Skocz do zawartości
martini33

Problemy z powiadomieniami - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Bawię się Mate 10 Pro od kilku tygodni i najbardziej irytujące są powiadomienia.

Telefon gdy leży bezczynnie przez kilka godzin potrafi nie informować o powiadomieniach w czasie rzeczywistym: mailach, wiadomościach na messengerze, instagramie, powiadomieniach na FB, czy przychodzącej poczty na Gmail. Oczywiście z SMS i połączeniami nie ma problemu.

I gdy biorę go do ręki, odblokowuję ekran to nagle wszystkie powiadomienia wpływają jednocześnie, dziesiątki nakładających się na siebie dźwięków z różnych aplikacji. Cyrk

Czy to ogólna przypadłość nowych androidów/telefonów czy da się to jakoś skonfigurować tak, aby np. gdy ktoś skomentuje twój post na FB czy wyśle wiadomość na zarządzany fanpage albo otrzymasz maila to telefon sygnalizował to natychmiast a nie 3h po otrzymaniu? Wszystkie możliwe funkcje przejrzane i włączone, wszystkie synchronizacje również. Niestety telefon wciąż często przesyła powiadomienia z ogromnym opóźnieniem. Piszę "często" bo nie dzieje się tak zawsze, jednak zdarza się że powiadomienia przychodzą szybko.

Niestety ale system powiadomień to największa bolączka tego telefonu.

Jakieś porady i wasze odczucia związane z powiadomieniami w Mate 10 Pro?

Edytowane przez Gwozdek
    Uogólniłem nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duke222

Dziwne... mój egzemplarz nie ma takiej przypadłości. Zdarzają się opóźnienie w powiadomieniach z Gmaila, ale w pozostałych aplikacjach działają dobrze.

Nie masz przypadkiem WYŁĄCZONEJ opcji "Podtrzymuj komórkową transmisję danych w trybie uśpienia"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Czy masz włączone oszczędzanie energii. To ogranicza działanie aplikacji w tle i wyłącza automatyczna synchronizację.

Ale przyczyn może być więcej, wszystko zależy jak masz skonfigurowany telefon.

Wysłane z Mate 9 PRO przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@martini33 poczytaj ten watek to wszystko ma związek z ubijaniem aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystko działa tak jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    19 godzin temu, Duke222 napisał:

Dziwne... mój egzemplarz nie ma takiej przypadłości. Zdarzają się opóźnienie w powiadomieniach z Gmaila, ale w pozostałych aplikacjach działają dobrze.

U mnie to samo, tylko Gmail ma opóźnienia. No i SofaScore (apka sportowa) ustawiam sobie powiadomienia takie jakie chcę otrzymywać a telefon sobie je resetuje w najlepsze. Bardzo agresywnie zarządza ubijaniem ten telefon, szczególnie widać to po nocy, wystarczy wejść do MT (MultiTasking) i widać ile aplikacji ubił u mnie jest prawie pusto, zostawia sobie z dwie trzy. 

@skrzydlaty00 zamiast się przechwalać może byś się podzielił z nami co i jak masz ustawione ? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    overse

jak sobie poradziliście z Gmail? może przejść na ich aplikację systemową to jakoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oszczędzanie energii wyłączone, wszelkie ustawienia jakie się da poustawiane tak by aplikacje pracowały nonstop i nie były ubijane. Podtrzymywanie transmisji danych włączone.

A mimo to nadal zdarza się, choć chyba rzadziej, że powiadomienia przychodzą gdy telefon się wybudzi po kilkugodzinnym oczekiwaniu.

Patrząc po przytoczonym wyżej wątku, nie jestem jakimś wyjątkiem i dość sporo osób ma problemy z natychmiastowymi powiadomieniami.

A tak poza tym to mam jeszcze jeden wątek który mnie nurtuje.

Mianowicie - jest jakaś recepta by włączyć opuszczanie górnej belki przy zablokowanym ekranie oraz wyświetlanie powiadomień przy zablokowanym ekranie? Przykładowo dostaję wiadomość na messengerze, odblokowuję telefon i ikona na górnej belce widnieje, niestety na zablokowanym ekranie chyba żadne powiadomienia się nie pokazują. W starym poczciwym HTC M8s takie rozwiązanie to była czysta wygoda użytkowania. W Mate 10 Pro wciąż ciężko mi bez kilku funkcji pracować (double tap to wake, aktywna belka przy zablokowanym ekranie, powiadomienia przy zablokowanym ekranie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    overse

@martini33

są powiadomienia na zablokowanym ekranie mało tego istnieje możliwość żeby ekran z automatu się podświetlał kiedy dostaniesz powiadomienie, niestety nie znalazłem nigdzie czasu takiego podświetlenia tj. dostaję powiadomienie --> podświetla się ekran na około 10s a chciałbym znacznie okroić ten czas żeby nie żarło baterii, to zawsze jakaś alternatywa dla braku powiadomień na AOD (są ale tylko sms i nieodebrane połączenia :() rzeczywiście nie da się ściągnać belki na blokadzie, ale najbardziej irytują mnie opóźnienia powiadomień w gmail :( powiadomienia przychodzą jak chcą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

@martini33

Jeżeli masz wszystko poustawiane poprawnie to jeszcze przyczyną nie wyświetlania się powiadomień na zablokowanym ekranie jest motywu który tego nie wspiera.

A wiem że jest takich pełno. Wyjściem z tego jest ustawienie w motywie stylu blokady standardowej.

U mnie nazywa się to "Blokada z magazynem" ale u ciebie może być inaczej.

cc8eff9245d772c9af888d35ebe91b16.jpg

Wysłane z Mate 9 PRO przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi