Skocz do zawartości
heddarsky

Polecane słuchawki do Mi6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!
    od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Xiaomi Mi6. Chciałbym sobie kupić do niego słuchawki douszne/dokanałowe do około 100 zł.
    Słucham wszystkiego, aczkolwiek najwięcej czasu poświęcam na muzykę elektroniczną (trance, EDM, techno, house, itp.).

Obecnie posiadam słuchawki od HTC (niestety nie znam ich modelu, ani do jakiego fona były dołączone), które nie grają najgorzej, aczkolwiek chciałbym coś mocniejszego. 
    Oczywiście posiadam przejściówkę jack/usb-c.

Z góry dziękuję za pomoc! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

Ostatnio zakupiłem snaby overtone EP-101M i jak narazie nie widzę większych wad a i z brzmienia jestem zadowolony. Jedynie co mnie troszkę irytuje, to kabel który jest dość sztywny..

Kosztują 109 zł, według mnie bardzo dobra propozycja w tej cenie.

Oczywiście używam ich w S7, ale to większej różnicy nie robi (zwłaszcza S7 I Mi6).

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zastanawiałem się nad nimi, zwłaszcza że chyba teraz jest na nie promocja w morele (89zł). Ewentualnie myslalem nad jakims modelem od Xiaomi, dzieki czemu bede mogl dopasowac w swoim telefonie profil do modelu sluchawek. Ktos cos?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Ja polecam piston, nie jestem melomanem ale naprawdę grają wg mnie super. Na aliexpress można je dostać dosyć tanio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mc666

A ja polecę Xiaomi Noise Cancellation In-ear Earphones Type-C

Po wymianie iPhona 6 na xiaomi mi 6 bardzo mi dokuczała jakość dźwięku 6ki w porównaniu z telefonem apple. Wszystkiego słuchawki które posiadałem grały zdecydowanie gorzej.
    Dopiero ww słuchawki zagrały w sposób zadawalajacy.

Trochę słów o samych słuchawkach. Zacznijmy od ceny. Co prawda nie są do 100pln ale ostatnio widziałem je za 130pln. Wydaje się że warto dołożyć. Same słuchawki są wykonane bardzo dobrze. Przewód jest długi na tyle żeby nosić telefon w bocznych kieszeniach bojówek. Część od wtyku do kontrolera wykonana jest w oplocie materiałowym. Połączenia od kontrolera do słuchawek już gumowane. Kontroler jest zaskakująco mały. Posiada 3 okrągłe przyciski funkcyjne oraz jeden dwopozycyjny do włączenia i wyłączenia ANR. W opakowaniu znajdziemy prócz standardowych wkładek w różnych typowych rozmiarach także gumowe hmm powiedziałbym "nakładki/usztywniacze/" zakładane na korpus słuchawek. Służy to lepszej stabilności słuchawek oraz w pewnym stopniu do minimalizowania efektu mikrofonowania.
    Co do jakości dzwieku. Z racji tego że słuchawki są na usb-c zawierają w sobie dac i wzmacniacz. Z telefonu dostają sygnał cyfrowy. Powiedzmy że to taka zewnętrzna karta dzwiekowa. Powoduje to że jakość dźwięku jest w mojej opinii zdecydowanie lepsza niż na zwykłym wyjściu audio mi 6. Pierwsze wrażenie to że wysokie tony są bardzo szczegółowe, zyleteczka. Średnica wyrazna poprawną bez żadnych przechylen w górę czy w dół. Niskie tony są dość mocne. Czyste całkiem szybkie. Nie można jednak powiedzieć że rozwalają banię. Ogólnie dźwięk przypomina xiaomi HD pro grające na iPhone. Za taką cenę jestem bardzo zadowolony.
    Jest jeszcze ANR. Rzecz jasna nie odetnie nas całkowicie od świata zewnętrznego ale w tej klasie cenowej uważam że daje nieźle radę. Jazda komunikacja miejska już tak nie męczy, drzwi nie trzaskają. Stojąc na przystanku przy ruchliwej ulicy, przy ciszy w słuchawkach samochody brzmią jakby były zasilane elektrycznie. Przy odpaleniu muzyki nie są w stanie przeszkodzić w odsłuchu. ANR po prostu ucina z zewnątrz niskie częstotliwości.

Podsumowując zakup tych słuchawek nie żałuję wydanych pieniędzy. Grają najlepiej ze wszystkiego co podłączałem do tej pory do mi 6

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi