Skocz do zawartości
Radosław Walas

Brak dźwięku powiadomienia email przy odebraniu kilku emaili w przedziale 15minutowym.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Motorole G5s, bez root z Androidem Nougat 7.1.1 (brandowany Play), bez zadnej nakladki, czy tez lanuchera.

Problem dotyczy powiadomien dzwiekowych o nowych wiadomosciach mail w aplikacji BlueMail i K-Z. Jezeli aplikacja odnotowuje jedna wiadomosc przychodzaca, to sygnalizuje to dzwiekim.

Jezeli jednak aplikacja otrzymuje wiecej maili (a w 15 minutowym interwale nie jest to zbyt trudne) to dzwiek sie nie pojawia. Wizualne powiadomienie jest natomiast widoczne na Moto Display i na pasku.

Problem ten nie dotyczy natomiast aplikacji Gmail, tam jest wszystko ok.

Jezeli ktos zna przyczyne takiego stanu rzeczy, to bede bardzo wdzieczny.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten

Chyba chodzi o stan spoczynku w andku 7.1.1. Jak nie ruszasz telefonu to on się nie odzywa. Napisz czy masz tak zawsze, czy np. tylko w godzinach po 22:00 do 06:00.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, dzieje się tak niezależnie od pory dnia.

W stanie spoczynku jak przyjdzie jedna wiadomość, to wszystko jest ok - telefon wydaje dźwięk. 

Ale jak nadejdą naraz dwie wiadomości, to pojawia się tylko powiadomienie wizualne w postaci ikony na pasku powiadomień i na Moto Display - dźwięku nie ma...

Dzisiaj zainstaluję BlueMail na tablecie Samsunga (tam też jest Nougat, tylko, że wersji 7.0) - zobaczę, czy tam też jest taka sytuacja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102

@Radosław Walas  Apka gmaila ma taką opcję aby przy każdej przychodzącej wiadomości powiadamiała dźwiękiem. Sprawdź w BlueMail i K-Z czy przypadkiem nie ma tam takiej opcji. 

Do głowy przychodzi mi jeszcze sprawdzenie nadanych uprawnień dla danej apki. Wchodzisz w ustawienia>aplikacje>szukasz odpowiedniej apki wchodzisz w nią i wybierasz zakładkę uprawnienia. 

Możesz też spróbować zmienić dzwonek powiadomień w BlueMail i K-Z.  Nigdy nie używałem tych aplikacji więc nie wiem jakie dokłądnie mają ustawienia, mi wystarcza apka Gmaila, mam podłączoną pocztę WP i Gmail-Wszystko działa bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi