Skocz do zawartości
mrscho

LG G6 vs Samsung S7

Rekomendowane odpowiedzi

mrscho

Witam!

Najwyższy czas przesiąść się z mojej 3-letniej Xperii Z3 compact. Telefon służył mi bardzo dobrze, jednak od niedawna zaczęły się pewne problemy (m.in. znana wszystkim usterka czujnika zbliżenia). Zawsze ceniłem sobie telefony z niewielkim wyświetlaczem, czas to jednak zmienić. Zastanawiam się nad kupnem nowego telefonu w granicach 1600 zł. Po przebadaniu rynku na ringu zostało LG G6 oraz Samsung S7.

Na czym mi najbardziej zależy? Ergonomia użytkowania, spoko bateria (wystarczy mi 1 pełen dzień użytkowania) i dobry aparat (lepszy od tego z Z3 compact). Chciałbym go użytkować ok 2 lata (tyle mniej więcej użytkuje smartfony, nie przesiadam się zbyt szybko). Wiem, że porównywanie tych dwóch telefonów może być ciężkie, gdyż dzieli je ok rok różnicy. Na papierze LG wydaje się lepsze, sam osobiście również bardziej ku niemu się skłaniam. Jednak Samsung lepiej trzyma cenę, sama marka wydaje się lepsza i solidniejsza. Powinno być już coś wiadomo na temat awaryjności obu modeli, ciężko mi jednak to wszystko do siebie porównać.

Według Was, w jaki telefon lepiej zainwestować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrscho

Większość tematów dotyczy Samsunga Egde, poza tym są one stare. Zależało mi na świeżych odpowiedziach właśnie pod kątem zawodności LG. Po takim czasie od premiery powinno już być wiadome jak to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 różnica jaka się nasuwa to wiek obu telefonów. S7 jest starszym modelem i nie wiadomo jak długo będzie jeszcze wspierana. Lg G6 jest większym telefonem bo ma 5.7" i na pewno słabszy wyświetlacz. Wydajność podobna. Najlepiej sobie pooglądać różne recenzje. Zerknij sobie jeszcze na porównanie obu telefonów na jakiejś porównywarce :) 

Edytowane przez master91
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia porównywalne, bateria na korzyść G6, LG będzie dłużej wspierany bo to flagowiec z 2017r. LG szybko traci na wartości, ale oba smartfony już bardzo potaniały.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjecia nie są porównywalne, s7 robi zdjecia dużo lepsze. Bateria natomiast jest podobna, w wersji Edge trzyma dłużej od g6.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudson

Proponuje pobuszowac po dzialach obu telefonow. Szczegolnie w dziale G6 jest mnostwo porownan wzgledem s7 i s8.

Telefony sa na tyle zblizone, ze raczej kieruj sie ergonomia i tym, ktory Ci sie bardziej podoba. Przejedz sie do jakiegos marketu i pomacaj obydwa.

Ja mam w domu s7 i G6 od polowy zeszlego roku, z obydwoma zadnych problemow technicznych.

Ale gdybym mial wybierac to raczej padloby na G6 - wygodniejszy w obsludze i wiekszy ekran.

Co do aparatu - zdjecia wychodza podobne. W S7 lepiej dziala autofocus, dzieki czemu latwiej zrobic nieporuszone zdjecie w gorszych warunkach. Za to G6 ma tryb szerokokatny. S7 kreci lepsze filmy FHD. G6 traci sporo szczegolow, odzyskuje je dopiero przy 4k.

W s7 masz bezprzewodowe ladowanie, ciut lepszy zasieg i zdecydowanie lepsza przednia kamere.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

I w G6 fatalny blady ekran. To największa wada. Dla mnie skreśliło ten telefon gdy chciałem go odkupić od ojca. Ale szeroki kąt w aparacie bajka. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrscho

Dzięki :). Wygląda na to, że Samsung wygrywa. Powiedzcie proszę, czy wersja Edge jest o wiele lepsza? Czy po prostu ma bajerancki ekran i to tyle?

Za Samsungiem przemawia również zbliżająca się premiera S9, pewnie wcześniejsze modele szybko stanieją :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S7 z pewnością nie jest telefonem lepszym od G6, co innego S7 edge - większy ekran, lepsza bateria, nowocześniejszy wygląd.

Jak kupować samsunga to większego brata, chyba że ktoś nie trawi zagiętych krawędzi ekranu.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi