Skocz do zawartości
Ewelina Romanow

Problem z baterią/nagrzewaniem się

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

swojego S7E kupiłam na początku stycznia i byłam całkiem zadowolona. Z telefonu korzystam w stopniu raczej umiarkowanym, bateria trzymała mi spokojnie dwa dni. Kilka dni temu bateria zaczęła wyczerpywać się w zastraszającym tempie, bo nawet 40% w ciągu nocy (wyłączone wi-fi i transmisja danych, jedynie była włączona opcja always on display, ale korzystałam z niej od samego początki i nic takiego nie miało wcześniej miejsca). Po wyłączeniu funkcji always on display wszystko wróciło do normy. Wczoraj podczas 5-10 minutowego korzystania z facebooka i przeglądarki zauważyłam, że telefon mocno się nagrzał, wyświetlacz zaczął mrugać i było widać bardzo delikatne, ciemniejsze paski na białym tle. Rano już nie było tego problemu, ale nie miałam czasu, żeby się telefonem pobawić. Z kolei popołudniu po kilkuminutowej rozmowie głośnik nagrzał się tak bardzo, że aż parzył ucho i problem z migającym ekranem wrócił. Dodatkowo na prawej krawędzi pojawiają się różowo-zielone kreski. Jakieś pomysły co to może być? Dodam, że jestem osobą, która dba o swój sprzęt elektroniczny, telefon nigdy nie upadł, nie został zalany (o ile można w przypadku tego telefonu mówić o zalaniu) itp. Zastanawiam się, czy oddając go na gwarancję nie będą próbowali się wykręcić jakimś uszkodzeniem mechanicznym (trochę się naczytałam na różnych forach).

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    byyskup

Raczej nie sądzę żeby się wykręcali, z tego co czytałem to jest częste zjawisko w S7 edge. Daj telefon normalnie na gwarancję, a jak ci odmówią to wyślij jeszcze raz, ale nie sądzę żeby były problemy :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Niestety, ale z tego co napisałaś wynika, że coś jest nie tak najprawdopodobniej wg mnie z wyświetlaczem, ale dokładnie tylko serwis jest w stanie ocenić co.. przez forum można tylko domniemywać i snuć różne hipotezy i teorie...

Opisz te sytuacje i oddaj telefon do serwisu, tam go "przetrzepią" i wszystko będzie jasne.

Jeśli zdecydujesz się na oddanie w ramach gwarancji, to oddaj bezpośrednio do serwisu, a nie do operatora (oczywiście jeżeli telefon pochodzi od operatora), to przyspieszy czas naprawy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon kupiłam za gotówkę w Media Expert. Czy w takim wypadku powinnam go oddać im, czy też można do jakiegoś serwisu, żeby przyspieszyć sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Zrób tak...

Zadzwoń TUTAJ. Powiedz, że chcesz oddać telefon w ramach gwarancji i że chciałabyś, żeby odebrał go od Ciebie kurier. Pani na infolinii poda Ci numer płatnika i powie gdzie masz zadzwonić (pewnie do firmy UPS).

Następnie dzwonisz do firmy kurierskiej, podajesz ten numer i umawiasz się na odbiór telefonu. Pakujesz telefon wraz z wydrukowanym formularzem zgłoszeniowym ze strony CCS lub piszesz taki formularz wg wzoru ręcznie.

W ciągu tygodnia powinnaś już mieć telefon z powrotem. Na stronie CCS możesz śledzić sobie status naprawy.

Ja dwa razy tak reklamowałem inny telefon i raz tablet

Edytowane przez jarmk
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek

I co w przedmiotowej sprawie? Czytając opis objawów bałbym sie przykładać słuchawkę do ucha...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi