Skocz do zawartości
Shavo6

SafetyNet - dlaczego nie działa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Shavo6

Chciałem dzisiaj zainstalować sobie Android Pay, ale okazało się że SafetyNet nie puszcza niestety :/ Myślałem, że to wina roota więc wyczyściłem partycje system i cache. Zrobiłem dirty flasha i wrzuciłem jeszcze raz OOS 5.0.1. I teraz zmieniło się tylko to że basicIntegrity mam poprawne ale CtsProfile nadal nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a bootloader zablokowałeś?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shavo6

Nie. Czy masz pewność że odblokowany bootloader uwala safetynet ? Kiedyś udawało mi się z samym magiskiem i odblokowanymi bl ogarnąć to wszystko. Nawet recovery (nie wiem dlaczego) powróciło mi do stockowego. Więc są 2 opcje, albo jakieś pozostałości po roocie, apka\ pliki na sd (wogóle safetynet sprawdza pamięć sd czy tylko systemową?) albo właśnie coś się zmieniło od Nougata i odblokowany bl wyzwala safetynet.

Edytowane przez Shavo6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    5 minut temu, Shavo6 napisał:

Czy masz pewność że odblokowany bootloader uwala safetynet

Tak.

Magisk potrafi oszukać/ukryć ten fakt poprzez modyfikację boot(kernel).

Musisz wgrać czysty stock, ewent. wyczyścić śmieci po rootowaniu i użyć najnowszy magisk15.x.zip.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście że bootloader uwala saftynet ;)

jakby co to superSU też potrafi ukryć wszystko przed SafetyNet'em więc masz 3 opcje:

- wywalić wszystko i zablokować bootloader (niestety wiąże się to z całkowitym wyczyszczeniem urządzenia)

- zrobić root za pomocą magiska 15.3 i ukryć roota w ustawieniach magisk manager'a

- zrobić root za pomocą superSU, skonfigurować SuperSU na SBIN mode (osobnym zipem), + superSU hide (czyli 3 zipy w TWRP po kolei załatwiają sprawę)

każda z metod pozwoli Ci używać Android Pay, ja używam 3 sposobu i AP działa tak jak powinno, SafetyNet przechodzi

Edytowane przez bartolinio
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shavo6

Macie racje. Dzięki wielkie za szybką pomoc. W takim razie na ostatnim Magisku 15.3 miałem błąd bo próbowałem zainstalować V4A. Teraz jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi