Skocz do zawartości
Snic

Podczas próby wysyłania MMS pojawia się komunikat: " Nie można wysłać wiadomości. Osiągnięto maksymalną ilość niewysłanych wiadomości MMS".

Rekomendowane odpowiedzi

Snic

Dzień dobry.

Proszę was o pomoc w rozwiązaniu problemu z wysyłaniem i odbieraniem MMS.

Podczas próby wysyłania MMS pojawia się komunikat: " Nie można wysłać wiadomości. Osiągnięto maksymalną ilość niewysłanych wiadomości MMS".

APN jest poprawny, sprawdzony razem z operatorem komórkowym i wgrany jeszcze raz z wiadomości konfiguracyjnej. Dane komórkowe włączone, wszystkie inne funkcje i programy korzystające z Internetu działają poprawnie. Wyszukałem i skasowałem wszystkie niewysłane wiadomości, telefon wysłał może ze 2-3 wiadomości MMS i znów przestał wysyłać, pokazując ten sam komunikat. Do obsługi wiadomości jest wykorzystywany standardowy program "Wiadomości" i nie ma możliwości aby przekonać użytkownika do zmiany na inny program. Po pewnym czasie problem się nasilił telefon Note4 przesłał również odbierać MMSy. Po otrzymaniu wiadomości i kliknięciu w przycisk "Pobierz" wiadomość próbuje się odebrać ale bez skutku. Na telefonie jest bardzo dużo wysyłanych i odbieranych wiadomości MMS.

Czy istnieje jakiś limit wiadomości SMS i MMS, który mógłby przyczyniać się do powyższych problemów? Co może być przyczyną tych problemów?

Z poważaniem

Forumowicz "Snic"

Edytowane przez jeronimo
    doprecyzowano tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Tak sie dzieje jak masz bardzo duzo wiadomosci w swoim telefonie.

Wyczysc dane wiadomości, tylko wcześniej robiąc kopię sms jakimś programem z marketu bo ten zabieg usunie tobie wszystkie wiadomosci. Napewno powinno pomóc.

Druga opcja to instalujesz aplikację "sms & mms search and delete" w opcjach programu wybierasz "only with picture" i kasujesz część bądź wszystkie mms i po problemie, na koniec odinstalowujesz apke i już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

Ile to jest dużo wiadomości twoim zadaniem? Pytam z ciekawości, bo ja mam w telefonie 7817 wiadomości sms/mms i nigdy się z takim problemem nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Ja tez sie z takim problemem nie spotkałem w swoim przypadku, bo u mnie wszystko wychodzi odrazu. 

Tu nie chodzi o to ile masz w telefonie przeczytanych lub wysłanych wiadomosci, tylko ile masz niewysłanych wiadomosci. Jak sama nazwa wskazuje: Nie można wysłać wiadomości. Osiągnięto maksymalną ilość niewysłanych wiadomości MMS".

W Playu są limity co do wielkosci wysyłania mms.

(MMS przesłany w sieci PLAY może mieć maksymalnie 300 kB).

Może tutaj tkwi przyczyna.

@Snic

Sprawdź czy masz dobrze skonfigurowane ustawienia w mms:

Sprawdź w szczególności "protokół APN" i "protokól roamingu APN" ja mam ustawione na IPv4 i nie mam żadnego problemu.

Spoiler

Screenshot_20180129-230602[1].png

Spoiler

Screenshot_20180129-230611[1].png

Spoiler

Screenshot_20180129-230618[1].png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darekz

Niestety to troszkę ręcznej roboty. Przejrzyj wiadomości i zobacz które MMS zostały nie wyslane. To zwykle MMS są przyczyną tego komunikatu.  Skasuj te wiadomości i wszystko powinno być ok. Co do max ilości to mam ponad 11 tysięcy i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich , mam telefon pocophone F1 i miałem ten sam problem . Najpierw zadzwoniłem do operatora ze trzy razy za każdym razem inna podpowiedź , ostatnia informacja jaką dostałem to , że jest problem po stronie telefonu łącznie z informacją żeby przywrócić telefon do ustawień fabrycznych . Na szczęście udało mi się rozwiązać problem bez przywracania do ustawień fabrycznych wystarczy wejść do wiadomości i poparzyć przy jakich wiadomościach jest czerwone kółko z wykrzyknikiem , otworzyć wiadomość od tej osoby i przeglądać historię gdzie jest nie wysłany mms następnie nacisnąć na tego mmsa aż pojawi się na dole pasek gdzie można usunąć wiadomość . Gdy usuniemy wszystkie nie wysłane mms wszystko powinno działać . Bynajmniej u mnie tak było . Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zlikwidować niewysłane mms

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi