Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

2 lata minęło, trzeba wybrać coś na następne 2. Przez ten okres użytkowałem HTC One M9, oprócz "łódkowatej" i grzejącej się obudowy oraz gorszego niż w innych smartfonach zasięgu nie mogę napisać, żebym znalazł w nim jakieś wady. Przez ten okres działał płynnie, szybko, bez żadnych zawieszek.

Aha, przeżył budowę więc trochu go zapyliło, trochu wodą potraktowało, w związku z tym głośniki zaczęły dość cicho nadawać. Ale pomogło czyszczenie szczoteczką do zębów.

Więcej grzechów nie pamiętam :D

Teraz mam do wyboru:

HTC U Play,

Huaweie: P10 Lite, P8 Lite, P9 Lite (2017),

LG: K8 2017, X power2, Q6 M700A,

Sony: Xperia X, XA1,

Xiaomi: Redmi 4A, 4X, Note 5A Prime (wszystkie 32GB)

Z racji sentymentu wybrałbym HTC, ale czytałem trochu o baterii i różnie piszą. Sony jakoś nie przekonuje mnie kształtami.

Zależy mi:

-żeby antena była mocna, czyli żebym nie musiał biegać po całym budynku szukając miejsca, jak inni bez problemu rozmawiają z każdego miejsca (oczywiście z innej marki telefonów)

- głośność rozmów, również często używam głośnika podczas rozmów w czasie jazy autem

- baterii, bo dość dużo rozmawiam i nie lubię ładować częściej niż 1 na dzień ( w obecnym htc w zupełności jedno ładowanie na dzień wystarczało)

- dobrej jakości zdjęć (żeby nie było dużo gorzej jak teraz)

Aha, i wielkość - takie 5,2 cala jest idealne, ale na 5,5 mogę się przesiąść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak z Chińczykami bo w nie się nie pcham ale z tych co przedstawiłeś to zwróciłbym uwagę na U play i Xperie, chociaż Sony to też badziew, ze względu na częste usterki. Piszesz że masz do wyboru, tzn chodzi o telefony od operatora, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, chodzi o telefony od operatora.

W tej chwili pole wyboru zawęziłem z przyczyn ode mnie jak i ode mnie nie zależnych do dwóch modeli:

HTC U Play oraz LG Q6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Realt

Bawiłem się UPlayem, bardzo fajny sprzęcik ze średniego segmentu, polecam! Jedyny minus jak dla mnie to brak złącza słuchawkowego i palcująca się jak oszalała obudowa co zwłaszcza widać jeśli nie masz case'a a telefon  jest w czarnej wersji kolorystycznej. Bateria też szału nie robi ale źle nie jest. Z zasięgiem jak i jakością rozmów nie miałem najmniejszych problemów a aparat jak na półkę cenową jest jak najbardziej ok, znacznie lepiej niż w moim M8 ale też znacznie gorzej niż np. w U11.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Musisz wymienić już teraz czy możesz chwilę poczekać? Zaraz do operatorów powinna trafić Xperia XA2 która zapowiada się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Realt

dzięki, chyba mam dostępne czarne i białe lub czarne i niebieskie (w sumie ten niebieski wygląda )

Bawiłeś się, więc jak bateria w porównaniu do Twojego M8 ?

@penguino

jakoś nigdy Sony nie trafiało do mnie, głównie przez wygląd. Ale ten, który podesłałeś jest wyjątkowo ładny. Obawiam się jednak, że nawet jak wejdzie do ofert operatorów, to nie będę mógł go wziąć za 1zł. Orientujesz się kiedy może wejść do oferty play ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

XA2 jest już w sprzedaży na wolnym rynku, negocjacje z  operatorami tez się pewnie zaczęły jakiś czas temu. Play ma nawet ten model na swojej stronie:

https://www.play.pl/telefony/sony/sony-xperia-xa2/

Albo pierwsza partię szybko wyprzedali, albo niebawem będzie dostępna.

dodana zawartość

Dopiero do mnie dotarło że chodzi Ci o U Play, a nie wykastrowanego U11 (który cenowo jest w okolicach XA2). W takim razie HTC jest najlepszym wyborem z wymienionych, ewentualnie P10 Lite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 godziny temu, jataman napisał:

Tak, chodzi o telefony od operatora.

W tej chwili pole wyboru zawęziłem z przyczyn ode mnie jak i ode mnie nie zależnych do dwóch modeli:

HTC U Play oraz LG Q6

U Play będzie lepszym wyborem, ale oczywiście najlepiej wziąć do ręki i się chwilę pobawić. HTC się strasznie palcują, nie rozumiem jak można iść w takie lustro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Realt
    21 godzin temu, jataman napisał:

@Realt

dzięki, chyba mam dostępne czarne i białe lub czarne i niebieskie (w sumie ten niebieski wygląda )

Bawiłeś się, więc jak bateria w porównaniu do Twojego M8 ?

Bateria porównywalna a nawet nieco lepsza niż w M8, ładują się też podobnie długo. Na pewno, pod względem czasu pracy na jednym ładowaniu,  jest znacznie gorzej niż np. w U11+ ale też lepiej niż Note 8 czy SGS8. Również, gdybym miał do wyboru te dwa telefony, wziąłbym U Playa.

@little.big.conversation

Masz racje, obudowa palcuje się jak oszalała, we wszystkich telefonach HTC z tą kretyńską szklaną obudową... chyba taki ich "urok". Szkoda że w U11 i U11+ nie zostali przy aluminium, ale to już temat na osobną dyskusję ;)

Edytowane przez Realt
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomocne wskazówki.

Wybór padł na HTC U Play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi