Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Robert Mordal

Android TV Philips 32PFH5500/88 Zniknęła opcja instalacji aplikacji z pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj swój pierwszy post bo ręce mi opadają po ostatniej aktualizacji systemu w moim Android TV Philipsa.

Do tej pory jak chciałem zainstalować jakąkolwiek aplikację spoza Google Play wystarczyło zaznaczyć opcję "nieznane  źródła" a następnie odpalałem program typu ES File Manager, znajdowałem instalkę w pliku apk i instalowałem.

Jeśli nie działała apka to mogłem ją wywalić i tyle ale decyzja należała do mnie czy mi pasuje sposób działania.

Taką moją ulubioną apką była Delta Media Player.

Z tydzień temu telewizor zaciągnął nową aktualizację systemu Android.

Kilka dni później wypatrzyłem że jest nowsza instalka Delty do pobrania. Biegiem po pendrive i chcę instalować. Przycisk aktualizuj nieaktywny po wybraniu pliku apk.

I tu zaczął się cyrk bo pomyślałem żeby wywalić starą apkę i zainstalować nowszą wersję na czysto. I okazało się, że przy czystej instalce przycisk Instaluj jest nieaktywny, nie mogę go kliknąć.

Próbowałem nawet apek które są w oficjalnym sklepie google tylko że je pobrałem ze sklepu na komputer. Wrzuciłem na pendrive i też przycisku instaluj nie da się kliknąć. Podłączyłem myszkę ale kliknąć nią też się nie dało.

Napisałem do Philipsa to poprosili o numer seryjny i wersję softu tylko. Dali instrukcję jak zresetować system i tyle. Ja tą operację przeprowadzałem przed kontaktem z nimi chyba z 5 razy i nic się nie zmienia.

Wrzuciłem plik z aktualizacją systemu na pendrive, prosto ze strony supportu ale wyświetla komunikat że oprogramowanie jest identyczne lub nowsze i nie można przeprowadzić operacji.

Jak zdowngradować telewizor też nie mogę znaleźć. Ktoś miał podobnie, znalazł może rozwiązanie?

Tęskni mi się za pełną funkcjonalnością bo nie mam kablówki w mieście, anteny od polsatu podłączyć nie wolno mi bo właścicielka mieszkania nie życzy sobie niszczenia elewacji i zostaje mi tylko telewizja internetowa. A ta z delty działała do tej pory stabilniej niż telewizja z płatnych stron.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Uwaga dostałem odpowiedź z supportu i podaję otrzymaną instrukcję dzięki której mam już swoje ulubione apki na TV

Cytuję:

"Poniżej zamieszczam instrukcję na instalowanie aplikacji z zewnętrznego źródła. Nie jest ona łatwa, jednak na tą chwilę jest to jedyne wyjście z tej sytuacji. Jedyna dostępna opcja pobierania pobocznych aplikacji innych firm, które nie są już oferowane w Sklepie Google Play, jest użycie ADB, które jest częścią narzędzi platformy Android SDK.

Aby zainstalować pakiet APK za pośrednictwem ADB, wykonaj następujące czynności:

1. Uzyskaj pliki binarne narzędzi platformy Android SDK odpowiednie dla systemu operacyjnego komputera (https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools.html)
    2. Rozpakuj archiwum ZIP do miejsca docelowego, do którego łatwo dotrzeć z wiersza poleceń (najlepiej, jeśli folder docelowy jest częścią zmiennej środowiskowej PATH)
    3. Włącz tryb programisty na telewizorze
    4. Upewnij się, że komputer, na którym ma działać ADB i docelowy odbiornik telewizyjny, sa podłączone do tej samej sieci
    5. Określ adres IP, z którego aktualnie korzysta telewizor
    6. Przepchnij plik APK do telewizora za pośrednictwem ADB
    7. Gotowe

Jak aktywować tryb programisty aplikacji na Androida
    1. Otwórz menu ustawień Androida za pomoca [Strona glówna> Ustawienia> Ustawienia Androida]
    2. Wybierz pozycję "Informacje" i nacisnij OK kilka razy na ostatniej opcji aż pojawi się że jesteś programistą"

Punkt 6 odnośnie instalacji opiszę z własnej historii bo musiałem trochę postudiować jak używać ADB

1. Rozpakowujemy SDK Platform Tool for Android dla Windows.
    2. Po rozpakowaniu mamy w folderze kolejny folder Platform-tools
    3. Zmieniamy mu nazwę na adb dla ułatwienia i kopiujemy bezpośrednio na dysk D: (też dla ułatwienia bo za chwilę będziemy używać konsoli CMD więc im krótsze nazwy folderów tym prościej)
    4. Klikamy Start i wpisujemy w wierszu polecenie cmd
    5. Odpala się konsola CMD. Wpisujemy "d:" i Enter
    6. Widzimy teraz w konsoli D:\ i migający kursor.
    7. wpisujemy "cd adb" i Enter
    8. Widzimy teraz D:\adb\ i migający kursor
    9. Wpisujemy "adb connect IP_swojego telewizora" i Enter. U mnie było to adb connect 192.168.1.102
    IP telewizora sprawdzamy w konfiguracji sieci w menu telewizora.
    10. Po wpisaniu właściwego polecenia z pozycji 9 telewizor wyrzuci komunikat czy zgadzamy się na połączenie. Oczywiście zgadzamy się.
    11. Piszemy "adb install ścieżka_do_pliku_apk_na _naszym_komputerze"
    U mnie było to adb install d:\apka.apk
    nazwę pliku można dowolnie zmienić byle miał rozszerzenie .apk
    12. Chwilę trwa instalacja ale u mnie za pierwszym razem wyskoczyło succes.
    13. Po instalacji telewizor nie wyrzucił mi żadnego komunikatu. Po prostu wszedłem jak zawsze w zarządzanie aplikacjami i aplikacja była na liście nie na wstążce widocznej po naciśnięciu przycisku Home na piloci

Edytowane przez Robert Mordal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, mam ten sam problem, jednak komendy nie działają właściwie i nie mogę połączyć się z moim TV

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Masz chłopie popierniczone całkowicie te polecenia.

Ja przyznaję się że walnąłem błąd przy poleceniu zmieniającym dysk z C na D.

Ma być "D:"

Już to poprawiłem w tutorialu.

w dodatku masz tam błąd bo zamiast connect masz cinnect

Powinno być tak u ciebie po kolei:

d:

cd adb

adb connect 192.168.1.211

Zatwierdzasz na telewizorze pilotem że chcesz wpuścić połączenie z zewnątrz i wpisujesz ostatnie polecenie

adb install d:\nazwapliku.apk

Gotowe

Dałem ciała bo nie pomyślałem że będzie to robił tez ktoś kto nie zna do końca poleceń DOS / konsoli

Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam się na tym totalnie :D dalej napotykam na następujący problem:

sss.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze to sprawdź czy twój telewizor nadal ma ten adres ip 192.168.1.211

Bo może od czasu jak próbowałeś po raz pierwszy adres się już zmienił. Po drugie to sprawdź czy masz włączony na telewizorze tryb programisty.

Jak aktywować tryb programisty aplikacji na Androida
    1. Otwórz menu ustawień Androida za pomoca [Strona glówna> Ustawienia> Ustawienia Androida]
    2. Wybierz pozycję "Informacje" i naciśnij OK kilka razy na ostatniej opcji aż pojawi się że jesteś programistą"

Mi taki komunikat jak tobie wyrzuciło w momencie gdy chciałem połączyć się przez adb z telefonem.

W momencie gdy podałem adres IP telewizora poszło wszystko za pierwszym razem.

Próbuj i daj znać o efektach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat odpuściłem i w sumie dobrze, na moim TV wczoraj przyszła aktualizacja do Androida 7.1.2 co rozwiązało problem z instalacją aplikacji z pliku .apk ale i tak dzięki wielkie za chęci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Muszę sprawdzić czy u mnie nie ma przypadkiem też aktualizacji.

A jaki masz telewizorek?

Ja szykuję się na dokupienie większego Philipsa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

philips 40PHF5501/88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też wyszła aktualizacja przywracająca możliwość instalacji apek.

Zastanawiam się kiedy kupiłeś telewizor 40" Philipsa z androidem.

Jak teraz szukam po sklepach, to nie znajdziesz mniejszego niż 49". Tyle że mam pokój 3,5x3,5 metra więc trochę głupio wstawić tam takie wielkie monstrum.

Jest wyjście w postaci dowolnego telewizora 40" 4k i do tego box z androidem ale to jednak dwa piloty trzeba mieć w łapie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi