Skocz do zawartości
Scaner15

Brak możliwości instalacji aplikacji ze sklepu Google Play oraz pobrane z internetu apk

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, chciałbym poprosić was o poradę w takiej oto sprawie. Otóż w moim starym tablcie
Samsung Galaxy Tab 3 z Androidem 4.4.2 KitKat na pokładzie już od ponad półtora tygodnia 
nie mogę ani zainstalować żadnych nowych aplikacji, ani zaktualizować tych już 
zainstalowanych ze sklepu google play. To znaczy sprawa wygląda tak: aplikacja pobiera się 
bezproblemowo, dochodzi do 100% i w tym momencie następuje 2-3 minutowa przerwa w 
czasie której nic się nie dzieje, następnie po tym okresie wyskakuje informacja iż trwa 
instalacja ( nowych ) lub aktualizacja ( starych ) aplikacji i trwać tak sobie może w 
nieskończoność a aplikacja się i tak nie zainstaluje ani nie zaktualizuje. Zauważyłem również, 
iż nie mogę zainstalować żadnych aplikacji w postaci plików .apk pobranych z internetu. 
Tu sprawa ma sie podobnie, klikam instaluj i znów mogę sobie czekać w nieskończoność a i 
tak nic się nie zainstaluje.  Uprzedzając wasz pytanie, tak mam w ustawieniach zaznaczoną 
opcję zewalającą na instalację z innych źródeł. Wypróbowałem wszystkiego sposoby 
znalezione w sieci, począwszy od wyczyszczenia cache sklepu play poprzez zmianę daty, 
zwolnienie pamięci a skończywszy na odinstalowaniu aktualizacji sklepu google play. Niestety 
nic to nie dało. Nie przejmowałem się tym bo i tak nosiłem się z zamiarem przywrócenia na 
nim ustawień fabrycznych. Tak też zrobiłem, wszystko przebiegło sprawnie i szybko. Aplikację
pobrały i zainstalowały się bezproblemowo, więc zadowolony wyłączyłem tablet. Wieczorem 
sobie go odpaliłem bo chciałem  coś sprawdzić w necie a, że na początku sprawdzam zawsze 
sklep play, to i teraz tak zrobiłem i co ? Znów ta sama  sytuacja co przed przywracaniem. Co 
dziwne programy już zainstalowane w tablecie, nie mają żadnych problemów z aktualizacją 
swoich komponentów - to znaczy nie mam tu na myśli ich aktualizacji w sklepie google play a 
sytuację w której to program sam sobie pobiera składniki, które są mu potrzebne do działania. 
Np: Tłumacz google nie ma żadnych problemów z pobraniem i instalacją dodatkowych 
pakietów językowy to samo z grami, pobierają się i instalują dodatkowe mapy i narzędzia,  
niema też problemu z graniem online. Jak myślicie,  o co tu chodzi ? Będę wdzięczny za każdą
pomoc lub sugestie. 

Edytowane przez adagio
Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adagio

@Scaner15

Witam.

Proszę podać przekątną tego tabletu, ponieważ problem jest w tablecie i ten post chciałbym przenieść do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 WIFI Model SM-T310

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może być błąd systemu lub partycji data. Wygrałbym na nowo oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Przeanalizowałem raz jeszcze to wszystko co do tej pory wiem i doszedłem do takich 
oto wniosków:
1. W ciągu ostatnich kilkunastu dni kilkukrotnie przywracałem w tablecie ustawienia fabryczne
mając nadzieję, że końcu coś zaskoczy i wszystko wróci do normy, niestety nic takiego się nie 
stało ale dzięki temu udało mi się znaleźć pewną prawidłowość. Otóż okazuje się, iż wszystkie
problemy zaczynają się po pierwszym restarcie tabletu czyli po jego pierwszym wyłączeniu i 
włączeniu po jakimś czasie. Do tego pierwszego wyłączenia wszystko jest w jak najlepszym 
porządku i niema żadnego problemu czy to z instalacją czy też z aktualizacją aplikacji ze 
wszystkich trzech źródeł ( trzech, bo w pierwszym poście nie wspomniałem o sklepie  
Samsunga czyli o Galaxy apps z którego to również można pobierać i instalować aplikacje a z 
którego w obecnej chwili również nie mogę nic zainstalować ). 
2. Jeżeli więc wszystkie problemy zaczynają się po pierwszym restarcie tabletu, to 
pomyślałem sobie, iż winna tu może być któraś z aplikacji zainstalowanych w tablecie, która to 
blokuje proces instalacji i aktualizacji pozostałych apek. Mam dwa takie typy, i tak:
A. Domyślna aplikacja do przeglądania internetu ( Internet ) i apka Backup Your Mobile. 
Pierwszej używałem przez kilka lat do przeglądania neta a drugiej do wykonywania kopii 
zapasowej potrzebnych mi zakładek. Tychże zakładek przez ten czas uzbierało się sporo bo 
aż 4000. Jednak już od dość dawna nie używam domyślnej przeglądarki internetowej ani nie 
apki Backup Your Mobile, chociaż wciąż ją instalują i używam raz do przywrócenia zakładek z 
których od czasu do czasu korzystam. Nie sądzę jednak żeby te aplikacje były przyczyną 
tego wszystkiego a to z uwagi na to, że nie sprawiały one nigdy żadnych problemów a mam
je w tablecie od zawsze.
B. Drugi mój typ to apki do czyszczenia systemu takie jak: Clean Master, Battery Doctor czy też
Android Assistant. Jednak również z nimi nie miałem nigdy żadnych problemów a poza tym 
używam je ja i mój brat na innych urządzeniach mobilnych z Androidem i tam wszystko jest ok. 
Mało tego, aby wykluczyć ich udział w moim przypadku,  po jednym z przywróceń tabletu
zainstalowałem sobie ich starze wersje, które na 100% miałem zainstalowane wcześniej i z 
którymi nie było żadnych komplikacji. Niestety nic to nie dało i problemy występowały nadal. 
3. Nie mogę wykluczyć również tego, że coś złego dzieje się z tabletem szczególnie, iż 
zdarzyło się kilka rzeczy, które by to potwierdzały:
A. Miałem problemy z przywróceniem ustawień fabrycznych w  normalny sposób 
czyli poprzez Ustawienia -> Backup i zerowanie i tak dalej. Po wcisnąć przycisku "Przywróć" 
nic się nie stało, tablet w ogóle nie zareagował. W pierwszej chwili pomyślałem, że jest to 
spowodowane nie w pełni naładowaną baterią, podłączyłem więc ładowarkę i zostawiłem go 
na jakieś czas. 
Po powrocie stwierdziłem, że w tablecie przywróciły się ustawienia fabryczne i czeka on na  
pierwszą konfigurację. Pomyślałem sobie, iż potwierdza to moje pierwotne domysły odnośnie
baterii jednak problem pojawił się i przy późniejszych przywracaniach i to do takiego stopnia, 
że uniemożliwił wykonanie przywracania w normalny sposób i musiałem skorzystać z 
"twardego" resetu. 
B. Pojawił się problem z Bluetooh. Nie można było przesłać przez niego żadnego pliku z 
powodu nie możność połączenia się z innym urządzeniem pomimo tego, że oba nawzajem się
"widziały". Dopiero po ponownym przywracaniu problem znikną. 
C. W losowych odstępach czasu tablet łapie kilkusekundowe mini przycięcia, czy to podczas 
przeglądania internetu, czy oglądania filmów pobranych z YouTube, czy podczas grania lub 
pisania w edytorze WP Office co kilka chwil tablet jakby zamiera na 2-3 sekundy np: Podczas
oglądania filmów obraz się zawiesza mimo, że głos jest w porządku, podczas pisania tekstu 
tablet zacina się na chwilę na jakiejś literce. Te mini zawieszenia bardzo przeszkadzają w 
korzystaniu z urządzenia. Jednak ten problem tak jak i te opisane w punkcie pierwszym 
mojego postu, pojawił się również dopiero po pierwszym restarcie tabletu. Niestety nie znam 
się dobrze na urządzeniach mobilnych z Androidem i niema zielonego pojęcia o co tu chodzi.
Kolega the_naturat_com stwierdził, że może to być błąd systemu lub partycji data i zaleca 
ponowne wgranie oprogramowania, to samo polecił mi również pracownik serwisu z 
urządzeniami mobilnymi, którego również poprosiłem o pomoc. Jak wy myślicie, jest sens to 
robić czy też raczej należy spisać już tablet na straty ? 
Będę wdzięczny za każdą pomoc lub sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Scaner15 wgraj system i nie instaluj w/w śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, the_naturat_com napisał:

@Scaner15 wgraj system i nie instaluj w/w śmieci.

Masz tutaj na myśli te apki których używam do czyszczenia systemu czyli Clean Master i inne ? Myslisz, że to one stanowią problem ? Ok, jeśli tak jest to będę niezmiernie ucieszony z takiego obrotu sprawy. Jeszcze jedno pytanie, ja sam tego nie zrobię facet w serwisie powiedział, że będzie to kosztowało około 60 zł i wgra mi czystego Androida jak myślisz czy cena jest ok ?

P.S. Chyba dobrze Cię zrozumiałem i masz tu na myśli wgranie od nowa oprogramowania a nie ponowne przywrócenie ustawień fabrycznych czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Scaner15 nie żartuj, że będziesz płacił za to co jest banalnie proste i zajmie Ci kilka minut?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@Scaner15 nie żartuj, że będziesz płacił za to co jest banalnie proste i zajmie Ci kilka minut?

Masz tu na myśli wrzucenie czystego Androida na ten tablet ? Nigdy tego nie robiłem. Jeśliby chodziło o komputer to co innego ale z tym nigdy tak naprawdę nie miałem bliższej styczność i nie wiem czy dam radę a poza tym nie chciałbym czegoś schrzanić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Scaner15 jak chcesz to dostaniesz support na gg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi