Skocz do zawartości
Adrian B

Bootloop po próbie wgrania Romu, zablokowane frp

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Przygodę z Androidem i zmianą recovery zacząłem niedawno dlatego proszę o wyrozumiałość. 

Od początku, postanowiłem zmienić w swoim Huawei y6 SCL-L01 Rom na oryginalny ale nie brandowany. Jest to już stary telefon więc postanowiłem że na nim będę się uczył. Odblokowałem bootloadera i zrootowałem go King rootem, następnie chciałem wgrać Rom metodą na kartę SD i niestety nie powiodło się. Telefon teraz cały czas się resetuje (bootloop), zrobiłem podstawowy błąd a mianowicie przed wgrywanie oprogramowania nie zrobiłem hard reset. Teraz mogę się z nim łączyć tylko w trybie fastboot. Niestety nie mogę wgrać recovery ponieważ pomimo że jest odblokowany bootloader to zablokowany jest frp. Proszę o pomoc co dalej z tym zrobić bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji. 

IMG_20180228_145215.jpg

adb.jpg

Edytowane przez Adrian B

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Odblokuj ponownie bootloader.

Jeśli to nic nie da,to zrób tak:

Na karcie pamięci utwórz folder data,następnie w nim utwórz folder update,a w update utwórz HWOTA.

Pobierz trzy pliki do swojego romu za pomocą Firmware Finder ( update.zip, update_all_hw.zip and update_data_public.zip) i skopiuj je do wcześnie utworzonego katalogu HWOTA.

Włóż kartę do telefonu i włącz.

Powinna zacząć się aktualizacja.

Jeśli okaże się ,że masz problem z aktualizacją,to spróbuj z samym plikiem update.zip.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za szybką odpowiedź. 

W trakcie gdy chcę ponownie zablokować bootloader wyskakuje error, więc postanowiłem przejść do kolejnego punktu. Zrobiłem jak mi poradziłeś niestety cały czas się resetuje (włącza i wyłącza co 2.sek), albo mam złe pliki z niewłaściwego softu wygenerowanego Finderem (u mnie jest soft z brandem z Plusa) , albo coś źle robię (po włożeniu karty SD z plikami przytrzymuje wciśnięte oba klawisze głośności i klawisz włączania). Próbowałem różnych kombinacji i zawsze kończy się tym samym skutkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Spróbuj wypakować plik Update.app z archiwum update.zip i wrzuć go do katalogu dload na karcie pamięci. Trzymaj przyciski power i głośność + i - do momentu pojawienia się aktualizacji.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem jak mi kazałeś niestety dalej jest to samo czyli zapętlony reset, próbowałem z różnymi softami. Zastanawiam się czy można by było jakimś programem do partycjonowania sformatować partycje na której jest frp? 

Niestety w programach pod win 10 telefon nie będzie widziany w trybie fastboot, spróbuję w terminalu Ubuntu jak mi go wykryje jako dysk usb to spróbuję mu dopisać vendora i zobaczę co dalej, najwyżej ubiję go do końca i tak nie mam nic do stracenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Na Win 10 działa fastboot. Od dawna używam z różnymi telefonami i nie mam problemu. Kartę pamięci podmień na inną.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na innej karcie jest to samo. Podjąłem próbę ponownego zablokowania bootloadera z tą różnicą że zamiast lock zastosowałem relock, tym razem zamiast error wyświetlił się komunikat: FAILED (remote : root type is risk). Postanowiłem zrobić mu unroot, z zasady najlepiej robić to tym samym programem którym się rootowało więc zainstalowałem King roota na pc. Po podpieciu tel King root go wykrywa niestety wszelkie próby operacji kończą się błędem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi