Skocz do zawartości
bartosz949

S7 dziwna poświata/plama na wyświetlaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie nie wiem czy dobry tytuł wpisałem ale nie wiedziałem za bardzo jak to opisać 

Otóż mój problem polega na tym że na górze ekranu w ciemnych pomieszczeniach i przy minimalnej jasności ekranu (czyli przeważnie w nocy kiedy jasność ustawiona jest na minimum i dookoła jest ciemno)widać jakby ucięcie obrazu oraz delikatnie białą poświatę od górnej krawędzi ekranu, nie za bardzo wiem jak to opisać więc zrobiłem kilka zdjęć mam nadzieję że widać to co chcę opisać i moje pytanie od czego to może być czy tak powinno być czy próbować to wysyłać na gwarancję ? 

Na pierwszym zdj widać to bardzo wyraźnie odcięcie między oryginalnym kolorem tapety czyli czarny a wyżej robi się już taki szarawy.
    Na drugim zdj widać lekko tylko tą białą poświatę a drugie kółko to mało już widoczne przejście kolorów też powinno być wszystko czarne 

A i dodam że takie przeniki kolorów itd to widać tylko na czarnych tapetach 

20180130_08491a.thumb.jpg.35b50408e69520d067669c06646ef84b.jpg20180130_084951b.thumb.jpg.73db68febb9b75fd73beec9739f5bdc2.jpg

PS: nie wiem jak to zamknąć w spoiler czy jakieś miniaturki czy coś więc z góry przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami nie jest to wypalony ekran...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko mi powiedzieć ponieważ występuje to tak jak pisałem tylko w ciemnych pomieszczeniach przy najniższej z możliwych jasności i tylko przy ciemnych(czarnych?) tapetach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie to jest wypalony ekran i w ramach gwarancji zostanie wymieniony.Jak mieszkasz w W-wie lub okolicach zawieź tel.do Samsung Plaza i tam od ręki bez zbędnych dyskusji i robienia problemów wymienią na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm właśnie tak bliżej morza mieszkam, więc trochę problem. Pytałem w jednym serwisie w okolicy, to mi odpowiedzieli że, wypalenie ekranu może nie podlegać gwarancji..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ali_cja

@up,

dzwoniłam dzisiaj do autoryzowanego serwisu Samsunga w Gdańsku  ( http://www.bimit-bis.pl/services/wymiana-wyswietlacza/    ), gdzie poinformowano mnie, że w przypadku odmownej decyzji serwisu o wymianie wyświetlacza w S7 - uprawniony z gwarancji otrzyma wyniki ‚ekspertyzy”, uzasadniające odmowę nieodpłatnej naprawy. Od takiej decyzji serwisu przysługuje odwołanie do producenta sprzętu ( gwaranta ), czyli Samsunga.

Jeżeli zakupiłeś telefon jako konsument i uznasz, że decyzja gwaranta/autoryzowanego serwisu jest dla Ciebie krzywdząca,  to otwiera Ci się droga do dochodzenia swoich praw, poczynając od rzecznika konsumentów.

Nie ma się co cykać, tylko śmiało i konsekwentnie korzystać z przysługujących Ci uprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up,

Dziękuję za rozbudowaną odpowiedź, może zdecyduję się wysłać telefon tylko co jeśli oni stwierdzą że problem nie występuję ? Bo nawet jak sprawdzam kolory menu serwisowym *#0*# to przy czarnym ani żadnym innym kolorze nie ma czegoś takiego co pokazywałem na zdjęciu w pierwszym poście więc już sam nie wiem od czego to się bierze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kms22

Na pewno to nie jest wypalony ekran tylko jakaś inna usterka

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ali_cja
    48 minut temu, bartosz949 napisał:

...  może zdecyduję się wysłać telefon tylko co jeśli oni stwierdzą że problem nie występuję ? ...

Jak to co, odbierzesz telefon.

Gdy uznasz, że telefon nadal ma wadę, to ponownie zareklamujesz, odwołasz się od decyzji serwisu albo pogodzisz się z takim stanem rzeczy i będziesz nadal z niego korzystał.

Pozostaje jeszcze rozważenie rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi bardziej przypomina to "powidoki" ale początkowe. Po moich przejściach z s5 dopóki są nie widoczne już tak bardzo (póki co to poczatek) to nie wezmą się za to i lepiej załatwić to przy okazji w Warszawie niż w serwisie który chce zarobić ;)

Chodź z drugiej strony - z moim po kilku mięs pojawiły się jasne paski - dopóki nie znalazłem na niemieckim forum podobnych problemów innych użytkowników uznawali je za wade mechaniczną - możesz próbować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi