Skocz do zawartości
blom

Jak odblokować bootloader w G5S+?

Rekomendowane odpowiedzi

blom

Chcę odblokować bootloader i co robię nie tak?

Debugowanie i OEM- włączone, adb zainstalowane, po wpisaniu w cmd "fastboot oem get_unlock_data" mam tylko "waiting for any device", w menedżerze urządzeń mam wykrzyknik przy "fastboot Sanders S". Automat nie znajduje żadnych sterowników do tego,  zainstalowanie "15 seconds adb" wraz ze sterownikami google też nic nie daje. Google milczy na temat sterowników do moto g5s plus. 

System Windows 10 Pro 32-bit. 

Poradnik według, którego odblokowuję: https://forum.xda-developers.com/moto-g5s-plus/development/root-moto-g5s-plus-t3673287

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Pobierz program MDM - Motorola Device Manager - postępuj zgodnie ze wskazówkami podczas instalacji.

@blom

Edytowane przez dzidexx
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blom

@dzidexx działa. Wyskakiwał mi MDM ale myślałem, że to jakieś archiwalne, bo pamiętam MDM z czasów Motki Defy :/

dodana zawartość

Złapałem bootlopa, a backup z twrp wysypywał błędy, więc przypomniałem sobie jak nudne i czasochłonne jest flashowanie motem przez ADB, doceniając przy tym narzędzia takie jak odin czy miflash :D

Telefon wstał, ale zastanawia mnie dlaczego w adb wywaliło mi te dwa polecenia, oba na failed i jakie z tego będą konsekwencje:

fastboot erase customize
    fastboot erase clogo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ
    5 godzin temu, blom napisał:

@dzidexx działa. Wyskakiwał mi MDM ale myślałem, że to jakieś archiwalne, bo pamiętam MDM z czasów Motki Defy :/

dodana zawartość

Złapałem bootlopa, a backup z twrp wysypywał błędy, więc przypomniałem sobie jak nudne i czasochłonne jest flashowanie motem przez ADB, doceniając przy tym narzędzia takie jak odin czy miflash :D

Telefon wstał, ale zastanawia mnie dlaczego w adb wywaliło mi te dwa polecenia, oba na failed i jakie z tego będą konsekwencje:

fastboot erase customize
    fastboot erase clogo

Nie przejmuj się tym. Ten soft jest na różne modele G5S+. Wersja XT1805 nie ma tych partycji więc błąd mówi prawdę, nie masz co wyczyścić.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi