Skocz do zawartości
zalezi

Bootloop po aktualizacji do Oreo.

Rekomendowane odpowiedzi

zalezi

Cześć. Kolega ma duży problem. Zaktualizował do tego Oreo i telefon wpadł w tzw bootloop, czyli ciągle sie resetuje, wchodzi do logo i nie przechodzi do pulpitu. Nie wchodzi też do recevery. Proszę o wskazówki, bo temat dla nas pilny. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie niestety podobnie , po aktualizacji OTA  jest bootloop.Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

Musicie przed wgraniem mieć bodajże najnowszy bulid nugata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, 

Dzisiaj rano na ekranie pojawiło się powiadomienie o czekającej już aktualizacji do OREO. (samsung s8)

W związku z niespodziewanym wyjściem z domu, pobieranie zakończyło się na 93% bodajże. Po powrocie pobrało resztę. 
    Aktualizacja miała się już ku końcowi, ale zauważyłam, że w pewnym momencie pojawia się problem. Mianowicie chodzi o optymlizację aplikacji. Pojawia się napis "uruchamianie androida > optymalizacja aplikacji 85 z 85" Stanęło na tym i tak stoi już drugą godzinę, tzn. telefon sie restartuje, pojawia się logo samsunga następnie te optymalizacje i znów restart...

SmartSwitch nie widzi telefonu, nie mogę się dostać do żadnego Save Mode po prostu jedna wielka kicha. :D 

Co zrobić w takim przypadku?
    Powiem tylko, że jestem raczej zielona w tych sprawach. Coś tam wygooglowałam i wyczytałam, że tym smartstwitchem można przywrócić awaryjną wersję androida, ale jak skoro nie komp nie widzi telefonu?

Edytowane przez TheOzzfan
    Doprecyzowanie tematu, drobna edycja postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też tak mam

robiłem najpierw na swoim update z zeszłego poniedziałku wymuszony z karty i poszło ok.

na drugim telefonie robiłem to samo i wpadł w pętle, wgrałem oryginalny bez brandu na Niemcy i wyskoczyła mi OTA i znów wpadł w pęlte :( 

teraz przez SAmfirm  i odin wrzuce pełne Oreo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, filjusz napisał:

Musicie przed wgraniem mieć bodajże najnowszy bulid nugata

Miałem wgrane wszystkie uaktualnienia i mimo to telefon się zapetlił 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nightri

@TheOzzfan Koleżanko ratuje cię raczej tylko wygranie przez odina pełnego softu już jest. Do tego jest potrzebne wejście w tryb download.Wszystko tak samo jak w recovery tylko że dolny przycisk ściszania prytrzymujesz nie górny.

A na przyszłość przed tak duża aktualizacja robi się format przed aktualizacja.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gwozdek
    Dodałem adresata wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety trzeba było zrobić Restet do fabrycznych, i Oreo wstało. teraz przywracanie wszystkich aplikacji  z Konata Google i Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@nightri No tak, super... A w bardziej przyjaznym języku dla osoby nieobeznanej w temacie? 
    I skąd taki zwykły użytkownik smartfona ma wiedzieć, że przed aktualizacją robi się format? :D 

Na SONY nie miałam problemu przejścia z 6 na 7. ;) 

Edytowane przez Gwozdek
    Dodałem adresata wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

Also I have downloaded the German OREO version but it gives me error Set Partition on ODIN 3.12.10 if I put CSC Wipe. If I put CSC no wipe flasha instead the files in 5 seconds but does not update. Reading a discussion on an Italian site that reports "Due to a new compression format of image files adopted by Samsung (lz4), it would seem that the current known versions of Odin are not able to" read "the various firmware packages causing the installation procedure to stop. ". So who can find Odin flashing the lz4 files? We hope that we find a solution among all of us.

Ponoć to jest problemem w drodze aktualizacji do oreo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi