Skocz do zawartości
4r3cki

Wyszukiwanie kontaktów przy użyciu klawiatury numerycznej nie działa prawidłowo

Rekomendowane odpowiedzi

4r3cki
    Napisano (edytowane)

Cześć Wam,

Mój problem opiszę na przykładzie - w kontaktach mam kilka osób o imieniu Sławek, wiadomo różnią się nazwiskami. Kiedy chcę odszukać któregoś z nich używając klawiatury wybierania numeru (dla Paweł wpisuje 72935) to wyszukuje mi tylko np jeden, albo nie wyszukuje wcale. Np zamiast przeszukiwać imion zaczyna filtrować nazwiska które pasują do wpisanych cyfr-liter. Czy też macie taki problem? Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale niedawno zmieniłem język systemu na angielski. Po powrocie na polski wszystko się zmieniło na polski poza kilkoma aplikacjami w Appdrawer. Nie wiem co pozmieniałem ale wcześniej wyszukiwało mi nazwy kontaktów bez problemu.

Edytowane przez Kubaan88
    Poprawiłem tytuł, powinien być streszczeniem problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest taka opcja w Kontakty-->Więcej-->Organizuj kontakty-->Odbuduj indeks może to coś pomoże...

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4r3cki

Jesteś wielki, faktycznie znów wyszukiwanie działa! Zastanawia mnie czemu tak się dzieje. Po jakimś czasie znów mi nie wyszukuje każdego kontaktu, po odbudowaniu indeksów znów działa. Co może być powodem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

A jakiego masz teraz Androida? Bo ten problem występuje na dużej ilości urządzeń z Nougatem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

W telefonie Huawei Mate9 mam problem z poszukiwaniem kontaktów. Zawsze robiłem w ten sposób, iż na ekranie telefonu za pomocą klawiszy z cyframi wstukiwałem jakąś nazwą, np. mama - 6262. Obecnie jest tak, że nie odnajduje mi wpisu, jestem zmuszony przejść do zakładki 'Kontakty' użyć klawisza 'więcej' -> 'organizuj kontakty' -> 'odbuduj indeks', po tym zabiegu kontakt zaczyna być 'wyszukiwany'. 

Problemem jest to, że muszę taki zabieg przeprowadzać nad wyraz często, nie raz na kilka miesięcy/tygodni/dni a w zasadzie przy każdej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88

Spróbuj usunąć dane aplikacji teleron/kontakty czy jak się nazywa. Ale pamiętaj by zrobić backup kontaktów 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyglada na to, ze problem zostal zazegnany.

Na urzadzeniu mam qplikacje 'odebrac telefon?'. W konfiguracji domyslnych aplikacji dla akcji telefon wlasnie powyzsza aplikacje ustawiona. Przelaczylem domyslna aplikacje z OT? na aplikacje systemowa, jednak rowniez w miedzyczasie sama aplikacja OT? sie zaktualizowala. Nie mniej, problem wyglada na rozwiazany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi