Skocz do zawartości
Melfi

[4.0.4] CyanogenMod 9 Stable

Rekomendowane odpowiedzi

Melfi

Witam

CyanogenMod 9 dla Samsung Galaxy S ma status nightly i jest oficjalnie wspierany i budowany z aktualnych źródeł Cyanogenmod.

Jeśli instalujesz rom pierwszy raz to obowiązkowo przeczytaj "Najczęściej zadawane pytania". Są tam odpowiedzi na Wasze najczęstsze pytania. Zaoszczędzą Wasz czas,moderatorów na czyszczenie tego wątku, innych użytkowników na odpowiadanie Wam oraz mój. Jeśli powtórzysz pytanie, na które znajdziesz odpowiedź poniżej, dostaniesz niespodziankę od moderatora działu. Jeśli jednak go tam nie ma, śmiało pisz na forum:)

Pobieralnia:

Oficjalne wersje nightly od CM

Nightly: CyanogenMod Downloads | Aplikacja: GooManager | Torrenty (ikona post-38995-14255705638896_thumb.png)

Changelog: CyanogenMod nightlies changelog for Galaxysmtd | BBQLog - CyanogenMod Changelog | Aplikacja: Google Play

Google Apps : Najnowsze paczki

Oryginalny wątek na XDA: [NIGHTLY][ROM][4.0.4][iMM76D] CyanogenMod 9 for Samsung Galaxy S - xda-developers

Wersje KANG, nieoficjalne

KANGi do pobrania: Tutaj

Gappsy obowiązują te same co powyżej.

Sporo osób pyta o różne funkcje które były/są w romach Samsunga czy innych kompilacjach. Tak więc jest sporo mniejszych i większych braków, które nie wynikają z braku chęci autorów, wczesnego stadium buildu lub innego czynnika. Nie! To jest rom, który bazuje na źródłach Google'a (a jak wiadomo są to "gołe" romy) i Google nie umieszcza w swoich telefonach m.in: radia FM, bardziej rozbudowanej aplikacji aparatu itp

Instalacja:

-Pierwsza instalacja ICS na Twoim telefonie

1. Wgraj Clockworkmod recovery

2. Przejdź do recovery

3. Zrób backup

4. Wipe - factory reset + wipe cache partition

5. Zainstaluj ROM (jeśli telefon wpadnie w bootloop tj. próba wgrania - bootloop - próba wgrania itd, należy przytrzymać klawisz Vol Up + Home + Power i przejść do recovery po czym ponowić wgrywanie)

6. Zainstaluj Google Apps

7. Zrób wipe ponownie (nie jest wymagany)

-Aktualizacja nightly CM9

1. Opcjonalnie: Zrób backup

2. Opcjonalnie: Wipe cache i dalvik cache

3. Wgraj przez recovery

4. Reboot

-Aktualizacja z CM7

1. Zrób backup

2. Wipe - factory reset + wipe cache partition

3. Zainstaluj ROM (może wystąpić wyżej opisany problem)

4. Zainstaluj Google Apps

-Aktualizacja z jakiegokolwiek innego romu

1. Zrób backup

2. Wipe - factory reset + wipe cache partition

3. Zainstaluj ROM (może wystąpić wyżej opisany problem)

4. Zainstaluj Google Apps

5. Reboot

Znane problemy

• Brak Radia FM
    • Nie można sformatować karty zew.
    • Formatuje pamieć wew. zamiast zew. gdy chcemy zformatować pamięć zew.
    • Słaby transfer poprzez USB u niektórych osób
    • Zegar na status barze może nie pokazywać poprawnej godziny u niektórych osób
    • Czasami nie łączy się z wi-fi po ponownym uruchomieniu (trzeba wejść do ustawień wi-fi)

Problemy z trakcie naprawiania

• Przełączanie 2G/3G w status barze nie działa

Problemy, które najprawdopodobniej nie zostaną naprawione

• Brak sprzętowego wsparcia dla TV-Out
    • Nie działające Sim Toolkit
    • Brak trybu scen w aparacie

Źródło

Screenshots

Screensho_rxsqpsr.png Screensho_rxsqpsx.png Screensho_rxsqpsw.png Screensho_rxsqpss.png

Najczęściej zadawane pytania

- Złapałem bootloop'a (pojawia się splashscreen/logo CM9 i restart), nie da się włączyć recovery:

Wgraj Odin'em jeden z dwóch kerneli (wersje .TAR):

Smepahore - [iCS] Attempt to resolve bootloop/lost recovery issue - Page 15 - xda-developers

Midnight-ICS - [kernel][iCS][16/05/2012] mnics (LR/CM9) - xda-developers

Następnie wgraj na nowo ROM.

- Pamięć wewnętrzna zamieniła się miejscem z kartą SD/nie wykrywa mi pamięci wew. (dla ludzi bez karty SD).

Dzieje się tak gdy zmieniamy kernel. Wystarczy zaznaczyć Ustawienia -> Pamięć -> Ustawienia pamięci -> Użyj pamięci wewnętrznej

-Czy da się uruchomić aplikacje Samsunga znane ze stockowych ROMów, takie jak Odtwarzacz MP3, Samsung Apps?

Nie, ponieważ wymagają one frameworka Samsunga, który nie jest zainstalowany w CM9

-Czy działa KIES?

Nie, ponieważ ROM nie pochodzi od Samsunga, przez co nie wspiera tego typu programów (nie widzę sensu, żeby miał działać).

-Czy działają wideorozmowy?

Nie i nie będą działać.

-Czy działa Radio FM?

Tak, ale na razie tylko przez aplikację Spirit FM - UWAGA, aplikacja może uszkodzić głośnik. Używać na własną odpowiedzialność.

-Czy da się zmienić aplikację Aparatu na samsungową?

NIE. W CM9 jest taka, jaka jest. Taką daje Google do swojego systemu. Działa podobnie, robi ładne zdjęcia i filmy - to wystarczy [ Filmy 720p i Zdjęcia 5 Mpix]. Można też zainstalować zamiennik z Marketu.

-Gdzie się podziała klawiatura Swype?

W domyślnej instalacji CM9 nie ma klawiatury Swype. Idź na stronę beta.swype.com, zarejestruj się, otrzymasz email z linkiem do instalatora, za pomocą którego zainstalujesz sobie tę klawiaturę samodzielnie.

-Nie widzi mi karty SD. Wchodzę menedżerem plików w /mnt/sdcard/external_sd i pusto. Co teraz?

Karta SD ma teraz ścieżkę /mnt/emmc

-Nie mogę zainstalować żadnej aplikacji, wyskakuje komunikat, że mam mało miejsca. A przecież mam sporo wolnego. Co zrobić?

Stwórz pusty plik o nazwie .nodatadata w folderze /datadata i zrestartuj telefon.

-Synchronizacja/kalendarz nie działa. Co mam robić?

Należy wgrać Google Apps Fixer

-Nie mogę wejść w tryb adb

Należy zainstalować sterowniki do Nexusa S

-Czy mogę wgrywać inne modemy?

Tak, możesz skorzystać z modemów dla CM7. Wszystkie dostępne modemy znajdziecie tutaj

-Czy są dostępne inne kernele?

Oczywiście, że tak. Póki co dostępne są:

Glitch v14: Android.com.pl | XDA Developers

ICS Devil: Android.com.pl | XDA Developers

Semaphore ICS: Android.com.pl | XDA Developers

Midnight ICS: Android.com.pl | XDA Developers

-Jak mogę zrobić OC procesora?

Za pomocą program NSTools dostępnego na XDA lub w Markecie . Trzeba posiadać jeden z podanych wyżej kerneli!

-Jak prawidłowo skonfigurować czujnik oświetlenia w naszym telefonie?

Skorzystaj z opisu użytkownika Marusiak. Możesz mu podziękować w tym poście

A

Screensho_rwexars.png

B

Screensho_rwexaxx.png

zawiera 10 poziomów

1. Wszystkie te wartości edytujemy w ustawienia>wyświetlacz>jasność automatyczna>

2. FILTR CZUJNIKA OŚWIETLENIA - nie zaznaczamy

3. POZIOMY JASNOŚCI - użyj własnych - zaznaczamy

4. W "Jasność minimalna": domyślnie 20

5. Następnie "Edytuj inne poziomy": i tutaj wpisujemy wartości ze zdjęć z linków wyżej [trzeba wpisywać w "niższy" i w "ekran" podane wyżej wartości i kliknąć "zastosuj"] (jak link nie działa to priv)

6. Zaznaczamy "obniżenie jasności. Ta opcja nie zmniejsza nam ogólnie jasności, tylko zezwala na to,aby wyświetlacz mógł się bez problemów ściemniać (np. gdy wejdziemy do ciemnego pomieszczenia) oraz redukuje migotanie itp.

7. Opóźnienie rekacji 0%.

8. no brawo

-Launcher wolno chodzi, czy jest jakiś zamiennik?

Tak, godny polecenie jest Nova Launcher lub Apex Launcher, dedykowane tylko pod ICSa. Są najbliższe oryginalnemu launcherowi z ICS.

-Czy można ożywić kolory?

Owszem, można. Wejdź w Ustawienia -> Advance -> Color tuning i ustaw

Red: 0.927

Green: 0.970

Blue: 0.927

Red gamma: -11

Green gamma: -12

Blue gamma: -10

-Czy w CM9 dostępny jest aplikacja Theme Chooser znana z CM7? I gdzie znajdę motywy?

Tak, od jakiegoś czegoś jest dostępny Theme Chooser w Cyanogenmod 9. Znajdziesz go w Ustawienia > Motywy. Natomiast inne motywy można znaleźć tutaj: Official CM9/AOKP Themes Thread **78 THEMES**

-Jak mogę ustawić procentową baterię?

Procentowa bateria jest standardowo w nowych nightly buildach CM9

Dziekówa dla chłopaków:

yaatzek

grzybiarz91

Plemnik

TrojanPL

...za propozycje zmian i pytań do FAQ :)

Rom wgrywasz na własną odpowiedzialność. Jeśli uszkodzisz swój telefon, ani ja ani Pawitp nie ponosimy odpowiedzialności za to.

Edytowane przez pikso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nofink

Warto dodac ze na tej wersji dziala 3g bez dodatkowych skryptow i patchow.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skreedi

Zainstalowałem ten port ICS'a i w zasadzie działa bez zarzutu, szybko, sprawnie i nie miałem jeszcze żadnych FC... Oczywiście wiele rzeczy nie działa (szczegóły w pierwszym poście na xda) ale moim zdaniem nadaje się do codziennego użytku. Jeśli chodzi o wygląd to jest świetny, szczególnie fajnie wyglądają ustawienia i belka powiadomień.

Edytowane przez Skreedi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suntzu

Będę starał się dodawać na bieżąco rzeczy, które są ważne, o ile będzie tu porządek i nie będzie 100 postów pierwszego dnia z których 90 nic nie wynika.

Warto dodac ze na tej wersji dziala 3g bez dodatkowych skryptow i patchow.

Integracja fixów/patchów to nie problem jeśli rozwiązują BUGi, ważniejsze jest to, że nie działają pewne rzeczy z alfy 8. W obu romach fajnie, że działa PIN z Sim karty, jednak Alfa8 miała jakieś dziwne opóźnienie (po 30 sekund znikąd pojawiało mi się okno), oraz też jakieś lagi w launcherze.

Jak pisałem klasa wyżej choć główne problemy zostały do rozwiązania.

Edytowane przez suntzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krepki

Ta wersja działa zdecydowanie lepiej od wersji z tego drugiego postu (przynajmniej u mnie). Zdecydowanie płynniej, mniej laguje, wszystko wczytuje się o wiele szybciej. Niestety, potrzebny mi był w pełni działający telefon, więc nie mogłem po testować dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu coś co jakoś działa :] Rom można spokojnie użytkować mam u siebie zainstalowaną v1 iż z v2 są drobne problemy z tego co mówił kolega. Właśnie uploaduje film prezentujący działanie ROMU i sądzę że jest to to na co tak długo czekaliśmy :] Chłopaki od CM ROCKS :]

P.S. Od kilku godzin ROM działa stabilnie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xderby

mam pare pytań co od tego Romu :

1.można jakos instalować pliki apk(wbudowany menadżewr plików we romie) ?

2.działają filmy i muzyka ?

3.dzwonienie i smsy działają ?

4.czy jest opcja udostępniania 3G ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Nie rozumiem pytania? Jest wiele alternatywnych aplikacji do zarządzania plikami - stockowej nie ma!

2. Filmy na youtubie działają, muzyka też (wynajduje pliki z karty SD)

3. Działa!

4. Opcja jest w ustawieniach ale nie mam możliwości sprawdzenia czy działa.

Proszę o to film z działania ROMu v1

Edytowane przez GŁAZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suntzu

@GŁAZ

Chodzilo mu o to, że trzeba zalogować się do marketu i ściągnąć astro, a wcześniej pozwolić instalować z nieznanego źródła...

... ale chłopak tego nie potrafi nie wie jak to zrobić, dlatego daje post na 4um, by śmiecić pierwszą stronę.

Nie zamieszczaj filmów, bo jeszcze zachęcisz ludzi i będzie więcej takich pytań...

Jak ktoś ma pomysł jak zwiększyć wydajność 3d, zmniejszyć zużycie pamięci.... ale jak zainstlować apkę PLZ.

------------

Nie wiecie czemu została użyta tak stara wersja GCC, nowsza wersja jest trochę wydajniejsza. LLVM natomiast ponoć zwiększa responsywność. Nie mam czasu testować. Ale jak ktoś chce podaje trop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zapal

jedno pytanie na stronie xda sa 2 wersje v1 i v2 jakie roznice?

czy bateria trzyma tak jak w cm? moze lepiej moze gorzej widzicie roznice?

a moje spostrzeżenie mamy tu wersje pl czyli chyba plus :) kurcze juz tak niewiele mi brakuje zeby sie przesiac z cm7....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi