Skocz do zawartości
Michał Płoskonka

Kilkusekundowe zawieszanie się telefonu podczas pisania SMS-ów i oglądania filmów, opóźnienia w wysyłaniu i odbieraniu wiadomości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych forumowiczów...

Od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Galaxy Note 3 android 5, czyli ostatni oficjalny, ze względu iż nie potrzebuje nic lepszego, telefon w pełni spełnia moje oczekiwania.

Na starcie pragnę zaznaczyć, że nie instalowałem żadnych softów na nim, dziwnego oprogramowania itp... standardowe aplikacje,  czasem jakaś gra itp..

Od 2 dni zaczął się problem... na początku zauważyłem że telefon ma sekundowe przycinki co jakiś czas... no jak piszę sms to czasem zatnie i po chwili odblokuje... albo ogólnie jak siedzę na telefonie np oglądam filmik to filmik zacina na ułamek sekundy i znowu działa. Okazało się że razem z tym problemem pojawił się kolejny... tzn smsy które do mnie przychodzą mają około 10-15 minutowe opóźnienie czasem dłuższe... z wysyłaniem też problem, jednak połączenie działają normalnie. 

Pragnę zaznaczyć iż : robiłem factory reset, z poziomu hard gdyż reset w telefonie po wciskaniu "Usuń wszystko" po prostu nie reagował... nic się nie działo. Ale również nie pomogło. Kartę sim przełożyłem do innego telefonu i tam wszystko działa odrazu zatem mam pewność że to wina telefonu/androida. Telefon nie spadł, nie zamoczył się, noszony w pokrowcu, nie instalowane badziewie.

proszę o jakąś pomoc ?  rozważam wgranie softa, ale czy to pomoże ?

Zrobiłem reinstall softu za pomocą ODIN'a i niestety nie pomogło... wiem ze to wina telefonu juz na pewno , gdyż wlozylem do niego kartę taty. i tez nie dochodza mu smsy...  gdy karte włozymy do innego to juz działa.

kolejny objaw to taka sama rzecz z Gmail... opoznienie w dostawaniu email kiedy już dawno je mam w skrzynce sprawdzonej przez internet.

nasiliły się freezy telefonu...    Wysłane przeze mnie do siebie samego 3 sztuki. Przyszedł 1 po 30 minutach... pozostałe 2 nie... i po 10 minutach przyszedł ten 1 jeszcze raz... do tego ikonka wiadomosci po odczytaniu tego smsa... dalej go przez jakiś czas wyswietla... dopiero potem znika

Edytowane przez Michał Płoskonka
    Poprawiono temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

niestety od ponad tygodnia borykam się z tym samym problemem.

Raz dziennie pełna orka, SMSy chodzą normalnie, mija 24h, SMSy przychodzą od 5 minut to 6 godzin później.

- reinstalowałem soft przez ODINa - nie pomogło

- ograniczyłem ilość aplikacji do minimum - wszystko działa dobrze przez 1 dzień, a potem lipa

- zmieniałem karty pamięci na mniejsze - to samo

- co ciekawe nie jestem w stanie ustawić customowego dźwięku dzwonka w telefonie, pomimo wskazywania ścieżek gdzie popadnie

- korzystałem również z alternatywnych aplikacji do SMSów - to samo

- zmieniłem kartę SIM - działało dobrze 1 dzień, później znów się sypnęło

- telefon działa niczym komputer z dyskiem 5400 rpm i 1 GB RAMu na Windows 7, szybciej wykonuję operację niż on jest w stanie to ogarnąć, nawet na wpisywany tekst czasami trzeba poczekać do 30 sekund.

- zanim zaczęły się te problemy miałem zaszyfrowany telefon i kartę, w tej chwili z racji codziennej orki już tego nie robię.

Karta SIM przekładana do innych telefonów działa normalnie, tak samo z kartami pamięci.

Coraz częściej chodzi mi po głowie myśl, że po 5 latach telefon po prostu zalicza zgona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi