Skocz do zawartości
staniwaw

Od czego zależy dostępność aktualizacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Użytkuję dwa telefony A5 2017, jeden od grudnia 2017 drugi od lutego 2018. Oba po uruchomieniu aktualizowały się. Jeden z nich otrzymał aktualizację 24.02.2018, drugi na razie nie dostał. Oba urządzenia działają ok. Zastanawiam się jak są przydzielane aktualizacje, od czego zależy? 

Edytowane przez Gwozdek
Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@staniwaw Czy oba modele zostały zakupione z tym samym oprogramowaniem tj. oba z brandem operatora lub oba bez (XEO)? Możesz to sprawdzić tak: apka Phone Info ---> zakładka Kod CSC.

Najczęściej XEO otrzymuje aktualizacje najszybciej, ale są wyjątki.

Edytowane przez radoslawik
  • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja u żadnego operatora nie kupuję telefonów. Jeden jest XEU, drugi XEO, istotnie masz racje ten XEO szybciej jest aktualizowany.Ale na czym to polega, nie wiem nadal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@staniwaw XEU czyli masz oprogramowanie na Wielką Brytanię lub Irlandię, aktualizacje wypuszczają regionami, zauważ w poniższym linku Sammobile, że XEU nie otrzymał najnowszych poprawek, ostatnie są z 3-go grudnia 2017 (BQK1), czyli oprogramownie XEU jest 3 aktualizacje w plecy w stosunku do XEO (soft dla Polski bez brandu) (BQK1, BQLA, BRA8 i najnowsza BRB1).

Linki:

XEU: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a5/SM-A520F/XEU/

XEO: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a5/SM-A520F/XEO/

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wydawałoby się, że UK jest z przodu a tu masz Polsza jest de best. Ale dla UK też będzie. To chyba z powodu brexitu, a niech mają.

Edytowane przez staniwaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wegier!

operatorzy chyba mają spójną politykę odnośnie aktualizacji niezależną od samsunga-np wczoraj hurtowo wyszła aktualizacja dla większości  krajów z grupy t-mobile.

i żeby było śmieszniej to wszystkie te kraje ostatnią aktualizację miały podobnie jak polski TM w grudniu a ta jest pierwsza od tego czasu..

image.thumb.png.238c51c3ff9b2a0fc1f4f262aba4f919.png

Edytowane przez wegier!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sukr

Oreo 25 maja. Pewnie w wersji bez brandu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do ekspertów.

Aktualizacja systemu przez OTA wiąże się z jakimiś problemami w działaniu telefonu po jego aktualizacji,czy lepiej wgrać cały system od nowa przez ODIN?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@arex766 Aktualizować kablem w Smart Switch PC i nie powinieneś uświadczyć problemów. Zastanawia mnie dlaczego wiele osób nie zna tej metody...

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, radoslawik napisał:

@arex766 Aktualizować kablem w Smart Switch PC i nie powinieneś uświadczyć problemów. Zastanawia mnie dlaczego wiele osób nie zna tej metody...

Tak tylko ja już przeprowadziłem aktualizację przez OTA to Smart Switch PC nie wchodzi w rachubę.Dlatego pytam się kogoś kto się zna na tym,czy aktualizacja przez OTA wiąże się ze sobą jakieś możliwości błędnego działania telefonu,czy lepiej wgrywać ROM przy pomocy Odina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi