Skocz do zawartości
Lyciax3

Od jakiegoś czasu mikrofon głowny mikrofon nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam od niecałego roku telefon Sony Xperia M5. Ostatnio mam z nim problem, ponieważ przestał działać mi główny mikrofon. Widziałam gdzieś by wybrać *#*#7378423#*#* w dialerze tak też zrobiłam. Przez 2 próby było słuchać tylko szum jednak w połowie trzeciej mikrofon zaczął działać. Ostatnio znów przestał działać. Słychać tylko szum. Co to może być i co robić dalej?

Edytowane przez dszymek
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem od wczoraj chyba padł mikrofon. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    keiytom

Czasem takie przypadki zdarzały się gdy do gniazdka słuchawkowego dostał się jakiś brud i zablokował jeden ze styków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@Lyciax3 

@fkpolak

być może coś jest z oprogramowaniem, niekoniecznie z samym urządzeniem. Spróbujcie przywrócić ustawienia fabryczne, wcześniej wykonaj sobie kopię najistotniejszych rzeczy.

Jeśli macie 100% pewność, że to sprzęt jest uszkodzony to serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam!
    Posiadam telefon Sony Xperia M5 E5606 i od jakiegoś czasu mam problemy z mikrofonem który służy do rozmów, nagrywania filmików i dźwięku w msg i snapchacie, przez co na nagraniach słychać tylko szum. Czasem z lekkim piskiem gdy się krzyknie. Do rozmów jestem zmuszony korzystać ze słuchawek z mikrofonem albo z trybu głośnikowego, a audio na filmach z aparatu jest pozbawione lewego kanału ?
    Próbowałem wszystkiego od ostawień fabrycznych po wgranie nowego oprogramowania przez PC Companion bo flashtool wywala błąd przy próbie instalacji, resetu uprawnień i danych aplikacji... Czasami okaże się że od okazji mikrofon działa, bądź działa gdy się mówi głośno prosto do niego ale to naprawdę rzadko... W dialerze po wpisaniu #*#7378423#*# mikrofon często działa normalnie i przechodzi test...

Jeśli ktoś wie co zrobić proszę o pomoc ? dodam że często waha się działanie mikrofonu w zależności od tego jakie aplikacje zainstaluje albo odinstaluje i często na czysto po reinstalacji softu, a przed instalacją aplikacji jest wszystko okej

Edytowane przez _tommy_
    Drobna korekta postu po połączeniu z istniejącym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi