Skocz do zawartości
waltman

v30n plus Magisk 15.3 nie działa Android Pay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o informację, czy na zrootowanym MM6.0 v30n z zainstalowanym Magisk 15.3 Android Pay będzie działał? Bo jak dotąd mi nie udało się tego uruchomić.

Robię tak. Instalacja z SD apki Magisk Manager 5.5.5, SU pyta o uprawnienia więc je przydzielam, pobiera Magisk 15.3 i go instaluje oraz restart. Przy AndroidPay  checkbox Hide jest domyślnie zaznaczony, ale i tak skutkuje tym, że przy jego uruchamianiu jest info iż na tym urządzeniu nie można korzystać... Dodam, że po restarcie w SU nie widać by Magisk miał przyznane uprawnienia i może to jest przyczyną lub trzeba coś jeszcze zaznaczyć w sekcji Hide? Status SafetyNet to dwa czerwone krzyżyki oraz wartość false przy ctsProfile oraz basicIntegrity.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    srbastek

Jak używasz Magisk Manager to odinstaluj SU. Te aplikację mają te same zadania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem tak, że odinstalowałem SU poprzez unroot. Zainstalowałem Magisk Managera i Magiska w trybie TWRP. Niby działa, ponieważ status SafetyNet jest odznaczony na zielono i AndroidPay dodał mi kartę. Potem zainstalowałem jeszcze pph's SU, ale w tej apce nie ma listy aplikacji, które posiadają uprawnienia do roota? Czy to wystarczy, by jakaś nie pożądana apka nie otrzymała pełnych uprawnień?

Edytowane przez waltman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@waltman Zarządca SU może być tylko jeden. W Twoim przypadku pph's SU przejął tą rolę, więc wszystko powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5kt
    Napisano (edytowane)
    Co zrobić, żeby nc+go chodziło? Mam zainstalowane: AutoRec for MM,  SuperSu (chyba zasąpiła KingRoota), aplikację Odinstaluj. Na liście w SuperSu mam "Total Comandera" i "Odinstaluj - usuwanie aplikacji systemowych". Wywaliłem w SuperSu z listy Total Comandera, ale to nic nie dało. Czy mamy wywalić z listy także "Odinstaluj - usuwanie aplikacji systemowych"? Czy to coś da?

Co mam dokładnie zrobić, krok po kroku, aby działało nc+go?

Edytowane przez srbastek
    Usunięto zbędną część postu. Zdublowana z innego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    srbastek

Wejdź w aplikację SuperSu -> setting -> i tam jest full unroot.

Później przez TWRP instalujesz Magisk Manager. Chyba że nie potrzebujesz roota to już ten pkt pomijasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5kt

Niestety to nic nie dało. Zrobiłem full unroot w SuperSu i dalej to samo. Nie mam już SuperSu, nie potrzebuje roota, nc+go jest dla mnie ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@5kt Zainstaluj jeszcze raz system za pomocą LG flash Tool z opcją CSE flash a pozbędziesz się roota i custom recovery  (znikną wszystkie dane w pamięci wewn.-zrób kopię).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5kt

A nie ma jakiegoś prostszego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam widzisz, ze unroot w supersu nie działa. Zrób sobie kopie w LG backup (LG mobile switch). Przywrocisz sobie wszystko bez problemu łącznie z smsami i kontaktami.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi