Skocz do zawartości
Marcin305

Połączenia głosowe-rozmówca mnie nie słyszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo często kilka razy dziennie zdarza się że rozmówca mnie nie słyszy. Wówczas muszę się rozłączyć i połączyć ponownie wtedy już jest ok. To dzieje się zarówno gdy ktoś dzwoni do mnie lub ja do kogoś. Zdarza się tak że wogóle nie moge nawiązać połączenie bo występuje jeden sygnał i telefon przechodzi do ekranu głównego. Czy to wina telefoni czy operatora. W komunikatorach mikrofon działa ok i nie występują problemy. Ktoś z was spotkał się z czymś takim? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arkadiush

kolego dziwna sytuacja moim zdaniem. Moim zdaniem wina telefonu jak nie słyszysz raz a raz słyszysz. Spróbuj może oddać go do serwisu może jakiś problem występuje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz czy masz włączone VoLTE, jeśli tak spróbuj wyłączyć i sprawdzić czy jest poprawa. Czasem tak miałem przy włączonym VoLTE.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, Immorta napisał:

kolego dziwna sytuacja moim zdaniem. Moim zdaniem wina telefonu jak nie słyszysz raz a raz słyszysz. Spróbuj może oddać go do serwisu może jakiś problem występuje 

To mnie raz słyszą, a raz nie słyszą. Ja słyszę zawsze :) Dzieje się tak, np dzwoni do mnie koleżanka z pracy odbieram mówię halo słucham a ona na to halo, halo Marcin jesteś tam? Hallo HALLO mówię do ciebie odezwij się. wtedy ja się rozłączam oddzwaniam. I mówię nie słyszałaś mnie o ona na to: No właśnie nie tylko takie wzizzizzziuuuzzuuzzzu szumy i zniekształcenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arkadiush

zawsze możesz spróbować na innej karcie ale to w takim razie może coś z mikrofonem jest. Jak masz gwarancje oddaj i będziesz miał obraz co się dzieje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 minuty temu, SzczeMar napisał:

Zobacz czy masz włączone VoLTE, jeśli tak spróbuj wyłączyć i sprawdzić czy jest poprawa. Czasem tak miałem przy włączonym VoLTE.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

To jest myśl spróbuje tego bo problem pojawił się po aktualizacji do B184 i tam była wzmianka o voLTE więc może to to. Dzwoniłem do operatora ale oni nie widzą problemów z siecią, ani kartą sim. Dzwoniłem też do Łaj Łej i tam mi kazali zresetować telefon a jeśli problem nie ustąpi oddać na gwarancje. Więc spróbuję tego rozwiązania :)

dodana zawartość

Teraz, Immorta napisał:

zawsze możesz spróbować na innej karcie ale to w takim razie może coś z mikrofonem jest. Jak masz gwarancje oddaj i będziesz miał obraz co się dzieje 

Jeśli wyłączenie voLTE nie przyniesie skutku podmienie simy i zaobseruje co się dzieje, będę na bierząco informował o postępach w tym wątku :)

dodana zawartość

Niestety zmiana ustawień nie pomogła, nie pomógł równierz hard reset telefon w poniedziałek ląduje na gwarancję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po niedługiej przerwie. A więc kochani mój łajłej został naprawiony przez CCS Gdynia. Wymieniona płyta główna, wyświetlacz i bateria. Ale oglądając też aluminową ramkę doszedłem do wniosku że cały telefon został odnowiony :D Dodatkowo zmienili mi płyte główną na 4GB ram wcześniej miałem 3. Rzecz jasna wszystko przetestowałem jakość rozmów mocne 5! Temat do zamknięcia problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

@Marcin305

tematy nie są zamykane,

być może ktoś inny będzie miał ten sam problem i znajdzie pomoc

• Piwko! 2
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na przykład  ja :)

Niestety widzę/słyszę podobne, denerwujące objawy w córki P10L. Często zdarza się jej nie słyszeć, głos zanika i wraca, tak jakby była na granicy zasięgu chociaż zasięg jest prawie full.

Przywrócę jeszcze do fabrycznych ale pewnie sprzęt trafi do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi