Skocz do zawartości
jeronimo

Pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do właścicieli. Mam pewne obawy co do S9:

- idę sobie w góry z moim S5 Neo (2GB RAM), endomondo włączone, czasem chcę włączyć mapę czy poszukać coś w google i zdarza się że endomondo wylatuje z pamięci. Czy na S9 z 4GB RAM będzie lepiej? Na S5 mam System i aplikacje 1,5GB, Zarezerwowane 193MB, wolne 282MB. Widzę że teraz lepiej mieć 6GB...ale czy 4GB dla mnie wystarczy? Nie używam wielu aplikacji jednocześnie, raczej takie użytkowe typu mapy endomondo i przeglądarka. Jak gram w gry to w domu i jest mi wszystko jedno co android wyrzuci.

- telefon zapakuję w plecki (może te od Samsunga) i szkło (pewnie "dome") - czy zakrzywiony ekran jest wygodny w takim zestawieniu? Wygląda ładnie ale obawiam się użyteczności, tego dotyku przy krawędziach i czy wygodnie się go trzyma. W sumie wolałbym prosty ekran ale nie mam wyboru w tej wielkości i klasie telefonów.

-co do baterii nie martwię się aż tak, normalnie mam możliwość doładowywania w ciągu dnia w pracy i w aucie (starego S5 Neo doładowuję aż za często) czy nie odczuję różnicy na minus względem S5 Neo? Tu mam 2850 mAh ale też słabsze komponenty... a na wycieczkach nie potrzebuję dużo SoT.

- S9+ jest zdecydowanie za duży. biorę pod uwagę inne telefony ale wolę coś do 6 cali, to mi się najwygodniej obsługuje i do tego wejście jack (słucham audiobooków). Patrzyłem też na LG G7 (wolałbym jednak AMOLED, a bateria chyba podobna, na dobrym DAC mi nie zależy), V30 jeszcze większy ten ich OLED mnie nie przekonuje, i znowu tyle samo RAMu i ta sama bateria.

Czy w porównaniu do S5 Neo to będzie dobry wybór i czy bateria będzie chociaż podobnie wytrzymywać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę w tej nakładce samsunga nie ma opcji żeby powiadomienia wyskakiwały? Denerwuje mnie to bo muszę 2 rękami obsługiwać S'kę żeby zobaczyć co mi tam przyszło. Miałem również na poprzednich telefonach LG czy Sony zainstalowane GG i tam było na stałe przypięte do belki powiadomień a w samsungu też tego nie ma. Już nie wspomnę o tym durnym chowaniu paska nawigacji zamiast dać przeciąganiem palcem po ekranie do góry jak w iphone (w sumie to będzie w nowej nakładce ale powinni wcześniej o tym pomyśleć). Kolory paska nawigacji też dali ale ja się pytam gdzie czarny? Samsung to chyba specjalnie to robi żeby nam bateria krócej trzymała...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo wiem do czego to służy. 

Pomoże ktoś? 

20181229_230204.jpg

Edytowane przez GeoHot
    usuwam pusty spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem motyw w aplikacji samsung. Chciałbym jednak wrócić do fabrycznego i nie bardzo wiem jak to zrobić. Macie jakiś pomysł?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@aceraspire3100 wchodzisz w ustawienia-tapety motywy wybierasz na dole motywy teraz moje motywy pokaż wszystkie i ustawiasz domyślny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

warto robic przesiadke z s8 na s9 za darmo, czy lepiej wziac 500zl cashback w kieszen i pozostac na s8... oto jest dylemat!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@massiwo

Bez wahania właśnie, tak zrobiłem - wymieniłem S8 półroczny na S9. Wreszcie dopracowany flagowiec w taki sposób, jak sobie tego życzyłem szczególnie czytnik linii papilarnym w odpowiednim miejscu, głośniki stereo i apart foto dużo bardziej dopracowany (zmienna przysłona robi robotę) i nie ma problemu z przeostrzaniem zdjęć, jak to ma miejsce w S8. 

Lepiej sprzedać S8 i być o dwa kroki do przodu niż o dwa wstecz ze starym modelem. Za swoją S8 zapłaciłem 1450 zł a sprzedałem za 1350 zł a S9 po odliczeniu wszystkich bonusów wyniosła mnie 750 zł.

Edytowane przez Paweł Pawlikowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

@Paweł Pawlikowski nie wiedzalem, ze mala 9ka ma glosniki stereo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

@Paweł Pawlikowski przekonales mnie do zmiany, jednak to byl dobry ruch.

powiedzcie mi jak mam zrobic na android pie, wraz z nova luncher prime... takie okno po machnieciu w lewo do wiadomosci googla!? nie wiem jak to sie fachowo nazywa... yyy w samsungu to jest upday

i jeszcze jedno, gdzie sie zmienialo, by nie byl widoczny slad odblokowywania, czyli by ta kreska nie ciagnela sie za paluchem!?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi