Skocz do zawartości
daysik 99

Nie mogę powrócić do stockowego systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,posiadam pewien problem ze swoim sm-j500fn. Sytuacja wygląda tak ,że posiadałem brandowany soft plusa 5.1.1 ,wgrałem recovery ,zainstalowalem system z Note 8 i nie podobalo mi sie jak pracował więc chciałem go zmienić ,po zmianie systemu na TouchWiz z S8 (forum xda) wywałało mi cały czas błąd .com.android przy odpalaniu systemu. Myślałem ,że to bootloader jest zły i chciałem wgrać nowy ,podczas wgrywania odłączyli mi prąd ,telefon zaczął wariować ,nie mogłem nic wgrać odinem ,zwykle instalacja dochodziła do procesu system i zatrzymywała się na 10% ,raz sie udawało ale pokazywało błąd drk file więc zasięgnełem porady googla i zflashowałem odinem: https://firmware.gem-flash.com/index.php?a=browse&b=category&id=9253 , wgrałem to na BL ,ponieważ tak robili ludzie z poradników dotyczących s6 ,później nie mogłem juz nic wgrać oprócz recovery ,wgrałem je więc i zainstalowałem jedyny soft który mi działał czyli ten z Note 8. Przechodząc do meritum: czy jest możliwość wgrania i wyczyszczenia plików które nieumyślnie wgrałem przez odin i zainstalowanie podstawowego androida 5.1.1? Próbowałem wgrywać je odinem ale jak pisałem wyżej instalacja zatrzymywała się na 10% i nawet po odczekaniu dłużego czasu nic nie dało się zrobić. Telefon chodzi normalnie lecz mam jednak strach ,że mogłem coś uszkodzić względem płyty głownej. Następnym moim pytaniem jest to jak poprawie wgrywać custom rom na ten telefon? Wymaga to jakiegoś specjalnego bootloadera czy jak to wyglada? Dodaje jeszcze ,że odin jest w wersji 3.10.07 ,jeśli to ma jakieś znaczenie

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem wcześniej i dochodziło do tych 10 procent i dalej nie szło,może wgranie odinem 4 plików da jakiś efekt? Czy jest to to samo co wgranie jednego? Dziwne jest też to ,że po wgraniu wcześniej romu ekran się całkiem zcrashowal ,tak samo recovery ,pomimo ,że doszły one do końca to zamiast telefon normalnie się zresetować to zawieszal się na tym ,chociaż recovery udało mi się wgrać. Mam jeszcze pytanie ,jak wgrać jednoplikowy bootloader I modem ,ponieważ znalazłem takie na xda a nie wiem gdzie to włożyć.  Rom pobieralem z programu samfirm ,czy ma to jakieś znaczenie ?

Edytowane przez daysik 99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

BL dla bootloadera i CP dla modemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ,wiem to ,tylko chodzi mi o to ,że może przez ten bootloader nie chcą mi działać nie ktore wersje typu :https://forum.xda-developers.com/galaxy-j5/development/dreamux-7-1-1-j5-rom-t3727934. Wywala mi caly czas błąd gdy ja zainstalowałem. Gość z xda dał taki link do bootloadera i modem: https://mega.nz/#F!i142zZJB!8cwIbGh7jXh2CTMUvzrK-Q i zastanawiam sie jak to wgrać ,ponieważ jest tylko jeden plik i pit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi