię duże telefony,więc kogoś innego odczucia mogą być całkiem odwrotne :P

O to to. @Zyrus_o Przesiada się z P8, dla niego nawet S8 będzie mniej poręczny (przez swoją długość), a S8+ to patelnia z innego wymiaru. Podobnie Mate 9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spec-naz1

Bardzo dziwne jak na LG sam się tym modelem interesuje a od premiery czyli od Października 2016 jak dobrze pamiętam, to niewiele staniał ten model, w sumie to dobry znak, chociaż popularny to on za bardzo nie jest.

Grono można zawęzić jeśli chodzi o baterie to p10 i s8 można odrzucić i jak już to wybierać między s7e i OP5 a z tych 2 modeli najlogiczniej było by wybrać po prostu nowszy czyli OP5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S7E odechciało mi się, gdyż faktycznie cena jakby urosła - więc na chwilę obecną chyba się nie opłaca.

Znalazłem ofertę z używanym S8 64GB - sprzedający pisze, że świeżo kupił telefon w sklepie i ma paragon, na który jest 2lata gwarancji - sprzedaje, bo dostaje z firmy iphona. Do telefonu daje 2x stylowe etui mat slim czarne oraz granatowe + szkla hartowane na ekran. Chce sprzedać za 2000zł i może też na alledrogo wystawić. Chyba nie brzmi najgorzej, chociaż zawsze mam cykora żeby kupować od prywatnej osoby za takie pieniądze - ewentualnie bym zażyczył przy odbiorze to na miejscu sprawdzę. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Zyrus_o Poszukaj ofert V30 na OLX, Allegro. Możesz już za 2300-2500 kupić jeśli uda Ci się coś wynegocjować. Jest trochę sztuk dostępnych głównie z Orange bo mieli ostatnio przyzwoitą ofertę na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi