Skocz do zawartości
Finland

Problem z łącznością 3G/LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z łączeniem się telefonu do sieci LTE. Czasami wszystko jest normalnie i się połączy a czasami nie pokazuje się obok ikonki zasięgu ani napis LTE ani H+. Pomaga restart telefonu ale jest to strasznie upierdliwe. Telefon już reklamowałem, wymienili płytę główną ale nadal to samo. Myślałem też, że jest to problem mojej karty SIM ale go wykluczyłem z dwóch powodów. 1. Testowałem to w innych telefonach i problemu nie było, 2. Kartę też już wymieniłem a samsung ma dalej jakieś problemy.

Nie wiem też czy to przypadek czy nie ale problem się pojawił w momencie kiedy nakleiłem na wyświetlacz 3MK Flexibleglass :o Myślicie, że to może być od tego? :o Trochę telefonów w życiu już miałem i szczerze mówiąc nie wydaje mi się...

Proszę o jakieś porady co można w tym temacie zdziałać w domowym zaciszu (oczywiście bez utraty gwarancji)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co, pierwszy raz słyszę, żeby zamontowanie czegoś na wyświetlaczu miało wpływ na działanie zasięgu. Etui - zdarza się, ale ochrona na ekran?

Obawiam się, że kłopot tkwi niestety w telefonie. :(

Trzymka, Iza z 3mk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Finland Skoro wymieniali płytę główną i nic to nie dało, to jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości/na wsi zobacz jak z zasięgiem w centrum miasta. Sprawdź najpierw rozłożenie BTS w swojej okolicy (hasło "mapa BTS" w Google).

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@3mk folie ochronne też mi się do wydaje niemożliwe, zwłaszcza, że z produktów 3MK nie korzystam od wczoraj tylko od kilku ładnych lat :P
    @radoslawik no w centrum nie mieszkam bardziej na obrzeżach ale będąc w ścisłym centrum problem również występuje. Co lepsze specjalnie poświęciłem część dnia na "testy" i chodziłem po mieście z różnymi telefonami (przekładałem jedną i tę samą kartę). Problem nie występował. Będąc w domu łapało mi roaming z orange, przełżczyłem ręcznie na PLAY nie połączyło ani z 3G ani z LTE. Przełożyłem kartę do innego telefonu (dosłownie 1 minutę później), byłem dokładnie w tym samym miejscu i LTE złapało od strzała, kolejny telefon i? TO SAMO :( Wszędzie działa tylko nie w moim A3 2017 :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, co prawda telefon mam już sprawny z tydzień czasu ale dopiero teraz znalazłem chwilę żeby napisać co było zrobione. Otóż, złożyłem drugą reklamację do sklepu w którym zakupiłem telefon, zaktualizowali jedynie oprogramowanie - wszystko lata cacy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi