Skocz do zawartości
sqner

root, custom kernele, mody itp. DYSKUSJA

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli pobieram paczke ZIP ze strony oneplus i flaszuje ją? O ile dobrze rozumiem to sprawa wygląda tak samo jak z xiaomi i miuipolska. 

A kwestia 2 pkt?

Edytowane przez arturroj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

A kwestia punktu 2 to nic innego jak standardowa procedura przy inastalacji trwp i pierwszym uruchomieniu. Jeśli chcesz zostawić trwp to masz napis przesuń palcem aby zmodyfikować, wykonujesz polecenie i masz twrp jeśli nie przy kolejnym uruchomieniu będziesz miał stock recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

Udało się komuś przejść weryfikację safetynet na custom romie? Mam omni, miałem AOSiP i za każdym razem po pierwszym uruchomieniu mam pass, pass itd a za drugim wszędzie fail. Nawet by mi to nie przeszkadzało, ale tracę możliwość płatności zbliżeniowych w telefonie (IKO) Jedyna modyfikacja poza systemem i gappsami to magisk dla magisk hide. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 22.03.2018 o 17:53, filjusz napisał:

Udało się komuś przejść weryfikację safetynet na custom romie? Mam omni, miałem AOSiP i za każdym razem po pierwszym uruchomieniu mam pass, pass itd a za drugim wszędzie fail. Nawet by mi to nie przeszkadzało, ale tracę możliwość płatności zbliżeniowych w telefonie (IKO) Jedyna modyfikacja poza systemem i gappsami to magisk dla magisk hide. Ktoś coś?

Co prawda inny telefon, ale na los z magiskiem i gaapsami przechodzi safetynet bez problemu.

Nie działają jednak płatności w IKO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz
    5 minut temu, Aleksander Trelson napisał:

Co prawda inny telefon, ale na los z magiskiem i gaapsami przechodzi safetynet bez problemu.

Nie działają jednak płatności w IKO.

Poradziłem sobie z tym. Włączyłem opcję "przepakuj magisk menager", zaznaczam iko w magisk hide przed pierwszym odpaleniem apki i mogę płacić telefonem. przetestowane i działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalacja IKO>włączenie magisk hide/przebudowanie magisk managera>konfiguracjka iko

Tak to mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz
    Teraz, Aleksander Trelson napisał:

Instalacja IKO>włączenie magisk hide/przebudowanie magisk managera>konfiguracjka iko

Tak to mam zrobić?

1. Włącz Magisk hide

2. Zainstaluj IKO ale nie odpalaj 

3. Zaznacz w Magisk hide i przebuduj apke

4. Ciesz się działającym IKO

Niestety po aktualizacji OTA w Omni płatności NFC przestają działać, dlatego nie robię aktualizacji. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, dzieki

Mam nadzieję, że działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś się orientuję gdzie znajdę instrukcję odblokowanie bootloadera, jak wgrać Twrp i root? po polsku ale nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz
    6 minut temu, Kanczyn napisał:

Ktoś się orientuję gdzie znajdę instrukcję odblokowanie bootloadera, jak wgrać Twrp i root? po polsku ale nie koniecznie.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/oneplus-5t-unlock-bootloader-flash-twrp-t3704592

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi