Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
sspike

Spotify vs Deezer vs Apple Musik porównanie jakości muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

sspike
    Napisano (edytowane)

Jestem w trakcie testowania deezera nie zawiesza się. Jeżeli słyszę jakąkolwiek różnicę między aplle music a dezzer hifi to subiektywnie na korzyść Apple.

Porównałem pojedynczy utwór, oba pliki z muzyka dezzer vs aplle Music maja podobną wielkość 5.6 MB. Także na chwilę obecną nie ma sensu płacić jakości hifi na androidzie bo dostajemy plik mp3 320kb/s

Edytowane przez spec-naz1
    Usunięto cytat ze wzgledu na utworzenie nowego tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Nie wiem czy każdy utwór jest dostępny w jakości FLAC, ale u mnie od 17.01 - 13.02 Deezer miał zużycie przez wifi 10GB, porównywałem też jakość kilku utworów ze spotify, które ma max 320kbps, podczas gdy deezer teoretycznie w jakości flac dostarcza ok 1100kbps i różnica była dość znaczna w czystości czy głośności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sspike
    Nie wiem czy każdy utwór jest dostępny w jakości FLAC, ale u mnie od 17.01 - 13.02 Deezer miał zużycie przez wifi 10GB, porównywałem też jakość kilku utworów ze spotify, które ma max 320kbps, podczas gdy deezer teoretycznie w jakości flac dostarcza ok 1100kbps i różnica była dość znaczna w czystości czy głośności.
    Sprawdziłem tylko na 1 albumie Fleet Foxes z 2008. Możesz mi podać jakąś nazwę albumu który gra lepiej. Nie mam zbyt rozbudowanej bazy na tel i jestem w stanie to łatwo porównać

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Sprawdziłem jeszcze na albumie reklamowanym w usługach hifi Miles Devis kind of blue . mediainfo na androidzie wskazuje bitrate 32031ea92d43347d2903e71fb6c5a19706d.jpg3b0877ab7ff59f2fa62252487bd861e4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Twoje screeny - mp3.

Przykładowy *.flac:

Spoiler

Screenshot_2018-02-15_09-26-22.thumb.png.09da1ccfd09dfa2f857faaf49ea3f7ea.png

@sspike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Poszperałem trochę i znalazłem kilka ciekawych informacji, tak więc:

Jak się okazuje Deezer opcja HiFi jest dostępna tylko na wybrane urządzenia, nie ma jej na pewno na smartfony, jest przeznaczona głównie na domowe systemy audio takie jak Sonos czy Bang&Olufsen oraz PC.

Na smartfony jest dostępna opcja która nazywa się premium+ i oferuje strumieniowanie z jakością 320kbps, czyli taką samą jaką oferuje Spotify.

I tu pojawia się następny problem, bo porównując nagrania z obu programów różnica jest zauważalna w czystości czy głośności, tak jak wyżej pisałem i z tego w sieci udało mi się znaleźć, to sporo jest podobnych opinii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sspike
    Poszperałem trochę i znalazłem kilka ciekawych informacji, tak więc:
    Jak się okazuje Deezer opcja HiFi jest dostępna tylko na wybrane urządzenia, nie ma jej na pewno na smartfony, jest przeznaczona głównie na domowe systemy audio takie jak Sonos czy Bang&Olufsen oraz PC.
    Na smartfony jest dostępna opcja która nazywa się premium+ i oferuje strumieniowanie z jakością 320kbps, czyli taką samą jaką oferuje Spotify.
    I tu pojawia się następny problem, bo porównując nagrania z obu programów różnica jest zauważalna w czystości czy głośności, tak jak wyżej pisałem i z tego w sieci udało mi się znaleźć, to sporo jest podobnych opinii
    Ja pościagałem kilka flac z internetu i odniosłem wrażenie, że większość tych "darmowych" jest robiona z niskiej jakości źródła. Album Nirvany miał nawet dźwięk zarysowanej płyty analogowej. Oprogramowanie deezloader umożliwia ściąganie z własnego konta dezzer mp3. W opcjach programu jest hifi/flac ale poza 2,5 wiekszym plikiem nie usłyszałem różnicy. Możliwe, że przerabia zwykłe mp3 a nie zasysa flaca z dezzera. Sprawdz darmowe konto aplle music, najlepiej na iphonie i kraj Polska (dużo taniej niż zagranicą na androidzie). Aplle jest minimalnie głośniejszy od dezzera, co nieznaczy że ma więcej szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    4 minuty temu, sspike napisał:

Album Nirvany miał nawet dźwięk zarysowanej płyty analogowej.

Na tym m.in. polega

FLAC (skrót od słów: Free Lossless Audio Codec) to kodek do bezstratnej kompresji sygnału audio. W przeciwieństwie do formatów takich jak MP3, WMA czy OggVorbis, pliki w formacie FLAC zawierają pełną oryginalną informację. Jeśli plik audio zostanie skompresowany przy pomocy FLAC-a to następnie można go zdekompresować i przywrócić do pierwotnej postaci, tak by każda kolejna próbka zachowała swą oryginalną wartość. Kiedy pliki skompresowane przy pomocy FLAC-a są odtwarzane, to jakość sygnału audio jest wyższa aniżeli jakość z plików skompresowanych stratnie takich jak MP3, WMA czy OggVorbis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sspike
    Na tym m.in. polega
    FLAC (skrót od słów: Free Lossless Audio Codec) to kodek do bezstratnej kompresji sygnału audio. W przeciwieństwie do formatów takich jak MP3, WMA czy OggVorbis, pliki w formacie FLAC zawierają pełną oryginalną informację. Jeśli plik audio zostanie skompresowany przy pomocy FLAC-a to następnie można go zdekompresować i przywrócić do pierwotnej postaci, tak by każda kolejna próbka zachowała swą oryginalną wartość. Kiedy pliki skompresowane przy pomocy FLAC-a są odtwarzane, to jakość sygnału audio jest wyższa aniżeli jakość z plików skompresowanych stratnie takich jak MP3, WMA czy OggVorbis.
    Masz rację tylko w tym przypadku znaczy zużytą płytę lub igłę a "strzelanie z paznokci" w paśmie słyszalnym nie objawiło się u mnie zachwytem nad bezstratnym dźwiękiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Takie nagrania są i były cenione - ktos kupił oryginalne 1sze wydanie płyty zespołu XXX - nagrał ją sobie do słuchania.

Warta może być ???tys. dolarów.

@sspike

Ściągnij sobie flac i mp3 jakiegoś albumu dość nowego i porównaj jakość.

Wcale nie musi ci się podobać - brzmi jednak tak jak autor(lub studio) chciał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sspike

"Brzmi jak autor chciał" mam pewną analogię do ciuchów które moja Żona poprawia by leżały na wymiar. To, że materiału jest więcej nie znaczy, że każdemu pasuje. Jestem przeciwnikiem kolorowania filmów, muzykę też słucham opcjach neutralnych dla nagrania. Śmiem jednak twierdzić, że flaki ogólnie dostępne to ściema na popularny hi-res. Ktoś nas dyma i masa plików hi_res, hi_res jest tylko w nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi