Skocz do zawartości
Robert Bubel

Smartphone do około 2000, Samsung czy OnePlus?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających ten wątek :)

Zastanawiam się nad zakupem smartphona, mój budżet to około 2000. (+/- 200zł) Modele które najbardziej przykuły moją uwagę to Samsung S8 i OnePlus 5T, czy jest coś innego wartego polecenia w tym budżecie? 
    Zależy mi na dobrym aparacie, niezawodności i szybkości urządzenia. Wszystko w jednym :D  Jak myślicie czy S8 ma szansę być jeszcze tańsze w najbliższym czasie ze względu na premierę S9?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Z uwagi na to ze s9 w podst wersji ma 4gb to nie wydaje mi sie zeby s8 leciał z ceną.

Jesli zalezy ci bardziej na aparacie to s8

jesli na szybkosci, baterii, niezawodnosci to op5t

Rozważasz s8 z plusem czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S8 będzie miał zdecydowanie lepszy aparat z tyłu, w ogólnym rozrachunku lepiej wziąć samsunga, OP5T jest przeciętny jak na flagowca pod względem multimediów.

S8 dostaniesz za miesiąc za 2 tyś ze sklepu, a z allegro czy olx jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

S8 to W TEJ chwili można dostać poniżej 2000zł. Cierpliwość i się pojawiają. Podziwiam za to ludzi którzy używane S7E w okolicach 2000zł wystawiają... :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabes
    Napisano (edytowane)

@rybus85 a Ty kupiłbyś ponownie S8+?. Mam teraz S7Edga i myślę nad S8+,albo nad zwykłym s8,ale czy taka przesiadka ma sens,tym bardziej że mam telefon który ma 5 miesięcy.

Edytowane przez sabes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll
    S8 będzie miał zdecydowanie lepszy aparat z tyłu, w ogólnym rozrachunku lepiej wziąć samsunga, OP5T jest przeciętny jak na flagowca pod względem multimediów.
    S8 dostaniesz za miesiąc za 2 tyś ze sklepu, a z allegro czy olx jeszcze taniej.
    To znaczy w czym jest przeciętny? Multimedia to dość szerokie pojęcie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W porównaniu do samsunga ma ubogi aparat bez stabilizacji obrazu, nagrywanie wideo też słabszej jakości, to samo przedni aparat - to fotografia. Pod względem jakości audio S8 gra naprawdę bardzo dobrze natomiast OnePlus dość przeciętnie. Jeśli szukasz telefonu "for fun" no to S8 będzie lepszą propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85
    1 godzinę temu, sabes napisał:

@rybus85 a Ty kupiłbyś ponownie S8+?. Mam teraz S7Edga i myślę nad S8+,albo nad zwykłym s8,ale czy taka przesiadka ma sens,tym bardziej że mam telefon który ma 5 miesięcy.

Szczerze...to sam nie wiem. Podoba mi się ekran(Netflix w 4k i HDR rewelacja),przewidywalny aparat,kozacka bateria,jak dla mnie bdb dźwięk na słuchawkach. Ale z drugiej strony nadal niedopracowana nakładka(jest funkcjonalna i może się podobać,ale do płynności sporo brakuje,jak to w Samsungu),szkło to chyba z plasteliny(mój pierwszy telefon który tak szybko łapie rysy a dbam o niego że szok),w aparacie brakuje szczegółowości,beznadziejny czytnik linii papilarnych.

Myślałem nad Mate 10 PRO,ale tam też "kwiatki" różne wychodzą. 

W tej chwili jak miałbym wybierać to jest w czym. Każdy z obecnych flagowców będzie dobrym wyborem. Trzeba tylko wybrane co komu pasuje. Ja chyba jednak wybierałbym między S8+ a Mate 10 PRO. I kupić gdzie lepsza oferta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast kupować S8+ lepiej dołożyć, poczekać i wziąć S9+, więcej ramu, szybszy procek, lepszy aparat, dłuższe wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll
    W porównaniu do samsunga ma ubogi aparat bez stabilizacji obrazu, nagrywanie wideo też słabszej jakości, to samo przedni aparat - to fotografia. Pod względem jakości audio S8 gra naprawdę bardzo dobrze natomiast OnePlus dość przeciętnie. Jeśli szukasz telefonu "for fun" no to S8 będzie lepszą propozycją.
    No właśnie, aparat ma przeciętny, ale do zdjęć mam lustrzankę a do filmów kamerę.
    Ja potrzebuje telefonu do pracy - "tools, not toys". U mnie OP5T zastąpił Passporta. I ku mojemu wielkiemu zdumieniu sprawdza się w tej roli nadspodziewanie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi