Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×

Rekomendowane odpowiedzi

Kitten

Ludzie zakładam temat, bo jest tego wszędzie po trochę i ciężko zdobyć informacje.

Na XDA wyczytałem, że puścili Oreo w AUS i NZ. Tylko pytanie czy dla wszusykich modeli Moto G5S+ czy tylko dla wersji 1806 (USA i Japonia).

Wiadomo, że istnieją jeszcze wersje 1804 (India), 1805 (Europa) i jeszcze jakaś na Brazylię. Oreo jak wiadomo jest forsowane jako 64 bit ale ponoć można bez problemu zrobić z tego 32 bit, tyle, że aplikacje pisane pod 64 nie będa na nim działały. Jak to z tym wszystkim jest i czy dostaniemy aktualizację do O?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blom

Aktualizacja na pewno będzie, ale nie wiadomo kiedy. Spokojnie, lepiej mieć dopracowany soft niż same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Oreo jak wiadomo jest forsowane jako 64 bit ale ponoć można bez problemu zrobić z tego 32 bit, tyle, że aplikacje pisane pod 64 nie będa na nim działały. Jak to z tym wszystkim jest i czy dostaniemy aktualizację do O?

WAT? Z systemu 64bit zrobić 32bit? Aplikacje androidowe nie są pisane specjalnie na konkretne procki. Są pisane na wirtualną maszynę Javy. Nie ma znaczenia jaki procek masz. Nawet jeśli używasz bibliotek natywnych w aplikacji i będą one 32bitowe to na 64bitowym systemie je uruchomisz.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oreo będzie 32bit ale to nic nie zmienia,niby w 2020 apki mają być tylko 64bitowe

Jak chcesz Oreo 64 bit wgraj customa używałem Pixel experience,aex i teraz RR Oreo i są okej szybkie i stabilne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

https://www.developer-tech.com/news/2017/dec/20/google-play-will-only-allow-android-64-bit-apps-august-2019/

In August 2019, Play will require that new apps and app updates with native libraries provide 64-bit versions in addition to their 32-bit versions.

[/Quote]

Zmiana na 64 bity dotyczy tylko apek które używają natywnych bibliotek i binarek. A nie wszystkie apki tego potrzebują.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten
    2 godziny temu, Adrian Szymański_398951 napisał:

Oreo będzie 32bit ale to nic nie zmienia,niby w 2020 apki mają być tylko 64bitowe

Jak chcesz Oreo 64 bit wgraj customa używałem Pixel experience,aex i teraz RR Oreo i są okej szybkie i stabilne

A jaki masz model bo ja 1805 i zdaje się, że jest on oparty na architekturze 32 bit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

1805 i stock jest oparty o 32bit. Custom o 64bit.

ja uzywam rros oreo na swoim g5s plus

Edytowane przez Adrian Szymański_398951

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Spoiler

Screenshot_Ustawienia_20180216-071843.thumb.png.803a95488db359d5ce9cb619268d3d7a.png

@up

Grupa na telegramie-jest test rr

Link:

Do grupy: t.me/g5splus

Jak chcesz mogę podać bezpośredni link ale to chyba nie miejsce na to

Edytowane przez Adrian Szymański_398951

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten

Dobra. Czyli z tego co rozumiem architektura 1805 pozwala na implementację instalację ROM-u 64 bit i nie ma się co martwić dotychczasowym 32 bit?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi