Skocz do zawartości
tmchw

Samsung Galaxy S7 Edge - nie ładuje się

Rekomendowane odpowiedzi

tmchw

Cześć :)
    Mam problem, dzisiaj mój telefon przestał się ładować - podłączam pod różne ładowarki i nic się nie włącza, nie ma opcji uszkodzonego wyświetlacza - do momentu, kiedy nie rozładował się na amen to jeszcze się włączał gdy wskazywał 0%. W pewnym momencie jak go podłączyłem na jakieś +/- 30 minut to podładował się do 4%, teraz nadal nie mogę go naładować. Nie chcę od razu oddawać go na serwis, bo  wiem, że w przypadku kiedy mam lekko uszkodzony ekran (lekkie pęknięcie u góry ekranu) to odmówią mi naprawy gwarancyjnej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tmchw nie ma wilgoci w gnieździe lub/i jakiś zanieczyszczeń? Wtyk ładowarki wchodzi do końca?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmchw

@the_naturat_com zanieczyszczeń nie ma, wyciągnąłem cały "kurz" ze środka delikatnie igłą. Wilgoci? Czytałem coś szukając pomocy, że pojawia się  jakaś informacja o wilgoci w gnieździe, nie miałem takiej wiadomości i nie sądzę by mogła tam być, wtyk wchodzi do końca. Pierwszy taki problem miałem wczoraj w nocy, gdy kładąc się spać nie złapało mi ładowania od razu, ale jakoś zaczeło się ładować i z rana był normalnie naładowany po kilku godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tmchw nie masz nigdzie dostępu do ładowarki indukcyjnej?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmchw

@the_naturat_com niestety właśnie nie, o tym też pomyślałem, nie mam już pomysłów. Próbowałem ładować go z USB w komputerze, z adaptera samsungowego, z innego jeszcze adaptera, na 4ch  różnych kablach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tmchw mogło paść gniazdo lub układ ładowania. Indukcja rozwiała by wątpliwości. Nie masz gdzieś w pobliżu jakiegoś Media Markt czy coś w tym stylu? Często na półkach są aktywne ładowarki indukcyjne. Ewentualnie przejdź do jakiegoś serwisu i spytaj czy mogą sprawdzić ładowanie bezprzewodowe.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmchw

@the_naturat_com Skoczę jutro i sprawdzę w media markcie lub ewentualnie jakimś serwisie jak znajdę trochę czasu, jeżeli to wina portu ładowania to po prostu go oddać do serwisu samsunga i wymieniać? Orientujesz się może w kosztach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tmchw nie mam pojęcia, ale jeżeli chcesz zachować wodoszczelność to tylko autoryzowany serwis.

Jest jeszcze możliwość odpłatnej naprawy uszkodzonego ekranu, wtedy zachowasz gwarancję, a i gniazdo będzie wymienione. Ale to kosztuje sporo..

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmchw
    Napisano (edytowane)

@the_naturat_com Ustawiłem telefon w taki sposób, aby wtyczka była lekko zgięta - podładował się delikatnie, bardzo powoli, ale jednak.

#edit: miałem farta, przez noc nic sie  nie naładował.

dodana zawartość

Działa ładowanie indukcyjne :), zaraz jadę kupić, tylko mam dylemat pomiędzy dwoma ładowarkami. Jedna jest używana, a druga nowa, ale  ta cena tej drugiej jako nowej mnie trochę martwi - nie przesadzam?

1. Używana (pisze, że nowa, ale wiadomo jak to jest) - https://www.olx.pl/oferta/ladowarka-indukcyjna-oryginalna-samsung-iq-oryginal-samsung-nowa-CID99-IDrfCrf.html#9454485394

2. Nowa (cena jakaś taka  za mała)  - https://www.olx.pl/oferta/wyprzedaz-ladowarka-bezprzewodowa-indukcyjna-samsung-ep-pg920l-CID99-IDp95Dj.html

Co wybrać?

Edytowane przez tmchw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tmchw tanie czy dobre?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi