Skocz do zawartości
adigawi

A3 2017 - Bateria - dyskusja ogólna i statystyki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widzę że jeszcze nikt nie poruszył wątku baterii w naszych telefonach. Jakie macie odczucia i wrażenia jeżeli chodzi właśnie o baterię? Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z czasów DOT jakie można osiągnąć na tym telefonie ale z drugiej strony jest bardzo kiepsko jeżeli chodzi o standby! Dosłownie we wszystkich recenzjach jakie oglądałem wszyscy wychwalają że a3 to jest super hiper mega długodystansowiec autor mnie w telefonie jest po prostu przeciętnie. Spokojnie mógłbym porównać go do jakiegoś iPhonea. Pod koniec dnia telefon pokazuje jakieś 40% pozostałej baterii więc tak naprawdę nawet dwóch dni się na nim nie wyciągnie pyzy średnim użytkowaniu ( sot średnio wychodzi mi jakieś 2-3h w ciągu całego dnia)....

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Camulos
    korekta wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No powiem Ci kolego, że te wszystkie pozytywne opinie odnośnie czasu pracy na baterii, odnoszą się do wcześniejszej wersji oprogramowania, tj.Marshmallow 6.0

Mam tu konkretnie na myśli pierwszą wersję kompilacji sofu, z którym A3-ka trafiła na rynek. Sam do tej pory używałem tego telefonu dokładnie z oprogramowaniem o którym piszę i sam byłem pod wrażeniem czasu pracy na jednym ładowaniu. Trafiłem okazyjnie Galaxy S7 i od kilku dni go uzytkuje, aczkolwiek sytuacja identyczna z baterią jak w A3. W dziale modelu S7 w wątku o najnowszym oprogramowaniu, użytkownicy narzekają na pracę baterii po aktualizacji softu do najnowszej wersji, czego sam doswiadczam. Chwalili telefon na poprzednim androidzie a obecnie mają szczerze dosyć. Moje spostrzeżenia są takie, że nowy system bardziej "prądożerny", usługi Googla mocniej drenują baterię.

Przedstawiam mój czas pracy na bateri A3 2017 Android 6.0 (pierwsza kompilacja softu)

Co prawda był to jeden z najdłuższych osiągów, aczkolwiek średni czas pracy na jednym ładowaniu wynosił 4-5dni przy 2 godzinach rozmów, internet około godziny, kilkadziesiąt sms-ow, sieć komórkowa auto, wyświetlacz ponad 6godzin, tryb samolotowy na noc (czyli około 7miu godzin)0e8b2293b680399bfec9eea4f5a589c7.jpgb0dda6229d115311e20f773cf5ea0437.jpg5b80ecf34ffc6da57e32ca041930a9cb.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No też trochę się zastanawiałem czy to nie wina andka 7.0... ale z drugiej strony nie myślałem że różnice mogą być aż tak duże. Sporo korzystam z telefonu i bateria była jednym z priorytetów przy wyborze telefonu. Dodam jeszcze że zależało mi na stosunkowo małym telefonie, 4.7cala jest chyba idealne. Nawet byłem w stanie przeboleć kiepski aparat jaki tu zamontowali... ciekawe czy ewentualne aktualizacje tu coś pomogą bo często jest niestety tak że każda kolejna tylko pogarsza sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy kolejne aktualizacje poprawią wydajność baterii? Na to bym nie liczył

Prędzej jestem w stanie uwierzyć w celowy zabieg, mający na celu częstszy zakup nowego urządzenia. Skoro producenci "jabłka" przyznali się do podobnego zabiegu w aktualizacjach starszych modeli smartfonow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze xperia xz1c w tych gabarytach ale ta cena prawie dwa razy wyższa! No i jego kanciasty kształt nie za bardzo mi się podoba. Najgorsze jeżeli to faktycznie wina samego Google to wtedy po tamtym telefonie też bym się żadnej rewelacji nie spodziewał...

A3 jest dla mnie prawie że idealnym telefonem do codziennego użytku!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mogę narzekać. Przez 8h w pracy siedzenia na necie zabiera około 50%. Poprzednik Core LTE ledwo dojeżdżał do domu na ostatnich procentach. Co do standby, jeśli nie wyczyszczę pamięci przez Konserwacje Urządzenia, to przez noc potrafi 10% wciągnąć. 

A Xperia? Sobie brałem A3, ze względu na rozmiar, a mojej Dorocie Xperie XA. Wygląda świetnie, na pewno się wyróżnia. Bebechy chyba lepsze od A3, z tego co pamiętam, ale mnie nie odpowiada nakładka systemowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Geralt

Bateria trzyma mi lepiej niż w s7 więc narzekać nie będę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na android 7,  2 dni przy 6 godz wyswietlacza w tym codziennie GPS yanosik około 2godzin, rozmowy sms i nie mało internetu, a jak po tej najnowszej aktualizacji ciekawe będzie.... aktualizował ktoś około 470mb czyli pewnie spore zmiany mi się dziś wyświetlila 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam obecnie nowego Samsunga A3 2017: wersja systemu Android - 8.0.0, wersja Samsung Experience - 9.0. Na noc wszystko jest praktycznie wyłączone: wifi, bluetooth, lokalizacja, synchronizacja itp a i tak przez noc potrafi uciec 10% baterii. Jedyną pozostawioną funkcją jest Always On Display, nie chciałabym z niej rezygnować. Czy może to aż tak zżerać baterię? Może włączać oszczędzanie na noc lub zmienić coś w ustawieniach? Dzięki za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jupiter369 Raczej normalne przy AoD (ok.1%/1h).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi