Skocz do zawartości
Krystian Zadrowski

Dziwne wskazania naładowania baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jak widać na zrzucie ekranu mam taki problem że procenty baterii szybko spadają a potem przez długi czas utrzymuje się 1% naładowania. Jest to dosyć uciążliwe bo nie wiadomo ile właściwie mam jeszcze baterii do wykorzystania. Z góry dziękuję za pomoc 

Screenshot_20180203-074413.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Jak długo masz ten telefon? Jest nowy czy używany? Od kiedy tak się dzieje? Ładowarka oryginalna czy jakiś zamiennik? Telefon miał kontakt z wodą? Jaka wersja systemu Android?

Odpowiedz na powyższe pytania, to co podałeś to trochę za mało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest nowy mam od około roku nie miał kontaktu z wodą wersja to najnowsza niedawno akualizowalem i ładowarka oryginalna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Od jakiego czasu tak się dzieje? Może po aktualizacji coś się wykrzaczyło, ja bym spróbował od przywrócenia ustawień fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie od nie dawna i wolał bym uniknąć przywracania więc jeśli nie ma bezpośredniego rozwiązania to poczekam na łatkę jeśli jest to spowodowane aktualizacją bo próbowałem zerwania ustawień i nie pomogło 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Przywrócenie ustawień to jedna z łatwiejszych opcji, w zasadzie każda inna wiąże się wgrywaniem softa co już jest trochę bardziej skomplikowane,

A próbowałeś najprostszego, czyli po prostu wyłączyć i włączyć telefon? To nie jest problem typowy, sam się z czymś takim pierwszy raz spotykam, może ktoś jeszcze się odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele razy go ponownie uruchamiałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może najprostsza opcja ? 

Naładować do 100% lub jak wskaźnik nie idzie to dać telefonów 2-3h i odpalić wbudowany tryb serwisowy battery status ? 

Raz na kilka miesięcy mi też wariuje ale wchodzisz w to, klikasz quick start i wskaźnik się powinien do 5 minut wyrównać lub spaść np. Do 10% jeżeli taka wykryje faktyczny poziom. 

Battery status: *#0228# w oryginalnym dialerze.

Screenshot_20180213-061817.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli widzę, że zdarza się, że ten typ tak ma. U mnie było trochę inaczej, bo naładowałem na 100%, potem przez 6-9 dni (w zależności od użytkowania) bateria spadała do poziomu 60-80% i nagle procenty dosłownie leciały w oczach i telefon się wyłączał rozładowany. Nie wiem co było przyczyną, ale tak było przez 4-5 ładowań, po czym samo wróciło do normy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi