Skocz do zawartości
fervi

Błędny IMEI (awaria EFS?)

Rekomendowane odpowiedzi

fervi

Witajcie.

Korzystałem sobie z mojego telefonu jak co dzień na Lineage (od wielu miesięcy) - w pewnym momencie smartfon się zrestartował i nie mógł połączyć z siecią.

Doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie coś się z EFS stało, gdyż IMEI się zmienił na błędny (004999010640000 / 01)

Na wszelki wypadek przywróciłem stock rom, ale nie naprawił tego błędu (i na nim siedzę). Oczywiście mogę klnąć na Samsunga, że nie wrzucili IMEI do pamięci ROM (Read-only)

Taktyki, czym się dokładnie zainteresować mnie zastanawia. Przejrzałem wiele artykułów i w teorii najprostsze wydaje się wgranie czyjegoś EFSa - ale może macie lepsze pomysły? Ew. gdzie taką listę EFSówznaleźć :D

Fervi

Przepraszam, że tak mało szczegółowo, ale już chodzę wkurzony nieźle ;) Pytajcie w razie czego, bym wiedział o co post uzupełnić.
    Note 2 N7100 naturalnie

Edytowane przez fervi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40 minut temu, fervi napisał:

Oczywiście mogę klnąć na Samsunga, że nie wrzucili IMEI do pamięci ROM (Read-only)

Gdzie takowa pamięć się znajduje? Na jakiej "pamięci" znajduje się partycja EFS?

42 minuty temu, fervi napisał:

Przejrzałem wiele artykułów i w teorii najprostsze wydaje się wgranie czyjegoś EFSa - ale może macie lepsze pomysły? Ew. gdzie taką listę EFSówznaleźć

W teorii może tak, w praktyce zapomnij.

43 minuty temu, fervi napisał:

Korzystałem sobie z mojego telefonu jak co dzień na Lineage (od wielu miesięcy) - w pewnym momencie smartfon się zrestartował i nie mógł połączyć z siecią.
    Doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie coś się z EFS stało, gdyż IMEI się zmienił na błędny (004999010640000 / 01)

Kopii EFS nie zrobiłeś oczywiście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fervi

> Gdzie takowa pamięć się znajduje? Na jakiej "pamięci" znajduje się partycja EFS?

Mogliby umieścić na jakiejś kości, by nie dało się nigdy tego ruszyć :P

> Kopii EFS nie zrobiłeś oczywiście?

Jeśli mam to nie przy sobie, a 200km dalej, wiec tak jakbym nie miał

> w praktyce zapomnij.

To coś oprócz boksów może to ruszyć? W teorii "domowe boksy z internetu" nie radzą sobie z tym i nie wiem czy do serwisu ostatecznie nie iść

Fervi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fervi

To ja wiem, ale np. w komputerach kość z BIOSem i innymi danymi jest oddzielna od danych użytkownika. Już nie mówiąc jak to były zworki różne do możliwości modyfikacji biosów czy nawet podwójne biosy :P

Przejrzę wątek - może się uda

Fervi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fervi widziałeś coś takiego na urządzeniu mobilnym? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fervi

Nie widziałem (w sensie nie rozkręcałem nigdy telefonu, ale raczej na SoC nie ma takich rzeczy, lub na podstawowe dane). Co nie znaczy (moim zdaniem), że być nie powinno.

Dla mnie telefon powinien być jak zwykły komputer na x86. Partycjonujesz jak chcesz, wgrywasz co chcesz i nie ma problemów. Niby przez długi czas zajmowałem się zabawą z Androidem, ale to zawsze były zabawy (raczej) niskiej szkodliwości. A tu wgranie Cyanogenmoda / Lineage, a tu Overclocking, a tu TWRP, a tu Linux na fonie ...

Ogólnie z tego co widzę w różnych wątkach to ten problem pojawia się nie tylko z custom romami, ale nawet ze stock romami nigdy nie modyfikowanymi. Co może oznaczać problem, skoro jedyną możliwą naprawą jest serwis.

Może zadaniem firm jest robienie pewnego rodzaju chłamu - jak zepsujesz to nowy, bo po gwarancji, kij wie jak to naprawiać ...

Fervi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fervi próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fervi
    Teraz, the_naturat_com napisał:

@fervi próbowałeś?

Będę musiał jeszcze raz wgrać cały system, gdyż uwaliłem go instalując recovery (widocznie instrukcja z internetu nie jest dobrym pomysłem xD), a LineageOS z tym plikiem modem nie ma możliwości ustawienia IMEI. Więc reinstall w wolnej chwili.

Co my robimy ze swoim życiem :D

Fervi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@fervi

Proponuje tobie abys skontaktował sie z kolega @cvxcvx

On naprawia utracony imei w telefonach i duzo nie bierze, bo chyba cos koło 50zł.

Sam tego w domu nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi