Skocz do zawartości
BartekPDKP

Wykryto wilgoć w porcie USB - komunikat po wizycie na basenie.Czy powinienem reklamować telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

Częstym powodem komunikatu o wilgoci w porcie USB - pomijam tu rzeczywiste uszkodzenia nadające się do serwisu - jest po prostu brud. Brud może absorbować wilgoć z powietrza (wcale nie trzeba moczyć telefonu, wystarczy samo wilgotne powietrze) i komunikat się pojawi - sam walczyłem z tym przez kilka dni. Wspomniany wcześniej  izopropanol jest OK, wcześniej jednak dobrze byłoby np. wykałaczką wyciągnąć z portu USB zalegające w nim, a często pochodzące z kieszeni spodni, skołtunione strzępki tkaniny, które świetnie chłoną wilgoć. Jeśli w porcie USB zalegają takie strzępki tkaniny to wystarczy nawet dłuższe granie, rozgrzany telefon i spocone dłonie - znam to z autopsji 😁.

Tak więc wykałaczka (najlepiej rozłupana na dwoje, bo cieńsza) i delikatne pozbycie się z portu USB wszystkiego co obce 😁

Potraktowanie portu sprajem z izopropanolem, powinien związać wilgoć i odparować

Resztki wydmuchać np. gruszką fotograficzną jeśli posiadamy lub własnymi płucami - ważne aby nie napluć bo znów wilgoć😁

Dobry też jest sprej KONTAKT używany przez elektroników do regenerowania np. trzeszczących potencjometrów, też bazuje na IPA ale też potrafi skutecznie usunąć brud ze styków.

To są moje doświadczenia z walki z wilgocią w porcie USB - w moim przypadku skuteczne😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Polkos
    Napisano (edytowane)

2% baterii. Się dowiedziałem... Ja nigdzie nie moczyłem i tak to mam

dodana zawartość

Biorę go na kuchenkę. Przypale go troche

dodana zawartość

I 3 minuty później.... (ciach) Haha działa bez problemu. Ładuje, odczepiam, wczepiam. (ciach) ;) na gorącym się szybciej piszę ;) zapalniczką bezpieczniej, ale nad gazem powachlować wolno, tez mu przejdzie. Ja na basenie nie byłem, możliwe że od potu. Pozdrawiam tych co go nieśli do serwisu. Na marginesie to on się nie pali. Wyświetlacz mi koloru tęczy nabrał na chwile. Do pieca go z tym błędem

Edytowane przez balwanekbuli
    1. Słownictwo, 2. PL znaki, 3. Nie nadaje ostrzeżenia bo to Twój pierwszy post. Proszę o zmianę tonu wypowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się przede wszystkim czyści (port USB). A wygrzewanie ... Cóż, Twoja bateria z pewnością Ci za to podziękuje szybszą emeryturą. :-D

Tapatalknięte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mariu

U mnie problem pojawil sie po prawie poltorej roku.

Tel nigdy nie byl w wodzie. Czyszczenie,suszenie nie pomoglo.

Pojechał dzisiaj na serwis gwarancyny. Szkoda bo bylem z niego naprawde zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,

W nocy całkowicie rozładował mi się telefon. Po podłączeniu ładowarki, telefon nie ładuje się. Pokazany jest komunikat o mokrym porcie USB. Próbowałem wielu ładowarek i przewodów, nic nie pomaga. Komunikat ten sam. Telefon nie włącza się i każde podłączenie ładowarki powoduje u niego to samo. Telefon pokazywał powiadomienie o mokrym porcie kilka razy, lecz po jakimś czasie znikał. Czy powinienem go reklamować? Bardzo proszę o pomoc, ktoś miał podobną sytuację?

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djremo

Przemyj np alkoholem lub benzyną ekstrakcyjną. Porządnie wysusz np suszarką. Jak nie pomoże to serwis

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Coooooo benzyna ekstrakcyjna????

Bardziej bezmyslnego pomyslu nie widzalem...

Moze odrazu kwasem solnym???

Benzyna ekstrakcyjna rozpuszca plastik, mozesz rozpuscic czarny i zamazac styki a jak zastygnie cienka rozpuszcona warstwa platiku na stykach to zaden kabel nie bedzie dzialac...

Problem jest ze slonym potem ktory namacza kurz w porcie usb powodujac mostki na stykach jak woda.

Tylko alkohol izopropylowy bo wypiera wilgoc i szybko sam odparowuje bez suszenia suszarka!

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djremo

Jakby rozpuszczała plastik to nikt by nieodłuszczał tym plastików.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi