Skocz do zawartości
TytusKruza

MIUI 9 zmiana domyślnego trybu USB (z ładowania na MTP)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, temat:

komunikacja Redmi Note 4 <> PC przez USB - domyślny tryb to (tylko) ładowanie, które ustawione jest na sztywno - zmiana w ustawieniach na MTP nic nie daje, podobnie włączenie debugowania, a przełączanie się po każdym podłączeniu kabla jest męczące. Galaxy S5, czy Lenovo P2 nie miały takiego problemu, bo pamiętał ostatni wybór - stąd mniemam, że jest to cudactwo MIUI.

Spoiler

ay8k3Fj.jpg

uTgaCe7.jpg

losmZUD.jpg

może zmiana kolejności wpisów w persist.sys.usb.config? ew. inny rom (łyknie coś bez MIUI? bo jakoś go nie trawię) ... czyli robota z rootem, no to kwestia: skoro domyślnym trybem jest (tylko) ładowanie, a uzyskanie możliwości komunikacja z PC wymaga ręcznego przełączenia, to czy z poziomu fastboot urządzenia będą się widziały? 

Zastanawia kwestia, czy jest to niedopatrzenie, czy celowe działanie twórców.

Edytowane przez TytusKruza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    17 minut temu, TytusKruza napisał:

stąd mniemam, że jest to cudactwo MIUI

Nie.

Tak jak tu napisałem:

http://forum.android.com.pl/topic/334184-jak-dokonać-zmiany-na-tryb-pozwalający-przeglądać-zawartość-urządzenia-mtp/

Każdy sprzęt od 6.0.x bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Post usunięty - pomyłka ze zmęczenia.

Byłem przekonany, że ten S5 był aktualizowany do 7, jednak wciąż jest tam 5.0. Natomiast mój stary J5 2015 wprawdzie jakiś czas był na 6.0, ale muliło i wróciłem do 5 (chociaż nie przypomina mi się, aby było tak, że przy każdym podłączeniu kabla trzeba było zmieniać na transfer).

Co by nie było, Lenovo P2 pamięta ostatni wybór trybu USB, natomiast Redmi Note 4 zawsze wraca do "tylko ładowanie" ... i jak to zmienić? :)

Edytowane przez TytusKruza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi