Skocz do zawartości
Aleksandra Woźniak

A5 2016 Błąd krytyczny os

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Ostatnio moja cudowna a5 podczas przeglądania facebooka zgasła. Zero reakcji. Dopiero po kilku próbach kombinacji volume+zasilanie+główny telefon się odpalił z takim komunikatem:

custom os can cause critical problems in phone and installed applications. 

Załączam obrazek pożyczony. Sama nie zdążyłam zrobić zdjęcia ani dokonać żadnego wyboru. Telefon znów zgasł po paru sekundach. Nie reagował już na nic. Dopiero po podłączeniu do ładowarki wyświetlił się obraz zdechłego androida. Po chwili wyskoczył monit instalowania systemu, wyskoczył błąd. Nie pamiętam dokładnie jego treści i nie znalazłam tego nigdzie w internecie. Brzmiał mniej więcej tak: błąd aktualizacji, nie odnaleziono systemu. Zgasł. Wyskoczył typowy czarny ekran z komendami typu hard reset(wszyscy wiemy jak to wyglada). Kolega coś tam wybrał. Telefon sie włączył z powrotem jak gdyby nigdy nic i co dziwnego. Stan baterii wynosił 2%. A telefon przed całą tą sytuacją miał jakoś 60%. Teraz niby trybi ale lte działa jakby chciało, a nie mogło. Co jakiś czas całkiem znikają ikonki trybu sieci i zasięgu, zamiast nich skreślone kółeczko i zwiecha sieci na kilka minut. Dodam, że wcześniej były też problemy z łącznością ładowania telefonu a potem ustały. Zdarzały się też zwiechy telefonu (czarny ekran, brak reakcji na przyciski). System dawno temu aktualizowany do 7.0 nougat, nowszej dla niego nie ma.

W czym tkwi problem? 

Mogę się już szykować na to, że niedługo padnie i już się nie włączy? Tak czy siak planuję zmianę telefonu ale na razie musze jakoś funkcjonować. 

Z góry dziękuję za pomoc. :)

marshmallow-download-1.JPG

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Najlepiej spróbuj wgrać na nowo system, pobrany przez SamFirm na pc.

W razie pytań, pisz.

tup tup, tapa tapa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie będę ryzykować takich zabaw, bo to bez większego sensu. Zastanawia mnie tylko co jest przyczyną tego co sie stało- system świruje, czy po prostu telefon juz jest styrany?Mam nadzieję, że pociągnie jeszcze z miesiąc. :/ Duże ryzyko, że będzie gorzej, czy to raczej jednorazowy przypadek? Bawienie się w takie naprawy to dla mnie raczej ostateczność, bo jeszcze zrobię tak że zepsuje go całkiem... ?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Wgranie systemu pobranego przez SamFirm, nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. Po prostu jest duża szansa na przywrócenie telefonu do funkcjonalności. No ale... Nie będę namawiał do złego

tup tup, tapa tapa

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zuberek42

Przede wszystkim należy koleżanke uspokoić i przestrzec. Z Twojego opisu i zdjęcia wnioskuję że udało się Wam wejść w tryby "serwisowe" download i recovery telefonu. Nie jest to nic strasznego i żadnym błędem krytycznym systemu, ale nie wiedząc co to i po co jest, można samemu sobie krzywdy narobić poruszając się po nich bez wcześniejszego zapoznania.

Co do problemu proponuje następującą kolejność działań:

1. Uruchom ponownie urządzenie.

2. Jeżeli nie pomoże, w opcjach urządzenia przywróć ustawienia fabryczne.

3. Jeżeli nie pomoże, zalecam odesłanie urządzenia na gwarancję.

4. Jeżeli telefon nie ma już gwarancji albo nie chcesz tego robić, można spróbować wgrać oryginalne oprogramowanie przez program Samfirm lub Odin.

5. Jeżeli to nie pomoże to usterka sprzętowa, gwarancja albo płatny serwis.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

W ogóle wydaje mi się że problem tkwi w baterii także sugeruje oddać na gwarancję producenta tym kątem ;)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zabka35i
    Usunięto zbędną część posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi