Skocz do zawartości
malorztapeciorz

Nie mogę usunąć całkowicie smsów, wiadomości się usuwają, ale pozostaje pusty wątek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z usuwaniem wiadomości, a mianiowicie od niedawna, gdy usuwam smsy (całe wątki) to wiadomości jako tako się usuwają, ale pozostają puste wątki i to w dodatku z datą 01.01.1970r.

Problem ten dotyczy zarówno systemowej apki do sms'ów jak i GOSMS.

Pomaga jedynie ręczna edycja pliku bazy danych wiadomości, co jednak na dłuższą metę jest uciążliwe.

Ma ktoś jakieś pomysły od czego tak się może dziać i jak temu paranormalnemu zjawisku zaradzić?? Oczywiście inna metoda niż wipe

Tak jak widać w opisie rom to CM7.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale ten program tez sobie nie poradzi, wątki jeżeli nawet się usuną to i tak będą powstawać nowe z 1970r, to jest tylko półśrodek :( szukałem, kombinowałem od czego to moze być i nic,

czyli narazie pozostaje ręczna edycja plików db i ewentualny wipe, którego nie chce mi się robić? :D

czy ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam teraz taki sam problem.

Jak usuwam jakiegoś smsa, to wiadomość mi usuwa, ale zostaje "kontakt" i jak w niego klikam, to od razu chce wysłać nowego sms pod ten numer. Jak chce usunac, to nic sie nie dzieje - kontakt nie zostaje usuniety.

Znalazłeś może rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś tą aplikacją: Delete old messages | AppBrain Android Market ?

Jeśli tak i nadal nic, to wejdź w Ustawienia-> Aplikacje->Zarządzaj aplikacjami.

Na zakładce "wszystkie" odszukaj aplikacji SMS/MMS i wyczyść dane tej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Próbowałeś tą aplikacją: Delete old messages | AppBrain Android Market ?

Jeśli tak i nadal nic, to wejdź w Ustawienia-> Aplikacje->Zarządzaj aplikacjami.

Na zakładce "wszystkie" odszukaj aplikacji SMS/MMS i wyczyść dane tej aplikacji.

Niestety nie pomogło, ani jedno, ani drugie (czyściłem pamięć standardowej aplikacji sms/mms, oraz GOSMS)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijam.

Jakieś inne pomysły na poradzenie sobie z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hiasei

W sieci znalazłem coś takiego: KLIK! Muszę przyznać, że jest to jeden z najbardziej zakręconych sposobów rozwiązania androidowego problemu, niemniej jednak... Działa. A przynajmniej świadczą o tym pozytywne komentarze. Twój telefon cierpi na tzw. "Ghost SMS", co z kolei leczy się wyłącznie edycją bazy SQLite lub (opcja ekstremalna) hard resetem. Daj znać jak Ci poszło. Jeśli się nie uda - będziemy walczyć dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny problem i niestety nie pamiętam jak sobie z nim poradziłem w ostateczności (usunięciem wszystkiego czy wręcz twardym resetem), ale pamiętam, że problem powstał w momencie przywrócenia MMSów z kopii programu MyBackup Pro.

Zdaje się, że późniejsze wersje rozwiązały ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W sieci znalazłem coś takiego: KLIK! Muszę przyznać, że jest to jeden z najbardziej zakręconych sposobów rozwiązania androidowego problemu, niemniej jednak... Działa. A przynajmniej świadczą o tym pozytywne komentarze. Twój telefon cierpi na tzw. "Ghost SMS", co z kolei leczy się wyłącznie edycją bazy SQLite lub (opcja ekstremalna) hard resetem. Daj znać jak Ci poszło. Jeśli się nie uda - będziemy walczyć dalej. :)

Hard Reset nie pomógł...

A jeśli chodzi o ten sposób, z linku który podałeś, nie jestem pewny czy chcę mieszać w rejestrze, czy takich plikach.. Nie chce nic zepsuć..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi