Skocz do zawartości
djzaq

Czy zbiera wam się kurz, w szczelinach przy łaczeniach ekranu z obudową?

Rekomendowane odpowiedzi

djzaq

Witam posiadam 2szt V30 oby dwie kupione w komputroniku.. Jedna oryginalnie była zaplombowana druga miała plombe chyba od komputronika. Zmartwił mnie w tej nie oryginalnie zamkniętej że zbiera się mi kurz w dolnej szczelnie nad gniazdem USB wiem że może to pierdoła ale ta pierwsza sztuka nie ma takiego problemu. Nie wiem czy to taka wada czy telefon może był naprawiany itd. Zaraz postaram zrobić się dwa ujęcia..

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Pierwsze 3zdj mojego tel 2 mojej dziewczyn

Spoiler

de271f863f5a18fcd68a67be8b2e5f38.jpg

Spoiler

2c0fb87bad01bf3c6d07b5c719ddd514.jpg

Spoiler

23d93b7070177779df8a6368705c050e.jpg

Spoiler

230cb0abbfecf4000f8db810e9c1038a.jpg

Spoiler

0915fa5f1ac347ef17e364e7ea159510.jpg

Edytowane przez spec-naz1
ze względu na rozmiar zdjęć, dodano opcję spoiler oraz poprawiono nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam identyczny problem, telefon z Orange - więc nie ma różnicy gdzie kupiony tylko zależy na co trafisz. Przepatrzyłem trochę tematów i na anglojęzycznych forach też mają identyczny problem z tym kurzem - jedni czyszczą to kartką papieru ( coś tam podobno pomaga) inni sprężonym powietrzem ( ponoć efekt zadowalający). Ja jednak napisałem do LG i prawdopodobnie będę chciał oddać telefon na gwarancję bo to jest niedopuszczalne by takie coś miało miejsce.

ps. na telefonie Twojej dziewczyny też występuje to zbieranie się kurzu pod szkłem tylko jeszcze nie zapchało się aż tak 

Edytowane przez Damian Klimek
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djzaq
Mam identyczny problem, telefon z Orange - więc nie ma różnicy gdzie kupiony tylko zależy na co trafisz. Przepatrzyłem trochę tematów i na anglojęzycznych forach też mają identyczny problem z tym kurzem - jedni czyszczą to kartką papieru ( coś tam podobno pomaga) inni sprężonym powietrzem ( ponoć efekt zadowalający). Ja jednak napisałem do LG i prawdopodobnie będę chciał oddać telefon na gwarancję bo to jest niedopuszczalne by takie coś miało miejsce.

ps. na telefonie Twojej dziewczyny też występuje to zbieranie się kurzu pod szkłem tylko jeszcze nie zapchało się aż tak 
Też jakoś postaram się to czyścić ale też mnie to dziwi telefon za tyle kasy a taka wada.. Kolega z pracy śmiał się że przy Samsungach było by to nie dopuszczalne bo sam ma S8.. U dziewczyny po prostu może aż tak nie rzuca się w oczy.. Ale u mni to już fest biała krecha pod szkłem.. :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pyle

Panowie w koncu telefon sluzy do użytkowania, a jak wam zależy zeby nie był w kurzu to do gabloty go kładźcie, dla mnie to troche dziecinne, chyba to normalne ze kurz wszędzie zalezie w najgorsze miejsca, a wy juz wysyłacie do serwisów bo kurz wdarł sie, co prawda w moim modelu tego nie mam bo mam etui i jest jak nowy jak bym go kupił 1 dnia telefon,

ale opamiętajcie się ja np. w serwisie wyśmiał bym kogoś kto by mi przyszedł i pokazał "Panie kurz tu jest, ja żądać nowego telefonu"...

A po patrz jak to wygląda z boku taka scenka? śmiesznie co? 

Zamiast zwracać i robić z siebie błazna polecam czyścić jak wyżej sprezone powietrze i etui a na pewno kurzu nie będzie. 

Chyba że ktoś jest mega pedantyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djzaq
Panowie w koncu telefon sluzy do użytkowania, a jak wam zależy zeby nie był w kurzu to do gabloty go kładźcie, dla mnie to troche dziecinne, chyba to normalne ze kurz wszędzie zalezie w najgorsze miejsca, a wy juz wysyłacie do serwisów bo kurz wdarł sie, co prawda w moim modelu tego nie mam bo mam etui i jest jak nowy jak bym go kupił 1 dnia telefon,

ale opamiętajcie się ja np. w serwisie wyśmiał bym kogoś kto by mi przyszedł i pokazał "Panie kurz tu jest, ja żądać nowego telefonu"...

A po patrz jak to wygląda z boku taka scenka? śmiesznie co? 

Zamiast zwracać i robić z siebie błazna polecam czyścić jak wyżej sprezone powietrze i etui a na pewno kurzu nie będzie. 

Chyba że ktoś jest mega pedantyczny.
Tak masz rację i raczej nie zamierzam oddawać tego do serwisu tylko pytam innych użytkowników.. Też telefon mam może z tydzień i zdziwiło mnie za akurat w tym mniejscu tak to się zbiera.. Też noszę w etui w case na tył ale mimo to jakoś tam się zbiera a w drugim egzemplarzu już nie.. Sam mam serwis PC i tel i właśnie takie rzeczy się pojawiają jak już np digitizer był przez kogoś wklejam bo zazwyczaj jest nie oryginalny.. To na pierwszy rzut oka widać że było grzebane..i dlatego tak mnie zaskoczyło że w takim flagowcu takie słabe sprasowanie ekranu.. Podsumowując nie jest dla mnie to wada tylko byłem ciekaw jak jest u innych.. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pyle

Wydaje mi sie że u kazdego bedzie tak kurzyc taka to juz konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noszę telefon również w etui od 1 dnia po zakupie, ale już po pierwszym przetarciu ekranu telefonu wdarł mi się kurz do rogu i nie chce wyjść. Powiem standardowo, płacę - wymagam, a skoro telefon ma normę ip68 to chyba producent się do czegoś zobowiązał, a nie tutaj jakieś niedoróbki w formie szczeliny między ekranem a ramką

Edytowane przez Damian Klimek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szejset

Mam to samo, taki defekt. Na poczatku zastanawialem sie czy wada wszystkich czy tylko mojego ale widze ze moge byc spokojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spec-naz1

Pytanie dlaczego? Ja w swoim egzemplarzu nie mam z tym najmniejszego problemu, mało tego, na pewno nie mam tyle miejsca na tych łączeniach, aby móc coś kartką papieru usunąć.

Być może zależy to od wersji kolorystycznej, ja mam srebrną, kolega z 1 postu ma ciemną lub może to być związane z samymi ekranami. W każdym modelu te zaoblenia ekranu się trochę różnią, nie wiem na ile są to duże różnice, ale jednak może to być z tym związane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
topoll
Noszę telefon również w etui od 1 dnia po zakupie, ale już po pierwszym przetarciu ekranu telefonu wdarł mi się kurz do rogu i nie chce wyjść. Powiem standardowo, płacę - wymagam, a skoro telefon ma normę ip68 to chyba producent się do czegoś zobowiązał, a nie tutaj jakieś niedoróbki w formie szczeliny między ekranem a ramką
A czego dotyczy norma IP68? I jak to się ma do gromadzenia się kurzu w szczelinie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi