Skocz do zawartości
Gwozdek

Honor 9 Lite - opinie, wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

warto kupić? sporo pochlebnych opinii na necie można znaleźć. do 1000zł można kupić coś lepszego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiam takie niespodzianki , mianowicie otrzymałem w nagrodę za testownie Huawei Mate 10 Lite - no może raczej za próby testowania i ich opis - ten telefonik .

Poniewż narzekałem na brak modułu NFC w Mate 10 Lite , to dostałem z tym modułem.

Telofon odrazu był z Androidem i EMUI  w wersji 8 w obu przypadkach.

Pobawię się troszkę i niedługo coś skrobnę dalej w tym temacie .

Screenshot_20180807-185105.thumb.jpg.e4135347b471232140e8b5d09f73ad42.jpg

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że Huawei przywrócił moje ustawienia z poprzedniego modelu .

Chyba nie skasowałem konta w chmurze Huawei, ale dzięki temu nie musiałem nic wklepywać poza hasłem . 

Edytowane przez Gość
    dodany tekst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nastał następny dzionek mogę napisać następny post :) .

Telefon dostałem z  parametami jak na obrazku ponizej. Zaskoczyło mnie że poziom zabezpieczeń jest na dzień 1 lipca. 

IMG_20180808_175124.thumb.jpg.123d3058d17b6f3fc26b1223af3614f3.jpgScreenshot_20180808-175136.thumb.jpg.227a7730f9b0296e8b0d312dd13406ff.jpg

Jak narazie śmiga jak trzeba. Może mało ma pamięci bo tylko 3 GB Ramu i tylko 32 GB pamięci wewnętrznej z czego około 17 pozostało dla mnie. Dołożona szybka karta 64GB i po problemie. Nie używam gier na telefonie to 3 GB ramu wystarcza. Nie zauważyłem jakiejś specjalnej różnicy w stosunku do Mate 10 Lite gdzie miałem 4 GB ramu.

Menu to chyba jak wszędzie w EMUI 8 , nie mam niestety innego telfonu z Emui aby porównać

Screenshot_20180808-175426.thumb.jpg.2aeccd8569946dc59abc5152af4560f0.jpgScreenshot_20180808-175437.thumb.jpg.fbd3e4d8168adaa2343aba9ad800b7d7.jpg

Telefonik jest śliczniutki zwłaszcza w niebieskim wydaniu, który ja mam. Plecki pokryte szkłem wspaniale się prezentuja pięknie odbijając światlo. Taka przyjemność niestety jest okupiona widocznością wszystkich palców które mają styczność z telefonem. Rad nie rad musiałem się zrujnować na 30 zł bez grosika i zakupiłem oryginalne etui Honara dla tego modelu.  

IMG_20180808_193625.thumb.jpg.d451b92b595a5cb3b8d2ef8998c61ab1.jpg

Wykonane jest na spodzie z miękiego plastiku i sztywnych ramek na bokach. Przy kamerkach jest lekkie zgrubienie co powoduje, że kamerki już nie wystają poza obudowę więc i rysować się nie będą. Ramki są niewiele wyższe od grubości telefonu, co zapewnia w jakimś stopniu ochronę ekranu przed porysowaniem.

Mate 10 Lite posiadało od nowości folię ochronną na ekran z której korzystałem do końca moich tetestów, w tym telefonie nie było folii więc bedzie można zobaczyć jakość zastosowanego szkła na ekran.

dodana zawartość

Jak widać rada wojenna połączyła mój temat z tym. Słowa test i opinia to różne rzeczy. Regulamin forum nie zabrania testować telefon i dzielić się spostrzeżeniami testującego w swoim temacie. Ale wiadomo, że nikt nam nie udowodni, że białe jest białe a czarne jest czarne. :)

Nie ma co pisać bo i tak poprzenoszą do innych tematów i niestety nie będzie całości . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na ten dział widać, że poza tworzeniem nowych pustych tematów nić się tu nie dzieje.

Dloatego mimo moich zapowiedzi coś tam popisze aby ożywić troszkę Honora :) 

Telefon i tak już dostałem na własność więć mogę grzebać do woli. 

Zacznę od batrii jak narazie nie ma do czego się przyczepić. Zaznaczam że nie gram w gry na telefonie. W większości słuzy do rozmów, sms oraz tapatalka dla róznych for. Raz tylko musiałem podładować używając WhatsApp do transmisji wideo ok. 2 godz. na danych komórkowych.  

Aparat to tak jak i cena na średnim poziomie dobre fotki tylko na statywie. 

Za tą cenę za którą jest oferowany to nie ma do czego się przyczepić, Narazie wszystko działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 17.08.2018 o 23:22, Gość napisał:

dobre fotki tylko na statywie. 

Statyw do komórki? lol

Natomiast moje wrażenia o telefonie są bardzo pozytywne (poza problemem z dźwiękiem wynikłym z jakiejś aktualizacji telefonu, ale to chyba przejściowe).

W gry na tel też nie gram. Bateria trzyma wiele dni mimo intensywnego korzystania. To ogromny plus. 

Chrome z wieloma okienkami otwartymi działa szybko. Także przełączanie aplikacji nie spowalnia telefonu. Aparat robi przyzwoite foty, a tryb manualny do foto jest ciekawą opcją.

Minusów na razie, po 8 miesiącach nie zauważyłem. No i tel się aktualizuje często. Startował z Androida 7 i Emui 5 a teraz są wersje 8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zna ktoś jakiś sensowny soft do tego Honora, żeby nie ubijał tak szybko aplikacji w RAMie? Często mam tak, że oglądam sobie jakieś konkretne ogłoszenia, np. na olx i ktoś zadzwoni. Po skończeniu rozmowy chcę dalej oglądać listę tych ogłoszeń, a aplikacja olx ładuje się od nowa i muszę na nowo wszystkiego wyszukiwać. I tak się dzieje nie tylko z tą aplikacją, często mam podobnie z mapami, jeżeli nie zdążę rozpocząć nawigacji itp. Wiem, że jest to pewnie tak rozwiązane, bo procesor w tym smartfonie to już przeżytek i zrobili takie zarządzanie w celu oszczędności energii, ale mnie to już przestało bawić. Proszę o jakieś informacje jak odblokować bootloader i jakiś sprawdzony ROM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa wam agregacja pasm w tym telefonie? LTE+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi