Skocz do zawartości
Marcin305

Brak możliwości odebrania połączenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani jest akcja! Mój telefon wrócił z centrum serwisowego, co prawda rozmówca już mnie słyszy, jednak nadal występuje problem w odbieraniu połączeń. Sporadycznie, najczęściej podczas użytkowania, gdy ktoś do mnie dzwoni nie mogę odebrać. Tzn rolega się dzwonek pojawia się ekran połączenia przychodzącego jednak nic nie mogę zrobić. Ponieważ nie reaguje na przesunięcie palcem w celu odebrania. Przekopałem trochę forum i zauważyłem że z podobną przypadłością borykają się użytkownicy p8 lite oto link: http://forum.android.com.pl/topic/262352-brak-mozliwosci-odebrania-polaczenia/. Zgłosiłem informacje do wsparcia technicznego huawei i proszę użytkowników, którzy mają ten sam kłopot o zgłaszanie. Nie sądze aby to było hardware ponieważ wymienili mi płytę główną, wyświetlacz, baterię. A nadal to występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    22 godziny temu, Marcin305 napisał:

z podobną przypadłością borykają się użytkownicy p8 lite

Absolutnie żadnych problemów z tym nie miałem. Może mi się poszczęściło. Skoro masz nową płytę główną, to może to kwestia softu. Zrób hard reset w recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 minuty temu, Gwozdek napisał:

Absolutnie żadnych problemów z tym nie miałem. Może mi się poszczęściło. Skoro masz nową płytę główną, to może to kwestia softu. Zrób hard reset w recovery.

Witaj niestety ale hard reset tutaj nie pomoże, bo resetowałem nie raz, dodatkowo wymiana płyty głównej iwyświetlacza również nie rozwiązały problemu. Temat jest szerzej omawiany na innych forach w tym na huawei club. Jednak nikt nie potrafi znaleźć rozwiązania. Napewno jest to błąd oprogramowania. Zgłosiłem informacje do działu technicznego, i gdyby u kogoś z was również problem wystąpił proszę o zgłaszanie. Zauważyłem pewną zależność, zazwyczaj dzieje się to gdy dzwoni mój kuzyn z play, oraz gdy aktualnie użytkuje telefon np przeglądam facebooka i ktoś dzwoni. Wówczas gdy próbuje odebrać pojawia się napis "łączenie" i to wszystko. nie pomaga blokowanie i odblokowywanie ekranu, wyłączyłem też blokadę ekranu w kieszeni. Problem występuje o tyle nieregularnie że ciężko zdiagnozować z czym może mieć związek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MirekCz
    Napisano (edytowane)

Mi przychodzi do głowy, że jak ma się ekran odblokowany (przy Facebooku) to tej zielonej słuchawki  jak ktoś do nas  dzwoni się nie przeciąga palcem w bok, tylko trzeba "pacnąć" palcem.

Edytowane przez MirekCz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, MirekCz napisał:

Mi przychodzi do głowy, że jak ma się ekran odblokowany (przy Facebooku) to tej zielonej słuchawki  jak ktoś do nas  dzwoni się nie przeciąga palcem w bok, tylko trzeba "pacnąć" palcem.

Albo pacnąć albo przesunąć, zależy od sytuacji, ale co kolwiek zrobie napisane jest "łączenie" i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arkadiush

@Marcin305 jeżeli masz dalej problem i dalej gwarancje ja bym się nie zastanawiał i oddał go ponownie na serwis. Niech Ci zdiagnozują co się dzieje z tym telefonem. Ja kiedyś miałem problem z innym telefonem oddawałem go na gwarancje z 6 razy aż w końcu żądałem wymianu aparatu bo więcej go nie miałem jak miałem i poszli na układ dali 4 różne telefony wybrałem podpisałem dokumenty i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    32 minuty temu, Immorta napisał:

@Marcin305 jeżeli masz dalej problem i dalej gwarancje ja bym się nie zastanawiał i oddał go ponownie na serwis. Niech Ci zdiagnozują co się dzieje z tym telefonem. Ja kiedyś miałem problem z innym telefonem oddawałem go na gwarancje z 6 razy aż w końcu żądałem wymianu aparatu bo więcej go nie miałem jak miałem i poszli na układ dali 4 różne telefony wybrałem podpisałem dokumenty i tyle 

Można i tak, ale to raczej usterka software, i szkoda oddawać, bo dali mi lepszą płytke 4GB, i teraz obawiam się że spowrotem wcisną 3GB. Pozatym problem występuje w szerszej grupie, a więc spróbuję najpierw postarać się go rozwiązać programowo. Przystąpiłem do programu testerów. Czekam na jakieś kompilacje. Ewentualnie przeflashuje oprogramowanie na inne. Problem nie jest taki bardzo uciążliwy bo występuje sporadycznie. Jednak zależy mi na opiniach innych użytkowników, oraz zgłaszaniu ewentualnych mankamentów do wsparcia technicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Dnia 5.03.2018 o 18:00, Immorta napisał:

ponownie na serwis. Niech Ci zdiagnozują co się dzieje z tym telefonem

"Szanowny Kliencie, podczas pobytu telefonu w serwisie usterka nie wystąpiła" :iconbanan:

@Marcin305 , czy masz jakąś aplikację do nagrywania rozmów? One czasami powodują podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie korzystam z aplikacji nagrywających rozmowy, problem występuje sporadycznie dlatego trudne jest jego zbadanie. Ale mam już kilka nowych informacji Kuzyn ma telefon samsung galaxy a5 2017 oraz operatora play. Podczas gdy do mnie dzwoni problem z odebraniem występuje niemal każdorazowo. Podczas gdy dzwonią inni jest ok. Od czasu do czasu jakiś obcy numer powoduje wystąpienie tej usterki. Wnioskuje że może być to wina łączności między operatorami play-orange lub problem z telefonami może one się poprostu nie lubią :)

Przeprowadziłem eksperyment i znalazł swoje potwierdzenie. Połączenie z numeru kuzyna niemal każdorazowo kończy się niepowodzeniem z innych numerów jakie testowałem było ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Może warto zacząć od wymiany SIM...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi