Skocz do zawartości
sqner

root, custom kernele, mody itp. DYSKUSJA

Rekomendowane odpowiedzi

sqner

Coby nie robić śmietnika w temacie czystej wersji oxygenos chciałbym podyskutować na temat modyfikacji oprogramowania pod 5T. Ktoś korzysta z custom kernela pod stock 5.0.3 ? Na xda znalazłem też taką paczuszkę "OREO_EnableDozeGMS+_TWRP_by_otonieru" ktoś testował? Widać różnice na 8.0 ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqner

Czy ktoś ma podstawiony inny kernel na tym romie? Lub testował w przeszłości? Warto bluesparka wrzucić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    18 godzin temu, sqner napisał:

Czy ktoś ma podstawiony inny kernel na tym romie? Lub testował w przeszłości? Warto bluesparka wrzucić? 

Wrzucaj Render kernel. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqner

@thunderbolt a coś więcej? Korzystasz z niego? :) Wrzuciem New Kernel od jgcaap na 3T można było jeszcze profile ustawiać za pomocą AKTProfiles nie wiem czy dla 5T jest też coś takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=43600]thunderbolt[/mention] a coś więcej? Korzystasz z niego?  Wrzuciem New Kernel od jgcaap na 3T można było jeszcze profile ustawiać za pomocą AKTProfiles nie wiem czy dla 5T jest też coś takiego. 

Korzystałem na poprzednich urządzeniach. Teraz siedzę na codename Phoenix a render jest tylko na oos. Poczytaj na xda, podobno bardzo widać różnicę w stosunku do stocka.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

"OREO_EnableDozeGMS+_TWRP_by_otonieru" to jest chyba moduł magisk a nie custom kernel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqner

Ale nikt nie napisał że to kernel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

Faktycznie, źle przeczytałem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Jutro prawdopodobnie przyjdzie do mnie telefon więc chciałbym się już z nim zabawić na całego ;) ogólnie większość rozumiem z procedury odblokowania bootloadera i wgrania twrp przedstawionej przez Funk Wizard na XDA lecz nie za bardzo ogarniam co się dzieje w poście 6. Znam angielski dobrze lecz nie rozumiem tej kwestii: 

2. If you want to stay systemless continue without swiping right else Swipe and enable modifications.

oraz na samym końcu ostrzeżenia.

Warning: Do not flash partial update OTAs (under 1 GB) on a modified device! If you want to use partial OTAs, you must first flash a full OTA that it applies to, and then flash the partial OTA from stock recovery. Flashing partial OTAs from TWRP will either fail or soft brick your device. You can return to a usable state by flashing full zips in recovery.

Jak będę musiał aktualizować w przyszłości system. Może się ktoś wypowiedzieć kto już to robił jak to wygląda? Można później ponownie zablokować bootlader. Jak wygląda kwestia gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

1. Będziesz mógł ale musisz wgrać przez TWRP pełny system a nie częściowy upadate

2. Bootloader można ponownie zablokować 

3. Możesz wysłać telefon do serwisu gwarancyjnego z rootem, custom romem i im to nie przeszkadza 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi