Skocz do zawartości
Bed Bex

Nokia 5 a mikrofon zewnętrzny...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Kupiłem sobie Nokie 5 i po jakimś czasie wpadłem na to, żeby zainteresować się nagrywaniem filmów (tak wiem, że Nokia 5 fatalnie nagrywa filmy no ale cóż).

Żeby polepszyć jakość audio na filmach, zakupiłem mikrofon krawatowy Audio-Technica ATR 3350, oraz przejściówkę, by taki mikrofon działał podpięty do telefonu. I teraz problem jest taki, że telefon Nokia 5 nie wykrywa tego mikrofonu i nadal nagrywa za pomocą wbudowanego mikro...Nawet gdy ustawię w jakimś programie ze sklepu Google, źródło dzwięku jak "mikrofon zewnętrzny (jeśli podpięty)" to i tak nagrywa za pomocą wbudowanego. Podpinałem do telefonu dziewczyny (jakiś tam LG kupiony 2 lata temu) i mikrofon normalnie działa w podstawowej apce do nagrywania filmów, bez żadnych problemów - podłączam i JEST... Co jest nie tak z moją Nokią? Mikrofon i przejściówka są sprawne. W tej Nokii Android od początku był strasznie czysty - nie było nawet apki "galeria" ani dyktafonu czy też odtwarzacza muzyki...Czy to może być tego wina - brak codeców czy cuś? Wiem - już wymyślam najdziwniejsze wersje, jednak nie mam pojęcia...Mam nadzieję, że ktoś podpowie bo nakupiłem statywy i inne głupoty, żeby się zacząć w to bawić a moje plany krzyżuje taki głupi problem.

Oglądam YouTube to ludzie też normalnie podpinają do swoich telefonów i działa...

Czy z moim szczęściem kupiłem "TEN JEDYNY" unikatowy telefon, ten jeden na sto modeli, w którym nie wykrywa mikrofonów?

Wersja android 7.1.1

PS. Jeśli taki temat był, to przepraszam, jednak nie mogłem znaleźć.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi