Skocz do zawartości
jasiekjot

Diagnostyka baterii - Samsung Members

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Mam problem ze wskazaniami aplikacji jak w tytule tematu. Tak jak na dołączonym screenie aplikacja pokazuje stan żywotności baterii jako słaby. Może ktoś z Was wie o co tutaj chodzi. Generalnie od dłuższego czasu SOT wynosi około 4 do 4.5 godziny także raczej nic się nie zmieniło od początku, chociaż bywa tak, że ładuje baterię nawet dwa razy dziennie. Telefon kupiłem dokładnie rok temu. 

Na jakiej podstawie ta aplikacja określa żywotność baterii?  

Czy można gdzieś sprawdzić licznik cykli baterii? 

Konsultant na infolinii Samsunga twierdzi, że ten stan żywotności może się zmieniać w zależności od intensywności użytkowania telefonu, ale średnio chcę mu wierzyć. 

Dziękuję za wszelkie informacje 

Pozdrawiam 

Screenshot_20180130-132148.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Było już o tym wiele razy. Nie można ufać tej aplikacji, bo pewnie za kilka dni ci pokaże "dobry". Mój telefon ma już prawie dwa lata, cały czas ładowany nie oryginalną ładowarką I mam też "dobry".
    Jesteś zadowolony z baterii? Jeśli tak, to nie szukaj problemu tam, gdzie go najprawdopodobniej nie ma.

• Piwko! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artsky

U mnie też raz pokazuje słaba, innym razem, że dobra, a nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do baterii. Także nie ma się czym przejmować jeżeli telefon działa prawidłowo.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź

A miałeś kiedyś słaby? Znalazłem tylko info ma ten temat na supporcie Samsunga z USA, gdzie ludzie mieli tak jak ja w trzymiesiecznych A5 2017. Problemów jako takich nie ma, ale jak się wydaje na telefon powyżej dwóch klocków i gdzieś się pokazuje, że coś jest nie tak to wiesz co człowieka strzela :)

Apropo licznika cykli coś może wiadomo? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Nie można sprawdzić licznika cykli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buri

Ja mam cały czas słaby, pewnie bierze pod uwagę ile wytrzymuje telefon na baterii, a mój maksymalnie 1 dzień z uwagi na bardzo słaby zasięg w pracy. Nie ma się zbytnio co przejmować jak trzyma krótko jak sygnał jest słaby. Na forum mają ludzie parę dni, ale jakby złapali 0 kresek LTE co chwila zmieniające się na 1 kreska hdpsa to każdemu wysiądzie telefon z włączoną synchronizacją :)

Edytowane przez buri

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jasne, ze wszystkim się zgadzam, ale zastanawiające jest na jakiej podstawie ta aplikacja daje wynik w postaci słabej żywotności baterii. Pierwotnie myślałem, że to może liczba cykli ładowania baterii albo coś w ten deseń, no ale cóż. Wróżenie z fusów trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi