Skocz do zawartości
kris68

root Jak zrobić ROOT w Huawei P10 Lite

  Rekomendowane odpowiedzi

  kris68

  Oto jak zrobić ROOT w Huawei P10 Lite:

  ROOT w Huawei P10 Lite jest możliwy, ale najpierw trzeba odblokować bootloader i zainstalować TWRP Recovery. Pokazujemy, jak zrobić to wszystko krok po kroku i wykonać ROOT w Huawei P10 Lite.

  Zakupiłeś Huawei P10 Lite i chcesz wykonać ROOT, aby skorzystać z zaawansowanych funkcji telefonu? Da się zrobić. P10 Lite to wciąż bardzo świeże urządzenie, ale wykonanie w nim roota nie jest na szczęście problematyczne. Można to zrobić standardową metodą trzech kroków:

  • odblokowanie bootloadera
  • instalacja TWRP Recovery
  • wykonanie ROOTa z poziomu TWRP (instalacja SuperSU)

  Pokażemy, jak wykonać wszystkie trzy kroki. Pamiętaj jednak, że wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność. Odblokowanie bootloadera powoduje utratę gwarancji, a także wykasowanie wszystkich danych w telefonie. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, to wykonaj kopię zapasową danych ze swojego urządzenia np. na komputerze lub w chmurze.

  Krok 1: Odblokuj bootloader w Huawei P10 Lite

  Aby można było odblokować bootloader, należy włączyć w opcjach programistycznych opcję „OEM Unlock” (Blokada OEM). W tym celu włącz opcje programistyczne oraz debugowanie USB w Androidzie.

  zdjecie-b_qnhnpxw.png

  Następnie wejdź do opcji programistycznych i oprócz wspomnianego debugowania zaznacz tu także opcję OEM Unlock (Zdjęcie blokady OEM). Gdy to zrobisz, to możesz przejść do właściwej części odblokowywania bootloadera. Cały proces odblokowywania bootloadera w smartfonach Huawei opisaliśmy w naszym poniższym poradniku:

  Jak odblokować bootloader w smartfonach Huawei

  Wykonaj wszystkie operacje, które zostały tam opisane, aby odblokować bootloader w Huawei P10 Lite. Gdy to zrobisz, to wróć tutaj i przejdź do następnego kroku.

  Krok 2: Zainstaluj TWRP Recovery

  TWRP Recovery to niestandardowy tryb odzyskiwania (awaryjny), z poziomu którego możemy instalować nieoficjalne modyfikacje. Takie jak SuperSU (czyli ROOT). Teraz, gdy masz odblokowany bootloader, możesz bez problemu zainstalować TWRP Recovery. Będzie do tego potrzebny pakiet Google Platform Tools oraz plik instalacyjny TWRP. Skopiujemy od razu do pamięci telefonu pakiet z SuperSU, czyli rootem.

  Pobierz Platform Tools

  Pobierz TWRP Recovery dla P10 Lite

  Pobierz SuperSU dla P10 Lite

  Plik ZIP z SuperSU skopiuj po prostu do pamięci wewnętrznej telefonu lub na kartę SD urządzenia. SuperSU będzie potrzebne nam dopiero w trzecim kroku, ale warto sobie przekopiować to archiwum do telefonu już teraz.

  Następnie rozpakuj archiwum z pakietem Platform Tools do wybranego przez siebie folderu na komputerze. W środku znajdziesz m.in. pliki ADB.exe oraz Fastboot.exe. Do tego samego folderu skopiuj plik z TWRP, czyli TWRP_P10_Lite_Beta.img.

  adb-fastb_qnhnpxa.png

  Otwórz okno folderu Platform Tools, a następnie przytrzymaj klawisz Shift na klawiaturze i kliknij prawym przyciskiem myszy wewnątrz tego folderu. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Otwórz okno polecenia tutaj”.

  Jeśli nie masz opcji „Otwórz okno polecenia tutaj”, to znaczy, że korzystasz z Windows 10 Creators Update. Zobacz nasz poradnik, w którym pokazujemy, jak przywrócić opcję otwierania okna polecenia w Windows 10 Creators Update.

  otworz-ok_qnhnpnh.png

   

  Pojawi się nowe okno Wiersza polecenia. Upewnij się, że twój Huawei P10 Lite jest podłączony kablem USB do komputera i ma włączoną opcję debugowania USB. Wpisz w nim poniższą komendę, aby nawiązać połączenie.

  adb devices

  adb-devic_qnhnpnx.png

   

  Na ekranie telefonu powinien wyświetlić się komunikat z zapytaniem, czy chcesz zezwolić na debugowanie USB. Zaznacz opcję zapamiętywania komputera i wybierz „Zezwól”. W oknie Wiersza polecenia powinna wyświetlić się linia z identyfikatorem twojego urządzenia i dopiskiem „device”. Jeśli tak jest, to znaczy, że połączenie między komputerem i telefonem jest nawiązane. Teraz wpisz poniższą komendę, aby uruchomić swój telefon ponownie w trybie fastboot.

  adb reboot bootloader

  adb-reboo_qnhnpnn.png

   

  Poczekaj, aż telefon uruchomi się ponownie i pojawi się ekran bootloadera na smartfonie. Teraz w Wierszu polecenia wpisz kolejną komendę, która zainstaluje TWRP:

  fastboot flash recovery TWRP_P10_Lite_Beta.img

  flash-twr_qnhnpnw.png

   

  TWRP Recovery zostanie wgrane do telefonu. Dobrze jest od razu wejść do niego po zainstalowaniu, aby dokończyć instalację. Aby to zrobić, należy wyłączyć urządzenie przyciskiem zasilania. Następnie włącz je ponownie za pomocą poniższej kombinacji klawiszy:

  Przycisk zasilania (Power) + przycisk zwiększania głośności (Volume Up)

  Trzymaj przyciski, aż telefon się włączy i pojawi się ekran TWRP. Jeśli pojawi się komunikat od TWRP, aby dokończyć instalację wprowadzając trwałe zmiany, to potwierdź to za pomocą suwaka u dołu ekranu. Gratulacje, TWRP jest zainstalowane i w pełni funkcjonalne.

  Krok 3: ROOT za pomocą TWRP

  Gdy jesteś już w trybie TWRP, to przejdź teraz do zakładki „Install”. Wyświetli się przeglądarka plików, w której musisz znaleźć wcześniej skopiowany plik .ZIP z instalatorem TWRP.

  twrpinsta_qnhnpns.png

   

  Wyszukaj pliku .ZIP i wybierz go na liście. Następnie potwierdź jego instalację za pomocą suwaka „Swipe to confirm flash” u dołu ekranu. Przesuń suwak od lewej do prawej strony.

  Rozpocznie się instalacja pliku z SuperSU, czyli „z rootem”. Po ukończeniu instalacji cofnij się do głównego ekranu TWRP i wybierz opcję „Reboot > System”. Urządzenie uruchomi się ponownie i na liście aplikacji znajdziesz SuperSU. Root został wykonany, a SuperSU służy do zarządzania uprawnieniami roota – gdy jakaś aplikacja wymaga roota, to SuperSU wyświetli okienko z zapytaniem, czy chcemy zezwolić na nadanie uprawnień.

   

  Cała operacja zdjecia bootloadera, roota , twrp udała sie na najnowszym sofcie z Plusa na P 10 Lite.

   

   

  ----------------------------------------------------------------------------------

  Odblokowanie Bootloadera:

  Smartfony Huawei mogą być nieco trudne do zrootowania dla początkujących użytkowników, zwłaszcza, że potrzebujemy najpierw odblokować bootloader. Odblokowanie umożliwi nam nie tylko wykonanie roota, ale także wgranie niestandardowego Recovery oraz innych ROMów i modyfikacji systemowych. Jak zatem odblokować bootloader?

  https://www.#######/upload/NewsDecember2015/HuaweiBootloader/huaweilogo.jpg

  Odblokowanie bootloadera jest konieczne do wykonania większości bardziej zaawansowanych modyfikacji, takich jak chociażby zainstalowanie TWRP Recovery, wgranie niestandardowego ROMu czy zrobienie roota. W przypadku Huawei musimy otrzymać kody odblokowujące wprost od producenta i dopiero potem za ich pomocą odblokować bootloader. Jak to wszystko zrobić?

  Uwaga! Przed wykonaniem poniższych czynności należy zrobić kopię zapasową najważniejszych danych, gdyż proces odblokowywania wymazuje z telefonu wszystkie pliki. Należy także zainstalować oprogramowanie HiSuite by Huawei, gdyż instaluje ono wymagane sterowniki Fastboot.

   

  Krok 1: Uzyskaj kod odblokowujący bootloader

  Cały proces musimy rozpocząć od odblokowania bootloadera – bez tego nic nie zdziałamy. Do odblokowania bootloadera potrzebujemy kod odblokowujący, który może wygenerować nam tylko producent. W tym celu należy założyć darmowe konto na stronie Huawei oraz wypełnić formularz z prośbą o odblokowanie bootloadera.

  Zarejestruj się na stronie Huawei

  Gdy już założysz konto, to następnie kliknij w link poniżej. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na świeżo utworzone konto i wypełnienie formularza.

  Wypełnij formularz odblokowywania bootloadera

   

  Po wejściu na stronę formularza należy zalogować się na wyżej utworzone konto. Po zalogowaniu wyświetlą się pola, które należy wypełnić. Są to, kolejno:

  • Product Model (model produktu) – znajdziemy go, przechodząc w Androidzie do „Ustawienia > Informacje > Model telefonu”. W moim przypadku jest to model H60-L04
  • Product Serial Number – numer seryjny, który znajduje się na opakowaniu (na naklejce), oznaczony jako S/N
  • Product IMEI or MEID – numer IMEI, również znajduje się na pudełku obok numeru seryjnego
  • Product ID – unikatowy identyfikator naszego telefonu, wyświetla się, gdy wpiszemy za pomocą aplikacji telefon następujący ciąg znaków: *#*#1357946#*#*
  • Verification code – przepisujemy kod z obrazka obok

  Po wypełnieniu formularza wciskamy przycisk „Submit” i czekamy na otrzymanie kodu odblokowującego. Alternatywnie, jeśli po dłuższym czasie nie dostaniemy kodu, to możemy spróbować wysłać formularz jeszcze raz, ale tym razem z poziomu chińskiej podstrony odblokowywania bootloadera (ta sama kolejność wprowadzania danych).

  Krok 2: Odblokuj bootloader

  Gdy już otrzymamy klucz odblokowujący, to możemy przejść do odblokowania bootloadera. Będziemy w tym celu potrzebować działającego w komputerze modułu Android SDK Platform-tools (pliki ADB.exe i Fastboot.exe). Możecie w tym celu pobrać paczkę Minimal ADB / Fastboot (metoda szybsza) lub zobaczyć nasz poradnik, jak w prosty sposób zainstalować tylko wymagane komponenty przez oficjalny instalator Android SDK Tools

  Jeśli skorzystaliście z oficjalnego pakietu Android SDK Tools, to pliki ADB.exe i Fastboot.exe znajdują się w poniższej ścieżce:

  C:/Pliki programów (x86)/Android/android-sdk/platform-tools

  Jeżeli jednak pobraliście paczkę Minimal ADB / Fastboot, to wystarczy wypakować ją w wybrane przez siebie miejsce, np. do:

  C:/Minimal ADB and Fastboot/

  Niezależnie od tego, z której metody skorzystaliście do instalacji plików ADB i Fastboot wchodzimy do tego katalogu, a następnie przytrzymujemy Shift na klawiaturze i klikamy wewnątrz folderu prawym przyciskiem myszy. Z rozwijanego menu wybieramy „Otwórz okno polecenia tutaj”.

  otworz-ok_qnhnhpe.png

  Wyświetli się okno wiersza polecenia, wskazujące od razu na powyższą ścieżkę. Teraz musimy uruchomić telefon w trybie Fastboot, aby wprowadzić telefon w odpowiedni tryb, dzięki któremu odblokujemy bootloader.

  Aby to zrobić, skorzystamy ze specjalnej komendy. Najpierw w Androidzie włącz opcje programistyczne i uaktywnij debugowanie USB. Następnie podłącz telefon do komputera kablem USB. Gdy na ekranie telefonu pojawi się zapytanie, czy zezwolić na debugowanie USB, wybierz opcję "Zezwól".

  W Wierszu polecenia na komputerze wpisz poniższą komendę, aby uruchomić telefon ponownie w trybie Fastboot:

  adb reboot bootloader

  Poczekaj, aż urządzenie się zrestartuje i pojawi się tryb Fastboot. Gdy na ekranie wyświetli się informacja, że jesteśmy w trybie fastboot, to możemy finalnie przejść do odblokowania bootloadera z poziomu okna polecenia. W tym celu wpisujemy poniższą komendę:

  fastboot oem unlock 123456789

   

  fastbooto_qnhnhps.png

   

  Zamiast 12345679 wpisujemy kod, który otrzymaliśmy od Huawei. Potwierdzamy komendę przyciskiem Enter i czekamy, aż telefon zostanie odblokowany. Po wszystkim restartujemy telefon i czekamy, aż uruchomiony zostanie system.

   

  Jest troche nie po kolei bo wkradł mi sie mały błąd w kopiowaniu ale najpierw sciagamy bootloader, potem twrp, a na końcu root.

   

  Jezeli moge w czyms pomoc jestem dostepny na gadu gadu 2392387 choc nie cały czas bo nie siedze non stop przed komputerem. Ale pomóc mogę.

  TWRP_P10_Lite_Beta.img ponizej:

  http://uploadfile.pl/pokaz/1351411---xrub.html

  SuperSU-v2.82-without-additive.zip

  platform-tools-latest-windows.zip

  Edytowane przez kris68
  • Piwko! 4

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Które SuperSu instalować bo wrzuciłeś dwa?

  Pytam, bo na P8Lite wrzucenie niewłaściwego SuperSU skutkowało bootloopem.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  kris68

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jak wybieram ten plik .zip to pisze mi failed. a teraz nawet TWRP nie moge wlaczyc

   

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Ja zapytam czy naprawde niema szans na root bez ruszania bootloadera ? boje sie ruszac mpojego p10lite

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  awygo
  14 minut temu, kaspiann napisał:

  czy naprawde niema szans na root bez ruszania bootloadera ? boje sie ruszac mpojego p10lite

  Co chcesz osiągnąć rootując telefon? Bo może wcale nie trzeba rootować?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Moze głupia sprawa ale chodzi o aplikacje do pozorowania aplikacji fake gps yoystick w jednej grze  nie działa jak trzeba bez roota.Chodzi o dodanie tego do systemowych aplikacji aby pominąc zabezpieczenia powyzej marca 2016.Na moi p8lite z 2015r łazi na p10lite ludziska mowia ze wymagany niestety root:( Boje sie ruszac przez własnie przymus odblokowania bootloadera;/

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  awygo

  Próbowałem kilka razy rootować telefon jakimś KingRootem, ale udało się to tylko w jednym przypadku. Mimo tego nie był to taki definitywny root, bo nie do wszystkiego był dostęp. W Huawei prawdopodobnie odblokowanie bootloadera jest konieczne.

  Wczoraj rozmawiałem z infolinią Huawei (w innej sprawie), i powiedzieli że odblokowanie jest równoznaczne z utratą gwarancji. Więc trzeba się zastanowić, czy rzeczywiście musisz to mieć. Bo są jeszcze inne konsekwencje odblokowania bootloadera: na takich telefonach nie działają aplikacje bankowe. Ktoś też pisał o problemie z ponownym zablokowaniem.

  Jedyną korzyścią jaką miałbym z tego, to możliwość instalacji TWRP. Bo tylko to recovery potrafi wykonać (i przywrócić) pełną kopię telefonu.

  W moim przypadku gra nie warta świeczki...

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Próbowałem kilka razy rootować telefon jakimś KingRootem, ale udało się to tylko w jednym przypadku. Mimo tego nie był to taki definitywny root, bo nie do wszystkiego był dostęp. W Huawei prawdopodobnie odblokowanie bootloadera jest konieczne.
  Wczoraj rozmawiałem z infolinią Huawei (w innej sprawie), i powiedzieli że odblokowanie jest równoznaczne z utratą gwarancji. Więc trzeba się zastanowić, czy rzeczywiście musisz to mieć. Bo są jeszcze inne konsekwencje odblokowania bootloadera: na takich telefonach nie działają aplikacje bankowe. Ktoś też pisał o problemie z ponownym zablokowaniem.
  Jedyną korzyścią jaką miałbym z tego, to możliwość instalacji TWRP. Bo tylko to recovery potrafi wykonać (i przywrócić) pełną kopię telefonu.
  W moim przypadku gra nie warta świeczki...
  U mnie mBank działa bez problemu. Zdobiony root i odblokowany bootloader.

  Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  awygo

  A płatności telefonem też działają?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x