Skocz do zawartości
bibsen

Restarty Sense

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg
    (1)Smog (2)i inni piszą chyba raczej o restarcie samego sense. (3)Zdarza sie to właśnie wtedy gdy korzystamy z taskkilerow które wyłączają coś z części skladowej sense albo (4)zamykają coś co ma widget na pulpicie.

1. gg ;)

2. Zgadza się, restarcie samego Sense.

3. Nie używam taskkillerów, ani nigdy na Sensation nie używałem.

4. Na pulpitach Sense mam tylko kilka standardowych widgetów. Sense potrafi mi się wywalić i restartować kiedy wejdę np. na stronę widgetu z kontaktami, albo kiedy aktualizuję sobie kursy akcji... w sumie to głównie te 2 widgety generowały restarty nakładki. Raz mi się to zdarzyło po wejściu na stronę z widgetem kalendarza. Poczta nigdy nie wywaliła mi nakładki :]

Tak czy inaczej na romie 1.50.401.1 jeszcze mnie to nie spotkało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Te restarty sense moga wystepowac przez system ktory ubija procesy aby zwolnic ram kiedy jest potrzebny. U mnie wyzej opisany problem wystepuje kiedy korzystam z pamieciozernych aplikacji. Wiadomo ze Sense pozera duzo ramu wiec android zwalnia sobie w ten sposob pamiec w razie potrzeby. Tak mi sie wydaje.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

To ja już nie wiem. Mailem na stocku takie problemy ale długo na nim nie działałem ;). Na custom romach problem sie nigdy nie powtórzył. Może prócz odchudzania nowego customa z plurkow, fejsbukow itp badziewia którego nie używam po poprzez titanium. Wtedy sense zawsze sie resetuje ale później jest już ok. Adtech84 pewnie masz rację. Ale trochę dziwne jest to, ze nasza "ukochana" nakladke android sam ubija ;) Ja lubię czasami zakatowac moja słuchawkę i restartu sense jeszcze nie uraczylem na costomach. Bardziej szukam faktycznego odzwierciedlenia "małej" ilości ram i próbuje złapać zamulenie na sensation. Powiem wam, ze widać je gdy odpalisz sygica, modern combat, document to go z jakimś wielkim plikiem i przeskakujesz z gry na działającą nawjgacja. Wtedy czuc, ze przydałoby sie trochę więcej ramu.

Co do smogg'a - sory za skrócenie nicka. ;) Laduj customa kolego. Co tydzień sprawdzam coś nowego i muszę powiedzieć, ze sporo naprawdę dobrego romu wyszło na sensationa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Domyślam się, że custom by pomógł - kucharze dużo szybciej reagują na ewentualne zgłoszone bugi, niż do tej pory reagowało HTC (kilka miesięcy czekałem na update, po którym mógłbym zagrać w Samuraia 2! :D)... Jak będę miał trochę więcej czasu na testy, to pewnie wezmę się za customy... na razie po przygodach z Androidem na HD2 cały czas błogo odpoczywam nie zmieniając romów co tydzień, a jedynie aktualizując OTA jeśli jakieś wyjdzie ;D to naprawdę daje człowiekowi spokój ducha :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stockowym i arhd restartował mi się telefon. Restartował mi się bufor telefonu - krótki mialy ekran z hasłem htc oraz restartował się sam Sense - czyli logo odswiezania i ze potrwac to moze kilka minut. Po wgraniu IC nic z powyższych u mnie już nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dyg

mam ten sam problem, najnowsza aktualizacja, żadnego romu nie wgrywałem, task killera nie używam. zaczyna mnie to mocno denerwować, ponieważ problem pojawia się dość często. Można wgrać drugi raz tą samą aktualizację jakimś programem z pc? czy jest możliwość wgrania innego romu, ale przy zachowaniu sense?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mozesz zrobic back up i wgrac ustawienia fabryczne, wtedy powrocisz do stanu z przed aktualizacji. prawdopodobnie mozna sobie pobrac na pc aktualke, ale nie wiem czy to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Możesz ściągnąć RUU z XDA i wgrać je na nowo (tj. cały rom w odpowiedniej wersji)... ale wiąże się to z utratą danych (chyba, że masz roota i odpowiedni backup) więc nie zawsze jest to najlepsze wyjście.

Inną opcją jest zaciśnięcie zębów i doczekanie do kolejnego update - tym razem do ICS z Sense 3.5. Powinno to przejść względnie bezboleśnie i mam nadzieję, że tego typu dziwne restarty Sense'a już nie będą się przytrafiały (w sumie, na 2.08 /testing/z Androidem 2.3.5 i Sense 3.5 jest trochę lepiej, a wierzę w to, że ICS zmieni "trochę" na "dużo").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dyg

a wiadomo kiedy ta aktualizacja będzie dostępna? widziałem tylko że na xda mają betę.

przed chwilą sobie przeglądałem rom android revolution hd i bardzo spodobała mi się ta opcja, wygląda tak samo jak na sensation (chyba), sense posiada. tylko problem mam w tym, że kompletnie nie wiem jak to się robi, ale sądzę że nie jest to wielki problem. wolałbym oryginalny, tylko zależy to od tego ile trzeba będzie na niego czekać.

wszedłem w ustawienia odświerzania i wyłączyłem aktualizowanie sensa i właśnie pisałem że problemu nie ma i odświeżyło. co z tego że telefon o wiele mocniejszy od takiego desire jak chodzi o wiele wolniej przez to odświerzanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi