Skocz do zawartości
fervi

Błędny IMEI (awaria EFS?)

Rekomendowane odpowiedzi

cvxcvx
Witajcie.

Korzystałem sobie z mojego telefonu jak co dzień na Lineage (od wielu miesięcy) - w pewnym momencie smartfon się zrestartował i nie mógł połączyć z siecią.

Doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie coś się z EFS stało, gdyż IMEI się zmienił na błędny (004999010640000 / 01)

Na wszelki wypadek przywróciłem stock rom, ale nie naprawił tego błędu (i na nim siedzę). Oczywiście mogę klnąć na Samsunga, że nie wrzucili IMEI do pamięci ROM (Read-only)

Taktyki, czym się dokładnie zainteresować mnie zastanawia. Przejrzałem wiele artykułów i w teorii najprostsze wydaje się wgranie czyjegoś EFSa - ale może macie lepsze pomysły? Ew. gdzie taką listę EFSówznaleźć

Fervi

Przepraszam, że tak mało szczegółowo, ale już chodzę wkurzony nieźle Pytajcie w razie czego, bym wiedział o co post uzupełnić.
Note 2 N7100 naturalnie
Wrzucenie czyjegoś efsw tym modelu nic ci nie da, imei nadal będzie serwisowy. To zmieniało info w modelach starszych od i9100, sprawdzałem.
Została ci naprawa z użyciem boxa serwisowego. Może poszukać i używć cracka, tylko żebyś nie zepsuł bardziej niż jest teraz.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeronimo

Mysłałem że z wgraniem nowszej wersji modemu juz probował, jesli nie to niech tak zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fervi

Wgrywałem starszą wersję (XXDME4) i nowszą (DMG1). Niestety nie rusza. Spróbuję w lokalnym serwisie, najwyżej wyślę polecanemu koledze ;)

No i troszkę się odzwyczaję od telefonu

Dziękuję za pomoc!

Fervi

Edytowane przez fervi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fervi

Dziękuję - na serwerze miałem system Samsunga - przywróciłem go i IMEI wrócił :)

Fervi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fervi a teraz kopia EFS..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fervi

Kopię tak ... muszę ją mieć u siebie w domu ;)

Fervi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja do każdego telefonu mam kopię na kompie, na karcie SD i na chmurze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi