Skocz do zawartości
Ace

Znikający dostęp do internetu - brak ładowania się stron, filmów na YT, błąd łączności w Messengerze i Whatsappie

Rekomendowane odpowiedzi

Ace

Od kilku dni mam problem z internetem w telefonie, przeważnie działa normalnie jednak co jakiś czas widzę że następuje 'zwiecha' i wtedy pomimo tego że według ikony na pasku powiadomień jest pełen zasięg i teoretycznie powinno działać (dodam jeszcze że chodzi zarówno o wifi jak i transmisje danych) strony przestają się wczytywać, filmy na YT ładować itd. Nie zmieniłem nic w ustawieniach od bardzo dawna więc raczej nic nie przestawiłem. Zauważyłem też że mam problem z messengerem i bardzo rzadko z whatsup. Ten pierwszy łączy się z internetem dopiero wtedy jak wejde w wiadomości, wtedy mogę je wysłać i odebrać, whatsup miał podobnie, ale tylko raz może ze dwa. Szukałem w ustawieniach czy może czegoś przypadkiem nie zmieniłem, ale mam ustawione żeby tych apek nie ubijało w tle i nie wiem gdzie leży problem. Ktoś miałby jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam!

Edytowane przez ipsec
    Poprawiono temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie robiłeś update kilka dni temu? Ja uaktualniłem moją wersje andka 7.1 z listopada na styczniową i mam od dwóch dni problemy z LTE - a mówiąc prosto, ono nie działa - jeśli chcę się połączyć ze światem przez szybkie łącze internetowe to muszę korzystać z WIFI.

Więc na ten moment kombinuje z instalacją całego andka o dwa updaty niżej bo mam zawiechy i problemy z LTE właśnie od dwóch ostatnich updatów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ace

Nic nie robiłem, żaden update mi nie wyskoczył. U mnie to wyglada tak że internet działa normalnie, po czym dostaje zwiechy na minute,  może trochę dłużej, wtedy przeważnie wyłączam i włączam transmisje i zazwyczaj działa. Czasami dzieję się tak podczas korzystania, a czasem po odblokowaniu telefonu dlatego nie wiem co może być przyczyną takich problemów. Jeśli byłby to problem tylko z transmisją danych pewnie przyczyny szukał bym u operatora, ale niestety wifi zdarzy się że działa podobnie. Nie wiem czy jest jakaś opcja która 'ubija' internet i mam ją źle skonfigurowaną? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie ściągam system dwa numerki starszy czyli ten z 23 listopada 2017 - może pomoże - od ostatnich dwóch updatów mam straszne zawiechy systemu a od tej ostatniej całkowity brak LTE. JAk zainstaluje ten stary to powiem czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ace

Ok, czekam w takim razie! Jak możesz to podrzuć też linkiem gdzie znaleźć tamyen update :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Noov

Mam podobny problem tylko z messengerem - czesto ale nie zawsze laczy sie z internetem dopiero jak wejde w dymek. Bez roznicy na wifi czy lte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burbs

Mam taki sam problem, raz na jakiś czas zwiecha internetu, lte mam wyłączone więc nie ma to znaczenia, problem był na poprzednim sofcie i nadal pojawia się czasem po ostatniej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ace

Czyli to nie tylko u mnie :/ w takim razie podejrzewam że coś w sofcie będzie zamieszane :/ zobaczymy czy u kolegi wyżej który wgrał starszy soft problem się rozwiązał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie nagle po dwóch dniach od najnowszego updatu wszystkie problemy zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi